astra g balık sırtı (shark) anten yardım

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende araştırdım ve içinde anteni kuvvetlendiren bir markanın balık sırtı antenini buldum ondan alıp yıkama kısmını biraz delecek ve yıkama kısmınıda aktif hale getirecektim yanlız anten biraz pahalı 80 lira civarı anten o yüzden cesaret edemedim...

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende araştırdım ve içinde anteni kuvvetlendiren bir markanın balık sırtı antenini buldum ondan alıp yıkama kısmını biraz delecek ve yıkama kısmınıda aktif hale getirecektim yanlız anten biraz pahalı 80 lira civarı anten o yüzden cesaret edemedim...

bmwlerinki gibi büyük ama içi boş bişey bulunsa içine mini bi radyo alıcı devresi yapılır belki. ama beni korkutan asıl mesele su fıskiyesinin antenin içine sığmaması yoksa anten mevzusu çokta sorun değil 6 milyona aldığım elektronik antenimde var camda canavar gibi çekiyor.

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu elektronik anten nasıl bir şey var mı fotosu. Ben haftaya kısmetse aracın üzerine uygun bir tane içi boş balık sırtı anten arayacağım bulursam içine yerleştirme olayını bi deneyeceğim belki sı fıskiye kısmını dışarıda bırakırım biraz...

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu elektronik anten nasıl bir şey var mı fotosu. Ben haftaya kısmetse aracın üzerine uygun bir tane içi boş balık sırtı anten arayacağım bulursam içine yerleştirme olayını bi deneyeceğim belki sı fıskiye kısmını dışarıda bırakırım biraz...
resimdeki anteni aldım ben arka cama yapıştırdım. teybin anten kısmından aldığım elektrik ile 12 v elektrik besliyor anten bulursan banada haber ver kardeş bende yapayım hemen

Ekli dosyalar

• cam_anteni.jpg
    cam_anteni.jpg
    14.6 KB · Görüntüleme: 53

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bi tane süs anten sipariş verdim bakalım gelsin üzerinde biraz değişiklik yapmayı düşünüyorum...

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bi tane süs anten sipariş verdim bakalım gelsin üzerinde biraz değişiklik yapmayı düşünüyorum...

hadi bakalım bi çözümde buna getirde kurtulalım şu anten kırılma mevzusundan.

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütün oto aksesuarcılarında var diye biliyorum ben balıksırtı antenlerden hemde envaye çeşidi 20 tl gibi bir fiyatı var genelde...Aksesuarcıları dolaşırsanız arabayla fıskiye ile karşılaştırırsanız bulduğunuz antenleri böylelikle sığmaması gibi bir durum ortadan kalkar Gökhan abi ;)

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütün oto aksesuarcılarında var diye biliyorum ben balıksırtı antenlerden hemde envaye çeşidi 20 tl gibi bir fiyatı var genelde...Aksesuarcıları dolaşırsanız arabayla fıskiye ile karşılaştırırsanız bulduğunuz antenleri böylelikle sığmaması gibi bir durum ortadan kalkar Gökhan abi ;)

evet var ama içine bizim fıskiyeyi alacak kadar büyük değil
ama bugün bi bmw tam önümde gidiyordu
onun tavanındaki anten bayağı büyük ondan bulursam aynı boyda olur gibime geldi.

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu an o proje askıda sebebide piyasadaki antenlerin içi çok küçük ne yaptıysam sığmadı ilerleyen zamanlarda alçıdan kalıp döküp sanayide tamponcuda yaptırmak ama şimdi orjinal farların içindeki mercekleri biraz daha içeri alıp kapakları yerleştirmekler uğraşıyorum biri bitti sıra diğerine geldi...