Astra CD30Mp3 CD-Error Problemi

miro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba konunun üstünden 4 yıl geçmiş ama sorun halen devam ediyor olsaki benim cd roomda aynı hatayı verdi. konu hakkında araştırma yapan arkadaşlardan sorunu çözebilen varsa bilgi verebilirmi, tavsiyelerinize ihtiyacım var

teşekkürler.

cradances

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ÇÖZÜM

Arkadaşlar uzun süre araştırmalarım sonucu opel in lensi gözü veya diğer parçaları kolay bozulup tamir edilecek cinsten değil. Cd Error probleminin %95 çözümü Lens in üzerine yapışan toz.

Teyip i sökün korkmayın. üst kısmın arkasında 1 adet alyanla açabileceğiniz vida tutuyor. ardından yanlardan tornavidayla ufak puntalardan kurtarın ve üst tarafını açın ve resimde göstermiş olduğum taktikle kulak temizleyicinin üzerine bir miktar alkol, kolanya vb. birşey dökün. (ben kolonya ile yaptım en etkili alkol.) lens tam o hizzada kalıyor ve birkaç sürtmeyle lense yapışan tozu silin. tak ve canavar gibi devam.

Ekli dosyalar

• opel.JPG
    opel.JPG
    56.5 KB · Görüntüleme: 20

Kulluk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunun çözümünü yorucu bir süreçle buldum sanırım.
İlkin 2006 corsanın CD çaları belli bir kalitede cdleri okuyor. Bazı formlarda CD seçmediğinden bahsenler olmuş. Deneyimle sabitlendi ki kullanma kitapçığında 80 mm CD kullanın yazıyor. Kaliteli bir CD tecih edin.Ben Sony nin cdlerini kullanmaya başladım.
İkinci husus ise format konusu. CD çalar her formatı desteklemiyor. Bazı arkadaşlar okuduğunu iddia etseler de işlemcisi olan herhangi bir cihaz geniş bir format aralığını tanıyabilir ve gözü destekleyebilirken Corsanın orijinal teyibi gibi önceden belirlenmiş formatların dışında kalan formatlarda CD cekmek ya okumamasına yada verim alanamamasına neden oluyor.
Onun için ki ÖNCELİKLE NERODAN VERİ CD YARATIN HEMEN ALTINDA Kİ MÜZİK CD YARATI SEÇİN DAHA SONRA MÜZİK KUTUSU SES CD'Sİ SEÇENEĞİNİ SECİP MÜZİKLERİ NEROYA ATAÇAGINIZ BÖLÜME GEÇİN. SEÇTIĞİNİZ ŞARKILARI BİR KLASÖR OLMAKSISIN DİREK NEROYA ATIN. ( KLASÖRLER ŞEKLİNDE ATMAYI DAHA DENEMEDİM) . BURDA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 250 ŞARKI SINIRINI GEÇMEYİN.( KULLANMA KLAVUZUNDA BUNA YAKIN BİR SAYI VERMİŞLER) YADA 90 ALBÜM YADA KLASÖRDEN FAZLA ATMAYIN.
ŞARKİLARI NEROYA ATINİZ VE İLERİ DEDİNİZ. Bundan sonra yazma hızını 4x seçin hemen altında yazma yöntemi bölümünden TRACK-AT- ONCE Yİ seçiniz. Artık sona gelindi. Yazımdan sonra diskteki verileri doğrula tikini atıp CD Yİ yazdırın.

Bu şekilde özellikle Enjoy serisi keyifle orijinal teyp'i kullanabilir.