Aracınız Ne kadar yakıyor?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
LPG takan o ustaya soyle abi ilk once senin aracin LPG problemlerini cozsun (yani isini yapsin) sonra zaten sen tasarruf konusunu ballandira ballandira anlatirsin ;) Savas abiye bak ayni motor var araclarinizda ama senin yarin kadar yakiyordu yanlis h2atirlamiyorsam :) Usta dedigin ilk once sorunlarini cozsun sorun yaratmasin.

Savaş abimle bugün beraber idik şimdi aynı benim araçtan almış bir dört olandan uzunca sohbet ettik o yeni aldığı araç da benim araba kadar yaşıyormuş. Valla şimdi sorun olmadan çalışıyor maşallah nazar değmesin artık yakıt konusu ikinci planda kaldı hehe

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa nın yakıtından hep şikayetçiyimdir. Bu gün ilk defa aracı İstanbul dışına çıkardım. Yaklaşık 550KM yol yaptım ve şuan depoda çeyrek deponun üzerinde benzin var. Ben bugüne kadar 450 nin üzerini hiç görmemiştim. İlk defa corsa nın yakıtından memnun kaldım.

Yakıt alınca bi hesap yapıcam bakalım kaç yakmış.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Her ne kadar lpg sevmesem de lpg az yakıyor depo fullFull idi 180km oldu hem şehir içi hem şehir içi daha 150km daha gider.

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Selamlar valla bu yakıt konusunda bende çok muzdaribim anlam veremiyorum tamam araba 1.2 ama şehir içide 11-12 litre gibi bir yakıtı var agrasif kullanmak yok ben buna anlam veremiyorum.ne yaptıysam bir türlü düşüremedim aklıma birşey takıldı kitapçığında arabada kullanılan yağın 5-40 olduğu yazıyordu malesef bizler bakım veya başka bir arıza için servise gitmemiz gerekiyorsa ya bursaya gidicez git gel 150km falan İzmitte hemen hemen o kadar uzak yani Yalovada Özel serviste yaptırdım bakımını Castrol kullandılar ama yağın numarası 10-40 tı bunun yakıta etkisi olur mu.SErvise gidip yakıt testi yaptırmayı düşünüyorum

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elbette yaktı etkiler. 10 -40 yağı 99 model aracima koyuyordum. Size en uygun yağ 5-30 dur. Yakiti etkileyen bir başka faktör bujiler ve enjektörlerdir. Hiç enjektör temizylci kullandiniz mi? Bujilerin değişimi oldu mu?

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Elbette yaktı etkiler. 10 -40 yağı 99 model aracima koyuyordum. Size en uygun yağ 5-30 dur. Yakiti etkileyen bir başka faktör bujiler ve enjektörlerdir. Hiç enjektör temizylci kullandiniz mi? Bujilerin değişimi oldu mu?

Aslında şu yağ konusunda yanlış yazmış olabilirim fakat 3000 km önce bujiler yağ-hava filtreleri yağı değişti birde katkı koydurdum Bor power dı adı.
Ama bu enjektör temizleyiciyi hiç kullanmadım sizin şunu kullansan iyidir dediğiniz bir marka varsa mümkünse paylaşabilirseniz sevinirim.Arabaya koydukları yağda castrol edge sizin dediğiniz gibi 5w30 ise buna castrol edge 10w30 koydular.fakat bu yakıt konusunda aşırı derecede mağdurum 1.2 şehir içi 11-12 litre gibi araba resmen içiyor.Sanayide arkadaşım var götürüp bilgisayara bağlattım hata kodu falanda çıkmadı.​

Son düzenleme:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında şu yağ konusunda yanlış yazmış olabilirim fakat 3000 km önce bujiler yağ-hava filtreleri yağı değişti birde katkı koydurdum Bor power dı adı.
Ama bu enjektör temizleyiciyi hiç kullanmadım sizin şunu kullansan iyidir dediğiniz bir marka varsa mümkünse paylaşabilirseniz sevinirim.Arabaya koydukları yağda castrol edge sizin dediğiniz gibi 5w30 ise buna castrol edge 10w30 koydular.fakat bu yakıt konusunda aşırı derecede mağdurum 1.2 şehir içi 11-12 litre gibi araba resmen içiyor.Sanayide arkadaşım var götürüp bilgisayara bağlattım hata kodu falanda çıkmadı.​

Araç kaç model ? Otomatik vites mi? Wurth enjektör temizylci en iyisi diyebilirim depoya koyup fulleyin ve mumkunse uzun km en az 50 aracinizi kullanin. Uzun km de daha fazla temizlik yapar

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Araç kaç model ? Otomatik vites mi? Wurth enjektör temizylci en iyisi diyebilirim depoya koyup fulleyin ve mumkunse uzun km en az 50 aracinizi kullanin. Uzun km de daha fazla temizlik yapar

2012 corsa d 1,2 manuel vites​

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2012 corsa d 1,2 manuel vites​

Yalovada o kadar trafik oluyor mu bilmiyorum ama genede 2 lt fazla yakiyor gibi. Tamam kasa ağır sizin motor 1.2 onun etkisi olsa bile gne fazla geldi bana. Kendi aracim 1.4 2011 8lt yakin yakior ankara. Anlamadigim bor katkisini niye koydurdunuz yeni araca konulmaz ki. Bide surusunuz nasil devirli mi kullanirsinz? Mumkunse boşa atmayin arac yakmaya devam eder

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Yalovada o kadar trafik oluyor mu bilmiyorum ama genede 2 lt fazla yakiyor gibi. Tamam kasa ağır sizin motor 1.2 onun etkisi olsa bile gne fazla geldi bana. Kendi aracim 1.4 2011 8lt yakin yakior ankara. Anlamadigim bor katkisini niye koydurdunuz yeni araca konulmaz ki. Bide surusunuz nasil devirli mi kullanirsinz? Mumkunse boşa atmayin arac yakmaya devam eder

yalovada trafik yaz aylarında ve bayramlarda vatandaşımız tatile giderken olur başkada yoğun bir trafiği yoktur.Arabanın ilk sahibi değilim benden önceki sahibi 17000km de almış bende ondan 33500km de aldım bakımını yaptırdık dediler benimde 10 gün kadar işim vardı ankaraya falan geldim o ara arabada birkaç kere tekleme ve devamında kısa süreli motor ışığı yaktı bende arabayı ustama götürdüm bujiyi bir söktü şampiyon marka buji tırnak arası 2 milim olması gerekliyse olmuş 5 milim yağcıya gittim bakımı yapıldı denen arabadan çıkan yağ çamur ötesi olmuş yani arabayı sadece sürmüşler bakım falan hikaye bizde 1 kereye mahsus Bor katkısını motoru koruyucu özelliği olduğu için 35000 km de bakım yaptırırken koydurdum her zaman koyulmaması gerektiğini duymuştum.Arabayı sert yada agrasif kullanmam şehir içi 2000-2500 devir arası uzun yoldada 2500-3000 devir arası kullanırım aşırı hızı sevmem
ilk olarak tavsiyenize uyarak enjektör temizleyiciyi kullanarak bi 100 km yol yapıcam sonra yağcıya gidip arabanın kitapçığında yazan 5w30 yağ koydurucam tabi yağcıyada sen benim arabama uygun olan yağı neden koymayıp başka yağ koyuyorsun demeyide eksik etmeyecem ve o şekilde tekrar bir test edecem sonucu görelim.Artık para işini aştık zaten yakıyor sebebini bulmaya çalışmakta fayda var.
ilgin için teşekkür ederim​