Aracınız Ne kadar yakıyor?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
50 tl benzinle 100 km gidiyorum izmitten kerpeye karadeniz sahiline gidip geldim benzin aldigim yerde sifirladim kmyi isik yanip sonuyordu geri geldigimde isik yanip sonmeye basladi 115 km gittim uzun yol dur kalk yok gibi bise birde vectra 2004 1.6 c kasalarda lpg ne yakiyor

Lpg de yüzde kırk daha az düşün.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı geceler dostlar. Bugün Antalya'ya geldim. Yakıt olarak 5.5 lt yani 262 kuruş yaktı(benzin) sanırım bundan daha azi olmaz diye düşünüyorum . Hizim ise 90 -110 max 160 (bazen) malum radar korkusu :) klima yolculuk boyunca toplam 1 saat anca acik kalmıştır. Şehir içi kullanım 375 kuruş.
Geçen sene bakim öncesi 272 yakmistim kullanım hemen hemen aynı idi. Buda demek oluyor ki bakim şart

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hayırlı geceler dostlar. Bugün Antalya'ya geldim. Yakıt olarak 5.5 lt yani 262 kuruş yaktı(benzin) sanırım bundan daha azi olmaz diye düşünüyorum . Hizim ise 90 -110 max 160 (bazen) malum radar korkusu :) klima yolculuk boyunca toplam 1 saat anca acik kalmıştır. Şehir içi kullanım 375 kuruş.
Geçen sene bakim öncesi 272 yakmistim kullanım hemen hemen aynı idi. Buda demek oluyor ki bakim şart

Özellikle hava kısmı ve bujiler. ;)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede birazda yagin etkisi. Lakin bu durumda lpg fazla gereksiz değil mi? Oran yüksek mi dersin üstad

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bencede birazda yagin etkisi. Lakin bu durumda lpg fazla gereksiz değil mi? Oran yüksek mi dersin üstad

Biraz yüksek gibi. Benim araç 24 kuruş yakıyor şehirler arası yolda o da çok fazla abanıyorum. Ama birde LPG sisteminin yeni olması durumun da araç uyum sağlayana kadar fazla yakar ama sonra bir ayar yapılır ve sorun ortadan kalkar.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz yüksek gibi. Benim araç 24 kuruş yakıyor şehirler arası yolda o da çok fazla abanıyorum. Ama birde LPG sisteminin yeni olması durumun da araç uyum sağlayana kadar fazla yakar ama sonra bir ayar yapılır ve sorun ortadan kalkar.

Benzinde kaç yakar sizce?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benzinde kaç yakar sizce?

Şahsen benim araç benzin de hiç 10 litre altına düşmedi. Gerisini düşün artık her ne kadar LPG sevmeyen bir adam olsam da el mahkum eğer opel aracın varsa benzin ile de can dayanmıyor. Normal de 50 kuruş rahat yakar bu 60 bulur.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şahsen benim araç benzin de hiç 10 litre altına düşmedi. Gerisini düşün artık her ne kadar LPG sevmeyen bir adam olsam da el mahkum eğer opel aracın varsa benzin ile de can dayanmıyor. Normal de 50 kuruş rahat yakar bu 60 bulur.

Oww o zaman ben koca oğlana şükür edeyim. :rolleyes: bende lpg düşmanıyim vllahi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğim gibi LPG benzine nazaran sadece %35-40 ekonomi sağlar daha fazlası sadece hikaye olarak kalır ki zaten LPG takan ustaların söylemleri de bu şekilde.
LPG takan o ustaya soyle abi ilk once senin aracin LPG problemlerini cozsun (yani isini yapsin) sonra zaten sen tasarruf konusunu ballandira ballandira anlatirsin ;) Savas abiye bak ayni motor var araclarinizda ama senin yarin kadar yakiyordu yanlis hatirlamiyorsam :) Usta dedigin ilk once sorunlarini cozsun sorun yaratmasin.