Aracınız Ne kadar yakıyor?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen 12 litreden aşşağı yakmayacagi kesin. LPg litre fiyati ucuz olduğu için kurtarıyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynen 12 litreden aşşağı yakmayacagi kesin. LPg litre fiyati ucuz olduğu için kurtarıyor.

Aslın da lpg de en büyük sorun işini adam gibi yapmayan usta bozuntuları ilk sorun bu adamlar ikinci sorunda aralardaki subaplar çelik olması gerek ki sorun çıkmasın ben kapağı aktardığım da subaplar çelik ile değiştirdim üzerin de olanlarda sorun yoktu ama işi sağlama aldım .

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline tornivida alan ustayim diyip cikiyor.Forumda okumuştum bide yağlama yapan lpg kitleride varmış. Belki yeni sistemler araca zarar vermeye bilir

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eline tornivida alan ustayim diyip cikiyor.Forumda okumuştum bide yağlama yapan lpg kitleride varmış. Belki yeni sistemler araca zarar vermeye bilir

Bana göre o yağlama sistemler iş değil neden? Bu sistemler anladığım kadarı ile pistonlara yağ veriyor ve bu yağ yandığı içinde araçta kurum olmasına neden olur bana göre böyle birde Opel kurum sevmez.

Hoodemar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana göre bu yağlama sistemi denen sistemlerin de gram sağlıklı olduğuna inanmıyorum.

Sistem nasıl Çalışıyor tam anlatamadılar. Yani yağ kiti herhangibir sıcaklığı ölçüp de soğutma yapmıyor. Ama marka bu kit olmadan motor garantisi vermiyor. Başka markalarda en azından benim sorduklarımda yağlama kiti bulunmuyor. Dolayısı ile kesin sudur diyememekle birlikte sisteme katkısı olabileceğini düşünüyorum.

Hoodemar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana göre o yağlama sistemler iş değil neden? Bu sistemler anladığım kadarı ile pistonlara yağ veriyor ve bu yağ yandığı içinde araçta kurum olmasına neden olur bana göre böyle birde Opel kurum sevmez.

Emin Değilim ama subaplara yağ vermek değil yağın görevi. Dediğiniz gibi olsa yağ sürekli azalırdı. 1000 km de gaz ayarı için gideceğim. Bu yağ olayını iyice sorarım. Bana dediklerine göre 10000 km de Yağı değişeceklermiş. Taktıkları yağ deposu en fazla 1 lt sisteme yağ verse azalınca gel derlerdi ve 10000 km de 1 lt yağ subaplara vermek için yetmez. Herneyse bu konuyu arastıracağım bilgileri paylaşırım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Emin Değilim ama subaplara yağ vermek değil yağın görevi. Dediğiniz gibi olsa yağ sürekli azalırdı. 1000 km de gaz ayarı için gideceğim. Bu yağ olayını iyice sorarım. Bana dediklerine göre 10000 km de Yağı değişeceklermiş. Taktıkları yağ deposu en fazla 1 lt sisteme yağ verse azalınca gel derlerdi ve 10000 km de 1 lt yağ subaplara vermek için yetmez. Herneyse bu konuyu arastıracağım bilgileri paylaşırım.

Bakalım ne diyecekler ama dedim gibi bu sistem bana pek mantıklı gelmiyor. Birde durmadan sistem çıkarmaları demek sadece daha fazla para kazanmak başka bir şey değil. Bunun yerine daha sağlam subaplar çözüm olur başka da bir şey olmaz.

erdem41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 tl benzinle 100 km gidiyorum izmitten kerpeye karadeniz sahiline gidip geldim benzin aldigim yerde sifirladim kmyi isik yanip sonuyordu geri geldigimde isik yanip sonmeye basladi 115 km gittim uzun yol dur kalk yok gibi bise birde vectra 2004 1.6 c kasalarda lpg ne yakiyor