Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

ben honda hastasıyım ama yakıttan dolayı kaybediyor... neyse artk honda defterini kapattım. yeni astracıyız artıkkk.  steeringwheel dancee

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yakıttan nasıl kaybediyor acaba?ben şehiriçi 700+km leri görüyorum uzun yolda sürekli 150-160 lız hızlarla giderken 750-800 km yakalayabiliyor ama yeni kasa nasıl bilemem

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

otomatik vites sehir ici fabrika verisi 10 lt./100km....
kayınpederde var 3000 km yok arac.... markete gitsem ibre dusuyor... 011zaa..

bu benzinli astra turbolardan da fazla yakmıyor.... onu da belirteyim..

bu yaz honda ile Beylikdüzünden Karasuya gittim(gidis gelis yaklasık 6ookm) ort hız 136, ort yakıt tuketimi 5.6lt. klma vs acık... nasıl ama... hız 127 km'de devir gostergesi 2000'de

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hondadan her zaman performans ve uzun ömür bekleyebilirsiniz ancak başka birşey beklemeyin neyse konu çok dağılmasın araç içi tıkırtıladan nereye geldik. :)

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Walla arkadaşlar bu güne kadar birçok aracım oldu sıfır olarak (VW passat,Skoda octavia,hyundai ve ford gibi) bunların içinde en çok keyif aldığım Astra oldu daha önce opel markasından hiç aracım olmamıştı.. kaliteli araç. yukarıda bahsedilen sorun bende de ufaktan var ama tüm arabayı kötüleyemem aracımdaki tek rahatsız olduğum nokta benzini fazla yakması o kadar..

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

size katılıyorum Hüseyin bey, aracımı alalı iki gün oldu, şehir içinde olsun şehir dışında olsun çok memnunum ve inanırmısınız tık ses gelmiyor araçtan, merak ediyorum tıkırtılardan, zırıltılardan şikayet eden arkadaşlar arabayı hangi şartlarda kullanıyorlar... 

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Araç içerisindeki tıkırtıları şehir içinde anlamayabilirsiniz yada yolu çok bozuk olan yerlerde, örnek olarak ben 2 haftada bir izmir-ayvalık arası yapıyorum ve yolu asfalt ama şu iri olan çakıllı olanlardan :)
kısacası araç yoğun ve çok sık titreşimlere bağruz kaldığında zırıltılar ve tıkırtılar ortaya çıkıyor yoksa ben şehir içinde yada otoyolda hiçbir ses duymuyorum,
Dün servisteki ustayla teste çıktık herzamanki yoldan gidicekti 1 sn dedim, bahsettiğim yol gibi biyere gittik tıkırtılar başladı hemen oda şaşırdı ve 2 yeri izole etti.
Ben ilk servise bu sorunla gittiğimde usta benle otoyola çıkmıştı tıkırtı test etmek için tabiki dümdüz yol, doğal olarak hiçbirşey duymamıştık.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Bir de şöyle bir durum var:

Her araçta bu tıkırtıları duyacağız diye birşey yok. Aracından hiç ses gelmeyenler de var. Sn. Çellocu, şu an duymuyorsunuz ama ileride kesin duyacaksınız diyemeyiz. Bazı araçlarda ne hikmetse farklı yerlerden farklı sesler çıkabiliyor.

Siz şimdi o güzel aracınızın içini çok dinlemeden tadını çıkarın :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astraowner çok güzel özetlemiş aslında; forumlarda araçların sorunlarını gözlemleyip sıkılmak mümkün ancak kullanmadan yaşatacağı keyfi anlamak imkansız.

Benim de birçok aracım oldu ve bu sayılanların -balata hariç, o da istisnai bir durum- hiçbiri ciddi sorun değil.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Esmerce link' Alıntı:
Astraowner çok güzel özetlemiş aslında; forumlarda araçların sorunlarını gözlemleyip sıkılmak mümkün ancak kullanmadan yaşatacağı keyfi anlamak imkansız.

Benim de birçok aracım oldu ve bu sayılanların -balata hariç, o da istisnai bir durum- hiçbiri ciddi sorun değil.
Su almada mı ciddi değil sizce ?