Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

avukatakın link' Alıntı:
[quote author=Esmerce link=topic=149.msg14401#msg14401 date=1299837657]
Astraowner çok güzel özetlemiş aslında; forumlarda araçların sorunlarını gözlemleyip sıkılmak mümkün ancak kullanmadan yaşatacağı keyfi anlamak imkansız.

Benim de birçok aracım oldu ve bu sayılanların -balata hariç, o da istisnai bir durum- hiçbiri ciddi sorun değil.
Su almada mı ciddi değil sizce ?
[/quote]

Elbette ki ciddi onu atlamışım, özellikle de yeni nesil ve elektronik açıdan zengin bir araçta!

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

çellocu link' Alıntı:
size katılıyorum Hüseyin bey, aracımı alalı iki gün oldu, şehir içinde olsun şehir dışında olsun çok memnunum ve inanırmısınız tık ses gelmiyor araçtan, merak ediyorum tıkırtılardan, zırıltılardan şikayet eden arkadaşlar arabayı hangi şartlarda kullanıyorlar... 

sayın çellocu iki gunluk deneyimlerinizi ve heyecanlarınızı biraz detaylı anlatabilir misiniz?
special_Yeah

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Adam aracı aldıramadan kalpten öldüreceksınız

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar dün aylar önce serviste söküp tekrar taktıkları ve ses tespit edemedikleri ön tavan ışıklarının plastiğinden dün yine zırıltı gelmeye başladı tam başımın üstünde zır zır zır hani ses gelir olabilir ama düşünüyorum servise gitsem ses yok diycek ben böyle kullanıcam garantim bitince hemen abi bu parçayı değiştirelim ver 300 tl diyecekler bu durumada bir çözüm bulabilirsek opel servisleri sevebilirim belki tekrar..

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Aynı sorun bendede vardı, serviste izole ettirdim, dediğim gibi titreşimlerın sık olduğu yerlerde zırıltı duyulabilniyor.
Sn.bahadırusta servise gittiğinizde rica edin tavandaki kapağı sabitlesinler, çok kısa bir işlemi var.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bana da ses yok ama söktük taktık izolasyon yaptık demişlerdi 4 ay dayandı yine başladı bozuk yollarda zırıldıyor sizdede başlıyabilir tekrar geçici bir çözüm olduğu belli oluyor çünkü..

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

izole demişken ben bayağı sağlam sabitlettirdim onu bidaha ses yapacağını sanmıyorum :) olabilirde tabi.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

bahadirusta link' Alıntı:
arkadaşlar dün aylar önce serviste söküp tekrar taktıkları ve ses tespit edemedikleri ön tavan ışıklarının plastiğinden dün yine zırıltı gelmeye başladı tam başımın üstünde zır zır zır hani ses gelir olabilir ama düşünüyorum servise gitsem ses yok diycek ben böyle kullanıcam garantim bitince hemen abi bu parçayı değiştirelim ver 300 tl diyecekler bu durumada bir çözüm bulabilirsek opel servisleri sevebilirim belki tekrar..

Sn. Bahadırusta,

İnce izolasyon bandı fotoğraflamıştım. İzolasyon ile ses kesilebilir diye düşünüyorum. Emniyet kemerlerinden gelen sesleri bu şekilde kestirdim. Bunun da çözümü basittir diye düşünüyorum.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimki hala plastiğin köşesinden bastırdığım zaman altı boş gibi oynama yapıyor servise gittiğimde söyliycem bakalım belkide çözerler, inşallah yani çünkü daha ses yaptığını bile ispatlamış değilim..
ayrıca sol kapımdan da ses geliyor aldığımdan beri, koltuktan ve ön konsoldan olanları saymıyorum,debriyaj yayım hala tınlıyor arada,havalandırmam acayip sesli çalışıyor pervanesi aracın içinde dönüyor sanki,genelde ses gelme ağırlıklı sorunlarım bakalım kaçını çözebileceğim burdan paylaşırım..

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Iyı dayanıosunuz valla bu kadar sese,bence en yakın zamanda götürün servise