Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

selimy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

geçenlerde bende servisteydim. fren disklerim garantiden değişti.
bu esnada ön subwooferın olduğu yerden tıkırtılar geliyordu onuda iletmiştim.
gerçekten de bir gevşeme söz konusu olmuş ve vidayı sımışlar şimdi ses yok  greatt
ama arkalardan ses geliyor ama nerden bulamadım amartosötden olabilir mi ki  aaaa

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selimy link' Alıntı:
geçenlerde bende servisteydim. fren disklerim garantiden değişti.
bu esnada ön subwooferın olduğu yerden tıkırtılar geliyordu onuda iletmiştim.
gerçekten de bir gevşeme söz konusu olmuş ve vidayı sımışlar şimdi ses yok  greatt
ama arkalardan ses geliyor ama nerden bulamadım amartosötden olabilir mi ki  aaaa

fren diskleri neden değişti? diskler kolay kolay aşınmaması lazım özellikle ilk 30.000 km de

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. Selimy daha detaylı bilgi verecektir belki bu konuda ama bahsi geçen kaliperlerden gelen ses ise dün servisten aldığım bilgi,  kaliper sorunu için henüz yeni tasarlanan bir sistem mevcut değilmiş.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

benim aracı yıkayan yıkamacı farketmiş arka spoylerde su alıyormuş gittik izolasyon yaptılar şuan sorun yok. illa parça mı değişmesi gerekiyor acaba. bu arada silecekler de ne gibi bir sorun oluyorda değiştiryorlar garantiden.
Bendeki sıkıntı sol silecek yukarı kalkarken suyu topluyor aşağı inerken suyu yayıyordu. Silecek süpürgesi aşağı indikten sonra sanki cam yağlanmış gibi bir görüntü bırakıyordu. Yukarı kalkışta da sol sileceğin alt tarafı atlıyordu, bu atlama da gözle fark ediliyordu. Sorun cama temas eden plastiğin özelliğini zamanla kaybetmesi :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[quote author=avukatakın link=topic=149.msg913#msg913 date=1294250208]
ARKADAşLAR DİğER SAYFALARDA APYLAşIM BURDADA PAYLAşAYIM GARANTİDEN SİLGEևLER DEğİşTİ. AYRICA ARAKA TAVAN SPOYLERDEN SU ALMAYA BAşLADI ARAև  SİPARİşLE  PARևA GELECEK GARANTİDEN DEğİşECEK SİZDE DİKKAT EDİN  YIKAMADAN SONRA TAVAN SPOYLERİNİN LAMBASININ ARKASINDAN SU GELİP NEM HİSSEDERSENİZ SERVİSE G֖T֜R֜N GARANTİDEN DEğİşTİRİYORLAR  
benim aracı yıkayan yıkamacı farketmiş arka spoylerde su alıyormuş gittik izolasyon yaptılar şuan sorun yok. illa parça mı değişmesi gerekiyor acaba. bu arada silecekler de ne gibi bir sorun oluyorda değiştiryorlar garantiden.
[/quote]

izolasyonla geçici çözüm olurmuş stop lambasının değişmesi şartmış. bilgine...

selimy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar sorularınızı yeni gördüm kusura bakmayın  steering
frene bastığımda bir titreme mevcuttu bariz direksiyonda hissediyordum bu titremeyi.
bu nedenle diskleri değiştirdiler.

kısmetse ön amartisörlerde garantiden değişcek parça gelmiş servise gitmem gerekli.
aracın ön kısmından (ben önce arka zannediyordum gerçi) özellikle bozuk yollarda ve tümseklerde takır tukur sanki amartisör patlak gibi bir ses geliyordu.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selimy link' Alıntı:
kısmetse ön amartisörlerde garantiden değişcek parça gelmiş servise gitmem gerekli.
aracın ön kısmından (ben önce arka zannediyordum gerçi) özellikle bozuk yollarda ve tümseklerde takır tukur sanki amartisör patlak gibi bir ses geliyordu.
Benim ön amörtisörler değişti fakat 1 hafta sonra sesler tekrar başladı maalesef

selimy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
[quote author=selimy link=topic=149.msg8332#msg8332 date=1298278752]

Benim ön amörtisörler değişti fakat 1 hafta sonra sesler tekrar başladı maalesef
[/quote]

tekrar servise göstermediniz mi?
bende bundan korkuyorum umarım sorunum hallolur  undecided

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servis 250 km uzaklıkta maalesef her zaman gidemiyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eline sağlık faydalı bir paylaşımda bulunmuşsun.

Sağ ve sol emniyet kemeri yükseklik ayar düğmeleri de zırıltı yapabiliyor ama hafifce dokunmak dahi sesi kesebiliyor, nedeni bu kadar basit olsa da ses gerçekten dikkat çekecek kadar yüksek.