Araba üstü çadırlar hakkında

L_D_K

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
branda

peki arkadaşlar kışın nasıl olur? karda yağmurda. benim araba bu kış ankarada 5-6 ay yatacak. branda ya da nevresim kumaşı ile örtmek zararlı olur mu?

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki arkadaşlar kışın nasıl olur? karda yağmurda. benim araba bu kış ankarada 5-6 ay yatacak. branda ya da nevresim kumaşı ile örtmek zararlı olur mu?

Otomobil temiz ve kuruyken hazır brandalardan örttünüzmü, hiç bir şey olmaz.

Otomobil kirli ve ıslakken örtülen brandalar otomobili çiziyor, nem tahliye edilemediği için de korozyona sebep oluyor.

Branda delik ise kesinlikle kullanılmamalı, astarı ıslandıysa ve çamurlandı ise örtülmemeli.

Kumaş örtü kullanmayın, kışın daha berbat eder arabayı.

Metre ile satılan kalın naylonlardan alıp, otomobiliniz yine temiz ve kuruyken iplerle sabitlerseniz de olur.

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde güneş ve park sorunum var güneş arabaya zarar verirmi kuş pislikleri boya yakarmı derdi ile uğraşıyorum 2 aydır aynı yerde duruyor hafta sonları yıkatıyorum bütün bi haftanın pisliğinden arındırmak için şuana kadar yanık leke vs olmadı daha önceki ford aracım beyazdı kuş pisliklerinden boyası yanıyordu tavan çok pis bir görünüme sahip oldu boyası inceldi rengarenk görünüme sahip oldu geçenlerde değerli bir abime danıştım araba brandası konusunda alma bu arabanın boyasına bir şey olmaz güneş vuracaksa üstüne bir şey koyma dedi valla entresandır olmuyor ben hala ısrarcıyım aliminyum folyo tarzı brandalar var bunlar dan alsak bi sakıncası olurmu acaba

Saygılar