Araba üstü çadırlar hakkında

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski bir konu, fakat yazayım.

Naylon çok ince astarlık kumaştan diktirdim evdekilere, çok hafif çamaşır makinesinde kolaylıkla yıkanabiliyor.

Kumaşın rengi attı güneşin altında, kuş pislikleride cabası. Hava aldığı için nem alsa dahi kuruyor hemen. Çok yağmur yağarsa çıkartıyorum, asıyorum hemen kuruyor.

Bu örtüyü sadece yazın, güneş için kullanıyorum.

yunus_oguz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski bir konu, fakat yazayım.

Naylon çok ince astarlık kumaştan diktirdim evdekilere, çok hafif çamaşır makinesinde kolaylıkla yıkanabiliyor.

Kumaşın rengi attı güneşin altında, kuş pislikleride cabası. Hava aldığı için nem alsa dahi kuruyor hemen. Çok yağmur yağarsa çıkartıyorum, asıyorum hemen kuruyor.

Bu örtüyü sadece yazın, güneş için kullanıyorum.

astarlık kumaş nasıl bişey araç üzerindeyken bi resmini çekip eklermisin buraya çünkü aracı koyacak yer yok saat 11 den 20 ye kadar güneş altında kalıyor siyah metalik renk

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astarlık kumaş nasıl bişey araç üzerindeyken bi resmini çekip eklermisin buraya çünkü aracı koyacak yer yok saat 11 den 20 ye kadar güneş altında kalıyor siyah metalik renk

Evdekilere sordum ''Naylon Saten'' kumaşmış. Çok incelemenize gerek yok, naylon herhangi bir kumaş ''Astarlık'' işinizi görür. Mühim olan, arabayı çizecek ağırlıkta olmaması.

Erkek ceketlerinin astarı gibi düşünün, 14 metresini 15-20 lira gibi bir paraya almıştık.

Tavsiye ederim, arabam halen ilk günkü gibi ve koyu renk (Teknik Gri)

Eğer fotoğraf makinamı bulursam, fotoğraf eklerim.

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle tavsiye etmem , hangi cins çadır olursa olsun , 1 haftada bile arabaya verdiği zarar belli oluyor.

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle tavsiye etmem , hangi cins çadır olursa olsun , 1 haftada bile arabaya verdiği zarar belli oluyor.

Biz o zaman, bir yıldır boşunamı çektik örtüyü? :)

Çadır, branda filan demiyoruz, giydiğiniz gömlek kumaşı kadar ince bezden dikilmiş, hafif bir örtüden bahsediyoruz.

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fotoğrafta da görüldüğü gibi, son derece hafif bir örtü, rüzgar bile şişirebiliyor.

ixtpo5.jpg

Son düzenleme:

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uçmaması için, ön ve arka tampon kenarına 4 mandal takarak sabitliyorum

Son düzenleme:

yunus_oguz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşkler reha bu olay çok canımı sıkıyor yani güneş altında kalıyor 9 saat civarı
başkada koyacak yer yok bundan önceki araçlar hep beyaz oldugu için sorun olmuyordu
ama bu metalik siyah ve üzerinde hiç güneş yanıgı veya keşerme yok o yüzden böyle kalmasın istiyorum

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
ben aracımı ilk aldığım zaman üzerine amerikan bezinden örtü diktirdim. 5-6 kerede 1 er aylık şehir dışına gittim. arabanın üzerine çektim. şu anda bazen gündüzleri üzerine çekiyorum. 3 yıl oldu daha bi zararını görmedim. ama benimm aracım gri. adıyamanda adanayı pek aratmıyor. sadece fark burada nem biraz daha az.

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bildiğiniz tişört ve atletlerde kullanılan beyaz bir bez diktirmiştim 3 yıl kadar oldu, hafif olduğu için hiçbir zararı olmuyor. rengini de özellikle beyaz seçmiştim güneş ışıgını yansıtması için. hava aldığından dolayı nem ve yapışma problemide olmuyor... tavsiye ederim...