Araba üstü çadırlar hakkında

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba dostlarım ;
Bildiğiniz üzere ben Adana'da oturuyorum. Ben arabamın üzerine çadır örtmek istiyorum , ancak inanın kararsız kaldım. Bazı arkadaşlar araba örtüsü örtmek iyidir , tozdan - kuş pisliğinden - güneş ışığından sıcaklığından korumak için güzel diyorlar. Bazılarıda arabanın üzerinin örtülmesi sakıncalı çünkü Adana rutubetli bu rutubet arabanın kaportası ile örtü arasında kalınca güneş ışığının etkisi ile arabanın boyasını bozar diyorlar. Bende pamuklu , askeri kamuflaj bezinden yapılmış örtü var bunu örtmem ne derece doğru olur ? Bu konuda önerilerinizi bekliyorum.

Saygılarımla

veli07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gece çiğ yağmayan biryere park edersen bir sakınca olmaz eğer çiğ yağan yere bez örtü ile parkedersen yapışma ve boyaya zarar verme olabilir.

ama servislerde kaliteli içi bez dışı yağmur geçirmeyen özelliklerde örtüler satılıyor.

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adana malum çok nemli ve sıcak bir memleket , kaliteli bir örtü alabilirsin ama uzun süre branda altında bırakma aracını boyaya zarar verebilir

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili kardeşim ben o konuyu çok araştırdım... sakın ola naylon brandalardan alıp da arabanı onunla kapatma !!! hele de adana gibi bi memlekette !!! sanayide naylonu erimiş ve komple boyanacak bir araba gördükten sonra hep vazgeçtim !!! ustalara sordum bırak güneşte dursun bırak kirlensin güneş ve kir senin arabana naylon branda dan daha az zarar verir dediler... astra sedan 2008 metalik siyah arabam...

ama ben amerikan bezi alıp diktirip gölge olan yerde kapatmayı düşünüyorum.. amerikan bezi hava alıyor ayrıca güneşte erime yapışma riski yok... kirlendikçe de yıkayacağım sevgiler saygılar...

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun süre kullanmayacaksanız

wax uygulayıp aşırı günes görmeyen bir yere parkedebilirsiniz.

94 yılında vectra yı aldıgımızda özel çadır hazırlatmıstık dışı termal içi pamuk en güvenlisi o fakat şimdilerde çok pahalıya mal oluyor.

eğer elinizde olan kuması örteceksenizde aracı temizleyin brandayıda temizleyin sonra örtün

ayrıca iyice sabitleyinki rüzgarda hareket edip aracı çizmesin

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.sınıf ve Buğra'nın bahsettiği tür malzemeden olmadığı sürece asla branda kullanma derim.Bahsi geçen malzeme ile özel dikim için 160 Tl fiyat almıştım.Ama bu şekilde bile sağlıklı olacağına emin olamadığım için vazgeçtim.Çünki yeterince hava almadığı zaman
yüzeydeki ısı çok yükseliyor ve boyada yanıklar başlıyor.Hava alan bir malzeme ise en nihayetinde nem yada suyu geçiriyor .Kısacası güzel bir boya bakımı yapıp tozlandıkça da yıkatmak en güzeli.

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Değerli dostlarım ;
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim . Ozaman benim yapacağım , yeni arabaya boya koruma yaptırıp , daha sonra mümkün oldukça gölge yerde muhafaza etmek . eğer mecbur kalırsam güneşli havalar 2 - 3 saatliğine kamuflaj bezi ile örtmek ve sonra tekrar örtüyü kaldırmak en mantıklısı olacak .Benim anladığım bu . Eğer yanlış anladıysam düzeltirseniz memnun olurum. Tüm dostlarıma tekrar teşekkür ederim.
Saygılar

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
brandayı örtmek zorunda kalırsanızda mikrofiber bezle önce tozunu alıp sonra örtün

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Mikrofiber bezle silerken çizilme yapmaz değilmi ? Söylediğiniz husus gerçekten çok önemli Diyelim örtüyü açtım 1 - 2 saat örtüsüz kalınca havadaki tozlar araba üzerine birikecek ! Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.
Saygılar

melonkolik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm hemşerim bende çadır kullanıyorum ama bitli bezler var çarşaf gibi onlardan yaptırdım ben hiç bi sorun yok 5 m. al çok rahat yetiyor terziyede dikdirirsin olur biter gerçi ben beze ve terziye para vermiyorum ama en doğalı bu yıllardır kullanıyorum...