araba spın attıgında ne yapmalı

theopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar ben de yenı ogrendım arabanız kaygan zemınde kıc tarafından kaymaya baslarsa saga ya da sola. kıc tarafının kaydıgı tarafa dıreksıyonu kıvırmalıymısız yoksa 90 hızla en az 6 takla allah boyle durumlardan hepınızı korusun.
bır sorum olacak sıze anıden derın bır su bırıkıntısıne gırdıgımızde ne yapacagız.

Son düzenleme:

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı çekişten düşürüp frenaj da dahil, rahatça suda kaymasına izin verip,viraj olmaması için dua etmelisin :D

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öle büyük bi spin yaşamadım ama su birikintisinde yüzdügümde çok çaresiz kaldıgımı hatırlıyorum önümdenki otobüsün plakası hala gözümde :(

potenzalar sayesinde son anda kurtarmıstım paçayı süratte vardı çok kötü bişey derin su birikintisi :(

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaydığı yöne yani kontra hareketi ile tutunmasını sağlanman için gaza basmak gerekir yoksa kontrayı geç yer bu da çok büyük dezavantaj olur en önemlisi frenle bağlantını koparman eğer frene basarsan önlere daha fazla yük bindirip kayma şiddetini arttırırsın. ayrıca viraj içinde gazdan çekersende arkasını salabilirsin böyle bir durumdada kontra gaz ile estetik bir dönüş bile yapabilirsin. yanlışlıkla yani :D. bu arada 90la falan da 6yı bırak çeyrek takla olmaz. genede trafik kurallarına uyalım.

kut83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal sipin durumunda ters kontra ve gaza yüklenip gücü bütün lastiklere dağıtacaksın böle ce spin atmayı önler ufak bi kaymayla işi çözersin. su birikintisine gelince çok tehlikeli dikat etmek ten başka bi çare yok bence bilmeiğin yolda gaza bamıycaksın

nuribastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar zaten o an geldiğinde ki umarız gelmesin reflex olarak doğru hareketi yaparsınız yormayın kafanızı;)

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın koptugu tarafa dogru tersıne dıreksıyon cevırıceksın ve tabı basarabırlısen sol ayak frenıı :D her mzan ters tarafa dıreksıyon cevırıceksın :D yoksa baska turlu kurtulamazsın yada patlayıp durucaksın :D