Aku arizali mi?

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: AKÜ arızalamı

Dizellerde 75 Amper var ve Akü bu özelliği sayesinde özelikle kışın hiç zorlanmadan ısıtma bujilerini ısıtıp, çok rahat bi şekilde aracın çalışması için gerekli enerjiyi sağlıyor,

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar biraz geç oldu yazamadım.

Aracımı Odağa götürdüm prosedür gereği önce 8 saat şarj etmeleri gerektiğini söylediler, 8 saat sonunda şarj hatası vermesi nedeniyle aracımın aküsü garantiden değiştirildi. Bu arada yeni takılan akü de 75 Amper.

cellini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

malesef 25 ayda bendede basgösterdi akü problemi bazı akülerde problem var benceeeee

Superior

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde Nisanda aldığım aracın aküsü boşaldı. Geçen salı yaklaşık 8 gün önce bindiğim araca dün bir yere gitmek için bindiğimde elektrik geldi ama marş basmadı. 2 saat sonra tekrar deneğimde bu sefer yavaş yavaş aracımın elektrik gelen tüm aksamları söndü. elektronik park freni olduğu için el freninide indirimedim. Garajıma kafalama girdiğimde bir araç getirip takviye yapamadım. Kars Kağızmanda oturduğum için çekici yollayabiliriz dediler. Bir mantığı yoktu bende seyyan akü bulup takviye yaptım. kabloları sökerken çat dedi ve her iki kısa farmda söndü. ekranda da sağ ve sol kısa hüzme arıza gösteriyor. Bunun için Erzurum' u gitsem mi yoksa bir elektirikçi halledebilir mi?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Superior link' Alıntı:
Benimde Nisanda aldığım aracın aküsü boşaldı. Geçen salı yaklaşık 8 gün önce bindiğim araca dün bir yere gitmek için bindiğimde elektrik geldi ama marş basmadı. 2 saat sonra tekrar deneğimde bu sefer yavaş yavaş aracımın elektrik gelen tüm aksamları söndü. elektronik park freni olduğu için el freninide indirimedim. Garajıma kafalama girdiğimde bir araç getirip takviye yapamadım. Kars Kağızmanda oturduğum için çekici yollayabiliriz dediler. Bir mantığı yoktu bende seyyan akü bulup takviye yaptım. kabloları sökerken çat dedi ve her iki kısa farmda söndü. ekranda da sağ ve sol kısa hüzme arıza gösteriyor. Bunun için Erzurum' u gitsem mi yoksa bir elektirikçi halledebilir mi?
gecmis olsun
Servis uzaksa gitmeyip elektrikcide ampulleri degistirebilirsiniz.
Sonucta ampul arizasi cok onemli degil. + bu gibi durumlarda aracin farlarini auto modundan cikarip parklara alarak araci calistirin ampullere zarar vermemis olursunuz.
Aku nuzude degistirin bence.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaklaşık 1 aydır bende aküden şüpheleniyorum. Bilhassa kalkışlarda gaza yüklendiğimde ışık çoğalıyor, uzun süre çalıştırmayınca marş geç basıyor vb. Hatta bu yüzden bu akşam (uzun süre binmeyeceğim için) garajda mahsur kalırım diye el frenini çekmedim... Bir ara gidip göstermek istiyorum bakalım ne diyecekler... Erzurum'da ya da Ordu'da olsam sıkıntısız değiştirirdim ama bakalım Malatya ne diyecek...

Poyraz2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LTF. YARDIM

2011 Nisan da aldığım Astra J aracım dün akşam marş basmadı.
Çekici ile servise götürdüğümde akümün bittiğini söylediler. Aynı 75 lik aküyü 393 TL ye takabileceklerini söylediler. Benzer aküler 200 TL civarında iken bu para verilirmi.Birde 2,5 yılda akü bitermi? Saygılar

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iki defada benim aracın aküsü boşaldı. birinde araç çalışmazken 3-4 tane müzik dinledikten sonra marş basmadı elektriği kesti. diğerinde neden olduğunu anlamadığım bi şekilde marş basmadı. Yukarda arkadaşında dediği gibi camları kapattıktan sonra hala cam kapama düğmesine bastığımda iç tarafın bütün ışıkları sönükleşiyor. şimdiye kadar akü değiştirmedim bakalım ne zaman patlıcak bi tarafımda

Motosiklet aküsü kullanmışlar resmen  çekiççç

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: LTF. YARDIM

Poyraz link' Alıntı:
2011 Nisan da aldığım Astra J aracım dün akşam marş basmadı.
Çekici ile servise götürdüğümde akümün bittiğini söylediler. Aynı 75 lik aküyü 393 TL ye takabileceklerini söylediler. Benzer aküler 200 TL civarında iken bu para verilirmi.Birde 2,5 yılda akü bitermi? Saygılar

Aküye 400 lira falan verilmez. Verilirse bosch un ciddi aküleri var ona verilir. Ama 200 lira gibi fiyata alacağınız akü sizi hiç üzmez. 2.5 yıl değil benim akü hafta bazında patladı. 75 80 amperlik akü alın daha iyi olur.

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gm min 80 amperlik aküsünü servis takarmı, uzun kabı dolduranı ?