Acil yardim, tamir yerinde aracim ile kaza yaptilar ne yapmam gerek

onurartvin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir haftadır bahsettiğim konu vardı aracı tamir için biyere vermiştim çok güzelde olmuştu pazartesi günü alacaktım aracımı ama bugun kötü haber geldi servisteki eleman aracımı gece alıp gezmeye çıkmış ve yolda hastalığından dolayı bayılıp minibüse arkdan girmiş benim araç cama kadar akardiyon gibi olmuş bugun gördüm şoka giridim ya :( :( abi ben karşılıcam dedi herşeyini ben yaptırcam dedi ama benim içime sinmedi şimdi arac pert oldu yapılsada nekdar verimli olacak sesi gidişi öntakımı hatta şantı bile mahf olmuş oderece yani, benki aracıma hep orjinal parça takıyorum şimdi adamlar yansaniyi parça doldurcaklar, ben resimlerini çektim aracın şimdi ne yapmalıyım onlara güvenip bırakayımmı yoksa belli biyere şikayet edilip acımıyıp işimimemi bakayım yapılması gereken bişey varmı yardım edin lütfen :(

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaza yapan eleman aracınızın ederini size verecek, araç onun olacak. Diğer durumları kabul etmeyin bence. Heleki tamir edilmesi filan.

onurartvin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama bunu kabul edecekmi oda var yasal olarak bi hak varmı yani onuda bilmek istiyorum :( ya ben napacam şimdi offff

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O araba yapılsada eskisi gibi olmaz siz en iyisi sağlam iken değeri ne kadarsa onu alın kendi yaptırsın binsin çünkü aracın değeri düşecek ayar tutmayacak akordiyon olduysa içinizede sinmeyecek zaten adam yaptırsa en ucuz nasıl kapatırım yolunda olacak bu sefer işler hep kötüye saracak buna benzer olay yaşayan yakın arkadaşım emanet aldığı aracı kaza yaparak ön tarafını komple götürdü aracın sahibine aracın sağlam iken değerini verip aracı aldı geçmiş olsun

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam en temizi saglamkenki degerini istemek. kabul etmemeleri durumunda maddi tazminat davasi acarak bu problemi cozebilirsiniz. bu tip durumlarda acimak ve yasal haklarinizdan faydalanmamak ileride de bunlari yapmalarina sebep olur. o yuzden aracin saglamkenki degerini odemelerini onerin ya da dava acin.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam en temizi saglamkenki degerini istemek. kabul etmemeleri durumunda maddi tazminat davasi acarak bu problemi cozebilirsiniz. bu tip durumlarda acimak ve yasal haklarinizdan faydalanmamak ileride de bunlari yapmalarina sebep olur. o yuzden aracin saglamkenki degerini odemelerini onerin ya da dava acin.
tamamen katılıyorum aracı en iyi malzeme kullanarak dahi yaptırsa ömür boyu kazalı araç olarak bineceksiniz ve satışında sorun yaşayacaksınız:eek:

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun,

hangi serviste oldu mu hadise, ona göre böyle bilinçsiz ve sorunsuz servislerden uzak duralım.

Benim fikrim de aracın değerini talep etmeniz yönünde.

27serhat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelıkle cok gecmıs olsun. bir hukuk fakultesı ogrencısı olarak basınıza gelen olayın hukukı boyutunu size anlatarak yardımcı olmya calısayım ıstedım. olayınızda guvenı kotuye kullanma sucu ortaya cıkmıstır ayrıca sırketın de adam calıstıranın sorumlulugundan ötürü bir sorumlulugu bulunmaktadır. sadece tavsıye olarak dıyebılırım kı olayınızı sırket calısanıyla degıl de sırketın yetkılısı ıle cozmenızdır cunku ıstedıgınız gıbı arabanızla kaza yapan kısıye karsı bır tazmınat davası acabılırsınız lakın anlattıgınız kazanın boyutunu dusununce mahkemenın de kaza yapan sahsın ekonomık durumunu goze alarak karara hukmedecegı ve sızın de talebınızın karsılıksız kalma ıhtımalı yuksek gorunmektedır. bu nedenle sirkete yonelmenızı tavsıye ederım