aciill! Stop Fren Lambası Takılı Kaldı..

ferhatyalcin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.. yeni fark ettim. aracımda yolda giderken ve dururken stop lambamda fren lambasınınyandığını farkettim. daha dogrusu yanıyormus.. frene basmasam bile seyir halinde iken ya da arabayı çalıştırdığımda frene basıyormus gibi arka stop da fren lambalarım yanıyor.. sanırım fren pedalının orda ayarı filan mı var ordan filan mı takılı kalıyor.. bilen ya da daha önce basına gelen var mı? Yardımlarınızı ve çözüm önerilerinize ihtiyacım var arkadaslar:(

adamson

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun,aracınızın fren müşürü bozulmuş olabilir bazen takılı kalabiliyor değiştirmek sorunuzu çözebilir diye düşünüyorum

west_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler bu fren müşürü nerde oluyor araçta kendim alsam takabilir miyim

Fren pedalinin ustune dogru bak usta, kablolari gorursun. Biraz becerin varsa mutlaka kendin halledebilirsin

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

adamson

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20 ila 35 arası bir rakam olması lazım orjinal gm olanı fren pedalının orda 10 tl ver bir ustaya değiştirir takması biraz zor..

not:fren pedalını ayağınla yukarı kaldırınca sönüyormu ?

adamson

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle fren müşürü diyebilirim...

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren musurlerı genelde arıza yaptıgında sorun yay mekanızmasının bozulmasından yada yaglanıp esneklık yerıne takılmasından kaynaklanır ama mesafesı ayarlanabılır once müşürü pedala dogru yonlendırmeye çalısın olmazsa müşürü sokup balata spreyı ıyı ıyıce temızleyıp wd40 ıle yaglayıp alıştırıptakın sorun hallolacaktır