2500 3000 arası devirde değişen motor sesi

cemoski

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar benim aracım astra benzinli 1.6 enjoy plus araç 4000 km de fakat devir saati 2500 3000 arasında iken motor sesi boğuk gelmeye başlıyor ve saat gibi çalışan motor sanki titreme yapıyor (yada bana öyle geliyor) 3000 devirden sonra ses ve titreşim yok oluyor her viteste yapıyor bu olayı aynı sesi duyan arkadaşlar var midir? Sebebi ne olabilir? Aracı tech 2 ye bağlasak sebebi bulunabilir mi?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
115 bg'lik astra'larda görülen birşey. Ben de kendi aracımda farkettim. Çok kafaya takılacak birşey değil, bir sıkıntı oluşturmaz. Arıza kodu filan da yok, zaten arıza değil bu durum. 2700 civarlarında şaseye akseden bir titreşim oluyor, daha alt veya üst devirde geçiyor.
Hatta forumdan bir arkadaşın açtığı konu vardı, en sonunda titreşim sönümleyici taktırmıştı sanırım.
Forumda "Astra 2700 devirde titreşim" benzeri kalıplarla arama yapın, eğer konu silinmediyse çıkabilir.

cemoski

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki neden geliyo bu titreşim sebebi ne olabilir? Ben biraz pinpirikli biriyim :) servise götürmeyi düşünüyorum aracı çünkü devir 5. viteste 90 110 km arasına denk geliyo uzun yolda çok rahatsız edici oluyo önceden 2500 3000 arası oluyodu şimdi aralık biraz daha kısaldı gibi gerçekten 2700 devir civarında geliyo ses sizin aracın km si kaç benzinli mi acaba?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım da 1.6 benzinli, 5 bin km'de. Açıkçası ya kulağım alıştı, ya da ses giderek azalıyor. Çünkü bu konuyu okuyana kadar, unutmuştum bunu. İçiniz rahat etsin isterseniz servise uğrayın, belki onlar farklı bişey söyler.