corsa d gaza basınca gelen tırrrrrr sesi

m.mehmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses sağ önden belli devirlerde mi geliyor? benimkine motorla alakalı değil dediler ama bilemiyorum. sebebini kimse bulamadı maalesef :mad: sizin araç da LPG'li mi?

Benim ses motor üstünde bulunan iticilerden geliyor, yani özellikle sağ taraf değil, 1 defa değiştirdim iticileri baya masraf ettim, yaklaşık 1 ay ses olmadı sonra geri başladı, iticileri değiştirmeden önce bu ses olduğunda aşırı sarsıntı oluyor ve motor arıza lambası yanıyordu. Şimdi sarsıntı yok sadece aşırı ses var, dikiş makinası helikopter karışımı bir ses. Bende Ankara'da birçok yere gittim ama anlayan kimse yok.

m.mehmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses sağ önden belli devirlerde mi geliyor?

Bazen 2000-2500 devirin üzerinde başlıyor, bazen arabayı ilk çalıştırdığında rölantide bile farklı bir motor sesi oluyor ve hareket ettiğimde bu ses başlıyor. Bazen araba çok ısındığında yüksek devirde ses kesiliyor. Bazen çok ısınsa bile yüksek devirde 100km/sa hızlarda ses aşırı artıyor. Yani sesin düzenli bir aralığı yok. Ara sokakta düşük hızda gidermende oluyor yada otoyolda giderkende. Sizde buna benzermi yoksa bir düzeni varım?

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mersinde demirtaş köprüsünde seyfi usta var . sadece opel ustası tek geçerim. sorununu kesin çözer.

aleks1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mersinde demirtaş köprüsünde seyfi usta var . sadece opel ustası tek geçerim. sorununu kesin çözer.

oraya gitmiştim, Seyfi Usta değil de yanındaki başka bir usta baktı. bir parça vibrasyon yapıyor dedi ama kaynağı bulamadı. önemsiz dedi gönderdi. ama cevaplar beni tatmin etmedi. Seyfi Usta'ya baktırsaydım keşke. belki o kaynağı bulurdu.

aleks1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazen 2000-2500 devirin üzerinde başlıyor, bazen arabayı ilk çalıştırdığında rölantide bile farklı bir motor sesi oluyor ve hareket ettiğimde bu ses başlıyor. Bazen araba çok ısındığında yüksek devirde ses kesiliyor. Bazen çok ısınsa bile yüksek devirde 100km/sa hızlarda ses aşırı artıyor. Yani sesin düzenli bir aralığı yok. Ara sokakta düşük hızda gidermende oluyor yada otoyolda giderkende. Sizde buna benzermi yoksa bir düzeni varım?

benim hep aynı devir aralıklarında geliyor. hiç şaşmıyor. araç soğukken sıkıntı yok araç ısınınca gelmeye başlıyor.

aleks1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim ses motor üstünde bulunan iticilerden geliyor, yani özellikle sağ taraf değil, 1 defa değiştirdim iticileri baya masraf ettim, yaklaşık 1 ay ses olmadı sonra geri başladı, iticileri değiştirmeden önce bu ses olduğunda aşırı sarsıntı oluyor ve motor arıza lambası yanıyordu. Şimdi sarsıntı yok sadece aşırı ses var, dikiş makinası helikopter karışımı bir ses. Bende Ankara'da birçok yere gittim ama anlayan kimse yok.

iticiler, sübap fincanı denilen parçalar mı oluyor? gittiğim ustalardan biri de bana sübap fincanından geliyor olabilir demişti.