2006 astra h 1.3 cdti egr iptali

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert bey Selim abi konuyu görünc yazar ama dayanamadım netten epey arama yaptım ama olumsuz bir konuya denk gelmedim açlkçası. Bugün bir ziyarete gittik araçta 400 kilo vardı ve her zaman çıktım rampa yetmedi o kadar atak tırmandı araç maşallah. Bariz hemde çok beriz fark var
Egr dediğiniz gibi sadece alt devirlerde devreye girdiği için kalkış yaparken performansı etkiliyor diyebiliriz fakat yokuş çıkarken yada üst devirlerde Egr iptal edildiğinde performans artıyorsa egr arızalı demektir. Youtube da egr temizliği ile ilgili videolar izlemiştim. Egrnin çıkışında bir valf var. O kurum bağladığı zaman alt devirlerde açılıp üst devirlerde kapanması gerekirken hep açık kalıyor buda yanma kalitesini düşürüp performansı etkiliyor. Normal çalışan egr yi iptal etmenin bence anlamı yok. Egr kurum bağlayıp üst devirlerde de kapanmıyor ise o zaman iptal edilebilir.
Yanmaya yer arayan arıza lambasını boşu boşuna yakmaya gerek yok :)

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert bey Selim abi konuyu görünc yazar ama dayanamadım netten epey arama yaptım ama olumsuz bir konuya denk gelmedim açlkçası. Bugün bir ziyarete gittik araçta 400 kilo vardı ve her zaman çıktım rampa yetmedi o kadar atak tırmandı araç maşallah. Bariz hemde çok beriz fark var

Bugün yaklaşık 300 km civarı şehirler arası yol yaptım sanki aracım yeniden doğmuş gibiydi neden bunca zamandır egr'nin fişini çekmemişim diye hayıflandım.

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende memnunum şuanki durumdan ışık yanmadı çok fazla yol gitmesemde yaklaşık şehir içi 70km gittim yokuşlarda ufaktanda olsa bir canlanma daha rahat hızlanma var arabada
birde eskiden aracı ilk çalışıtırp hareket ettikten sonra ilk lambalarda durunca rölantide aracı titretecek kadar dalgalanma oluyordu asimetrik şekilde 1100-800 arası dalgalanıp vuruntu gibi hissettiriyordu. fişi çekti çekeli bir daha olmadı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bugün yaklaşık 300 km civarı şehirler arası yol yaptım sanki aracım yeniden doğmuş gibiydi neden bunca zamandır egr'nin fişini çekmemişim diye hayıflandım.

Al bende de o kadar. Yeminle aracın canına okudum bu parça yüzünden ışık yanıyor varsın yansın ne yapayım? Eğer işi bilen birini bulursam söndürmek için gerekeni yaparım olmadı çokta tın der veririm gazın ayarına yola devam 500 km oldu ama maşallah araç sanki yeniden hayata geldi.

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba konuyu dagitmak istemem ama benim arac 1.6 benzin lpgli egr nin fisini cekince dediginiz dibi serilesiyor teklemeleri yapmiyor ama motor sogukken stop ediyor ozellikle sabahlari cok yapiyor sebebi ne olabilir egrnin fisi takili iken stop falan etme yok.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Herkese merhaba konuyu dagitmak istemem ama benim arac 1.6 benzin lpgli egr nin fisini cekince dediginiz dibi serilesiyor teklemeleri yapmiyor ama motor sogukken stop ediyor ozellikle sabahlari cok yapiyor sebebi ne olabilir egrnin fisi takili iken stop falan etme yok.

Erg kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü benim aracım da LPG var ama öyle bir sorun yok. Rolanti motorunu sök temizle derim ;)

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erg kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü benim aracım da LPG var ama öyle bir sorun yok. Rolanti motorunu sök temizle derim ;)

Benim aracta nerededir bu rolanti motoru resim varsa bana gosterebilirmisiz bi bakiyim ben temizleyebilirmiyim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kurum bağlıyor sonra işlevini adam gibi işini yapmıyor. Araç ilk çalıştığın da bu parça aracı devirli çalışmasına yardım eder araç ısınınca bu devir düşer googlede ilgili parcayı görsel olarak araman daha iyi olur en azından parçayı gördüğün de sökmen daha kolay olur.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Al bende de o kadar. Yeminle aracın canına okudum bu parça yüzünden ışık yanıyor varsın yansın ne yapayım? Eğer işi bilen birini bulursam söndürmek için gerekeni yaparım olmadı çokta tın der veririm gazın ayarına yola devam 500 km oldu ama maşallah araç sanki yeniden hayata geldi.

Yorumlara bakarak bende heveslendim şimdi :) kalkış larda biraz titreme oluyor benim araçta. Bu giderimi diye denemek istiyorum ama fişi çektikten sonra yanacak olan lamba fişi takınca sönecek mi merak ediyorum. Fişi çektikten sonra birşey farketmezse fişi taktığımda lamba yanmaya devam ederse bide söndürmek için bilgisayara bağlatmak istemiyorum. Sen denedin mi abi. Benim istediğim gibi düzelme olmazsa tekrardan takınca ışık sonermi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yorumlara bakarak bende heveslendim şimdi :) kalkış larda biraz titreme oluyor benim araçta. Bu giderimi diye denemek istiyorum ama fişi çektikten sonra yanacak olan lamba fişi takınca sönecek mi merak ediyorum. Fişi çektikten sonra birşey farketmezse fişi taktığımda lamba yanmaya devam ederse bide söndürmek için bilgisayara bağlatmak istemiyorum. Sen denedin mi abi. Benim istediğim gibi düzelme olmazsa tekrardan takınca ışık sonermi

Sönüyor mu bilemiyorum. Çünkü benim araçta fark eden bir şey yok çünkü LPG kaynaklı sorunlardan dolayı zaten söndü yok imansızın şimdi fişi çekince tamamen yanıyor. :D