2006 astra h 1.3 cdti egr iptali

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen benim araçta aynı şekilde yarım kontakta anahtar bendede sönmüyor ama çalışınca herhangi bir ışık yanmıyor.
Doğru fişi sökmüşsünüz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar erg konusunda açıklama yapmıştım. Araçların canlanmasının nedeni... silindirlere erg tarafından yollanan kirli havanın kesilmesi fiş yada iptal edildiğinde araç direk temiz hava alıyor buda yanmanın verimli olmasına neden oluyor ve araç özellikle alt devirlerde daha verimli şekilde devam ediyor. Zaten bu erg alt devirler de aracın canına okuyor ama yüksek devirler de ise zaten kapalı kalıyor yani biz araca dedik ki ulan sen bir dur da ağız tadı ile araç şu havayı içine çeksin dedik. ;) 500 km yaptım araç kendine geldi o kesin yakıt artar filan onlar da hikaye sadece arttığı filan yok. Hatta düşüyor. Çünkü düşük devirde gaz pedalına daha az basıyorsun çünkü araç istediğin devri anın da yakalıyor.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Doğru soket. Lamba elbet yanar :)

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben araç çalışırkende yanacak sanıyordum :D böyle yanıp başka bir sıkıntı yaratmayacaksa benim için hiç mahsuru yok :D

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bide şu A14XER benzinli motor da yerini buluverin EGR nin. Ben bulamıyorum bir türlü. Bir kaç kaynakta olmadığı söylenmiş ama onlara da ne derece güvenilir tartışma konusu..:D

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bide şu A14XER benzinli motor da yerini buluverin EGR nin. Ben bulamıyorum bir türlü. Bir kaç kaynakta olmadığı söylenmiş ama onlara da ne derece güvenilir tartışma konusu..:D
Nokta atisi soyleyemem hatirlamiyorum. Ecotec yazisindan arkaya dogru, yag kapaginin sagindan birer fotograf ekleyin bulalim.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
merhaba
ben dark_crow un eski bir mesajından bakarak işaretli fişi çektim. mesaj bu şekilde

kırmızı yuvarlak içinde olan soketi çektim. sanırım doğru çekmişim? araç corsa c bu arada.piskolojikmi bilemiyorum ama kalkışta düşük viteslerde geçişler ve hızlanma rahatladı. çok fazla deneme imkanım olmadı rampada vs çekişi için ama sanki daha akıcı bir hızlanma oldu.
arıza lambasına gelince
yarım kontakta anahtar işareti sönmüyor
20150511_113830.jpg

ama tam kontak araba çalışırken birşey yok 10-15 km mesafe denememdede yanan birşey olmadı
20150511_114038.jpg

sizce doğru fiş ve herşey yolundamı?
Dogru fiş merak etmeyin bir kaç kontaktan sonra yanar ışık

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bşka bir konuda Nadir bey sormuş gerçi ama bende sormak istiyorum Bu EGR'nin fişini çekmenin bize uzun veya kısa vadede zararı olur mu?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bşka bir konuda Nadir bey sormuş gerçi ama bende sormak istiyorum Bu EGR'nin fişini çekmenin bize uzun veya kısa vadede zararı olur mu?

Mert bey Selim abi konuyu görünc yazar ama dayanamadım netten epey arama yaptım ama olumsuz bir konuya denk gelmedim açlkçası. Bugün bir ziyarete gittik araçta 400 kilo vardı ve her zaman çıktım rampa yetmedi o kadar atak tırmandı araç maşallah. Bariz hemde çok beriz fark var