2006 astra h 1.3 cdti egr iptali

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yorumlara bakarak bende heveslendim şimdi :) kalkış larda biraz titreme oluyor benim araçta. Bu giderimi diye denemek istiyorum ama fişi çektikten sonra yanacak olan lamba fişi takınca sönecek mi merak ediyorum. Fişi çektikten sonra birşey farketmezse fişi taktığımda lamba yanmaya devam ederse bide söndürmek için bilgisayara bağlatmak istemiyorum. Sen denedin mi abi. Benim istediğim gibi düzelme olmazsa tekrardan takınca ışık sonermi

Söner, arıza kaydı hafıza da depolanır.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fişi tekrar yerine takınca benim aracımda herşey eskisine dönüyor yarım kontakta sönmesi gereken lamba sönüyor.ama dark_crow'un dediği gibi arıza hafızaya alınıyor.onuda op-com ile silebiliyorsunuz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Fişi tekrar yerine takınca benim aracımda herşey eskisine dönüyor yarım kontakta sönmesi gereken lamba sönüyor.ama dark_crow'un dediği gibi arıza hafızaya alınıyor.onuda op-com ile silebiliyorsunuz.

ERG li ERG siz kullanım hakkında düşüncen ne? ;)

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanım olarak egr siz hayat daha güzel lamba'da yanmadığı için sıkıntı yok ama geçen gün op-com ile baktığımda egr arızasını hafızaya almış silmeyi denedim fiş takılı olmadığı için silemedim.Egr'siz kullanım daha güzel.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söner, arıza kaydı hafıza da depolanır.

Buradan cevap gelmeyince haftasonu denedim. Yola çıkacağım için çok deneme yapamadım ama pek fark hissetmedim. Tabi 500 metre kadar sürünce pek birşey anlaşılmaz sanırım. Fişi taktıktan sonra söndü. Bir ara birdaha çıkartıp deneyeceğim. Cevap için teşekkür ederim

Stgt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Temizlenen EGR 2 veya 3000 km sonra tekrar kurum bagliyirmus. Ben egr ventili temizlettim yalniz bir hafta surdu. Bir hafta sonra tekrar sorun cikartti ve mecburen yeni egr ventil alip taktirdim. Özellikle belirtmek istedim egr ventili iptal ettirdimde aracimin yakit tuketimi artti bende cok arastirdim okudum bircok yorumlarda aracin hizi artiyor ve yakit tuketimi azaliyor gibi yorumlardi. Ben bizzat yasadim icin yazmak istedim suan cok ALLAH'a cok sukur cok memnunum. Suan rolantide 0.3 ile 0.4 litre tuketiyor daha once 0.7 ile 0.8 tuketiyordu. Aracin yakiti ve cekmesi duzeldi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Temizlenen EGR 2 veya 3000 km sonra tekrar kurum bagliyirmus. Ben egr ventili temizlettim yalniz bir hafta surdu. Bir hafta sonra tekrar sorun cikartti ve mecburen yeni egr ventil alip taktirdim. Özellikle belirtmek istedim egr ventili iptal ettirdimde aracimin yakit tuketimi artti bende cok arastirdim okudum bircok yorumlarda aracin hizi artiyor ve yakit tuketimi azaliyor gibi yorumlardi. Ben bizzat yasadim icin yazmak istedim suan cok ALLAH'a cok sukur cok memnunum. Suan rolantide 0.3 ile 0.4 litre tuketiyor daha once 0.7 ile 0.8 tuketiyordu. Aracin yakiti ve cekmesi duzeldi.

Hava soğuklarının etkisini unutmamak gerek ama. Ben ERG fişi çekik bir şekilde uzunca bir süredir kullanıyorum. Araç da yakıt konusunda ne eksilme yada ne artma söz konusu değil. Ama aracın gidişi çekişin de bariz bir fark var o kesin. Hakkını veriyor denecek kadar fark ediyor.

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Konuyu hortlattım kusura bakmayın.. astra h 2004 1.6 aracımda tekleme sıkıntılarından dolayı ben de 7-8 aydır fiş çekili halde kullanıyorum tekleme sorunlarım falan düzeldi araç yağ gibi gidiyor ancak faik kardeşimizin dediği sorunu ben de yaşıyorum motor soğukken. İlk marşta rölantiyi koruyamayıp stop ediyor ve bunu fiş çekili olduğu için yapıyor (fiş takılı halde ve çekili halde sabahları denedim) sanırım beyin fişi algılayamadığı için böyle bir tepki veriyor. Bu sorunu yaşayan ve halleden var mı acaba? Yazılımsal iptal edersem bu sorun gider mi? teşekkürler