2004 Corsa C CDTI'ye Hız Sabitleyici taktırmak için!!!

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar biliyorum bu konu var fakat biraz muallak da kalmış. Şimdi şöyle bir sorum var benim. Araç 2004 corsa c cdti ve bakıyorum bazı arkadaşlar taktırdık diyorlar hız sabitleyiciyi.

Kimisi diyor ki 103 milyona kimisi diyor 193 milyona taktırdık. Bazıları da arabanda tesisat olması lazım falan diyorlar. Yani bu arabalar standart degil mi?

Servisi de aradım düzgün cevap vermediler. 2004 Corsa C CDTI Essentia mayıs ayında trafiğe çıkmış bu araba.

Standarttır herhalde tesisatın olup olmaması neye bağlı ki? Ya da fiyatlar neden böyle değişiyor anlamıyorum.

Far kolu diyorlar sonra debriyaja müşür diyorlar, Başka ne takıyorlar? Yazılım atıyorlarmış bir de.

Ama ben olsam böyle muallakda kalan bişey olduğu için şu yok bu yok derim öncekini çıkarırım yenisini takar 500 e de takarım hız sabitleyiciyi.

Ondan dolayı bu başlığı açmak istedim. Bunun bir standardı olmalı değil mi?

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam ne yazıkkı standartı yok.. son yıllarda yapılanlarda standart var diyebiliriz ama daha ocnekilerde yok..

öyleki benim aracım 2001 astra tesisat yoktu. ama yine forumdan 2001 astra bi arkadaş geldi. herşeyi ile ayni arabalar. ikiside elegance. ama onda tesisat çıktı.. yani bnede yokken onda vardı.

üretildi ülkeye gore bile degisiklik gosterebilir.

bu yüzden aracınızı yetkili servisin görmesi laızm. tesisata bakacak.. bende sizin gibi çok istedim araştirma yaparak bulmayı ama buradan hiç bir sonuca varamazsınız.. ayni benim gibi..

kolay gelsin.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Valla hocam çok güzel bir açıklama yapmışsınız. Yalnız üzüldüm bu açıklamadan sonra. Opel gibi bir markanın bu gibi standartsızlıkları hoş değil yani.

Eğer üretildiği yerden yere bu tesisat farkediyorsa biz arabaya binerken üzerinde pek standart aramayalım bundan sonra. Yani sonuç da bunun bir standardı olur yani. Basit bir şey değil çünkü. İlginç gerçekten.

Alicilik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ANkaradan...

Arkadaşlar kusura bakmayın çok eski bir konuyu canlandırıyorum ama TR de 206+ sadece diyagnostik menü ile Hız sabitleme yapan kişilerden biri olduğum için hız sabitleme konusudna corsa ile de çalışmak istiyorum.

Araç içerisindeki çok işlevsel olan kumandaların çalışma prensibi hep direç ve diyot sistmeleri ile yapılmaktadır. Bu yüzden eğerki beyinde Hız sabitleme opsiyonu varsa olmayacak diye bir şey yoktur.

Opelin diyagnostik sistemine çok uzağım. Pejo için uzun zamandır çalışıyorum elimde yazılım ve orjinal kablo var. pp2000den diagboxa tüm menu ve işlemleri öğrendim artık . Ankaradaki bir çok yetkili srvis diyagnostikçisinin olmaz dediği yapamadığı işlemleri yaptık.

Hız sabitleme de beynin kontrol ettiği 3 nokta var.

1-çift taraflı fren müşürü
2-elektronik gaz pedalı
3-debriyaj müşürü.

Bu 3ü sağlandıktan sonra gerisi yazılım ile ecu-BSi konfigurasyonunu yapmaya kalıyor.

Dediğim gibi opele çok uzağım.
Bu konuda sizden biraz bilgi almak istiyorum.

Corsa C 2004 Essentia CDTi aracımız var. Buna mükünse bağlamayı düşünüyorum.

Gerekenler ;

-Hız sabitleme fonksiyonu olan sinyal-far kolu
-Opelin diyagnostik yazılım ve kablosu

Kolu internette 150tl gibi rakamlara gördüm çok iyi fiyat gibi geldi bana çünkü peugeotta sadece hız sabitleme kolu 150tl ayrı bir kol fardan bağımsız. Ama 9 yıllık araca tek taraflı sıfır kol sırıtır düşüncesi içindeyim çıkması bulunabilir mi ? Sağlıklı olur mu ?

Bir de ankara içerisinde bana bu kolu aktif edecek bir servis önerisi lazım.
Bilmiyorum özel servislerde bu tarz cihazlar bulunuyor mu ?

Bu konularda fikirlerinizi bekliyourm.

Şimdiden çok teşekkür edeirm.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel e dair Türkiye deki opelleri baz alarak çıkarsama yapmak doğru bir düşünce değil.. Öyle corsalar var ki Almanya'da, Türkiye'deki vectralar, signumlar baş edemez onların donanımlarıyla ama öyle de signumlar var ki buradaki full + full olanlar Almanya'da Belçika'da düz,baz vectra kalır..Siz hiç 4 ısıtma ve sürücüsü + soğutmalı olan koltuğa, 3 farklı frekansa güdümlü uzaktan kumanda işlevi gören elektrikli ve karartmalı (örn otopark kapısını siz eve yakınlaşırken açmaya başlatır, evin sigortalarını ya da bahçe lambasını açar vs) dikiz aynasına, uzaktan kumandadan tek bir tuşla aracı daha önceden kararlaştırdığınız bir sıcaklığa (örn kışın -25 lerde) siz araca girmeden ısıtan park ısıtıcısına, navigasyon desteği yanında trafik levhalarını da okuyabilen kamerayla desteklenmiş donanıma sahip bir vectra ya da signum ya da astra gördünüz mü?Haliyle opel in Türkiye'de kıymetinin bilinmemesi gayet normal..

Şİmdi; corsa c de hız sabitlemeye hiç denk geldiniz mi?Eğer hız sabitlemeli corsa c varsa sizin aracınıza da olur, olmaz diye 1şey yok..Normalde bu donanım sunulmuştu diye hatırlıyorum..Haliyle sizin aracınızda da eğer yoksa crusie control lü bir kol ve alt yapının debryj ile olan eksikliği giderildikten sonra tech 2 den etkinleştirilmesiyle aktif olarak kullanabilirsiniz..

Alicilik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim.

Araştırmalarım doğrultusunda kolun takılıp aktif edilmesi yeterli oluyor.. Bahsettiğiniz debriyaj müşürü denilenlere göre dizeller de varmış tabi ben bakmadım.

Bu opel diyagnostik cihazından bulmak lazım. Ya da ankara da kullanan biri.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankarada opel garage var foruma sponsordu

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim.

Araştırmalarım doğrultusunda kolun takılıp aktif edilmesi yeterli oluyor.. Bahsettiğiniz debriyaj müşürü denilenlere göre dizeller de varmış tabi ben bakmadım.

Bu opel diyagnostik cihazından bulmak lazım. Ya da ankara da kullanan biri.

Hocam sen Opel Garage ile görüş, onlar seni Platin Elektrik Salih Usta'ya yönlendirsin, gerisi geilr ;)

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50tlye yakın bir ücret isterlerse orda durun internetten 50-60tlye opcom var onu alın hem kendiniz akfit eder hemde her zaman lazım olabilecek bir ekipman kazanmış olursunuz.

bu arada 2004lerde genelde BCMden kola gelen 4 kablo yok onu %99 çekmeniz gerekecek.
koluda almanıza gerek yok http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=63620