120 tl nere 520 tl nere

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 120 tl nere 520 tl nere

DrFuchs link' Alıntı:
geçenlerde ben özel serviste yağ değişimi yağ filtresi ve ön balata takımı ve arka silecek ile toplam 275 tl ödedim
merhaba. hangi servise gittiniz acaba memnun kaldınızmı benim bakımda geliyor

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yeni nesil aküler  genelde maksimum 2 sene dayanıyor. en iyi ihtimalle akünüzü garantiden değiştirme şansını kaybetmişsimiz.. bütün araçlarda kronik sorunlar vardır. şu an için cebinizde kaldığını düşündüğünüz 400 lira fazlasıyla çıkmış olacaktır.

acmazkacmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar servislere bu parçalar toplu alım olduğu için inanamayacağınız kadar uygun geliyor anladığım kadarıyla. ürünler gözümün önünde tek tek açılı. hepside lisanslı orjinal gm. ayrıca bu servislerin garanti politikasının hiç bir yasal dayanağı yok. sadece yasalardaki boşluktan ve hantallıktan yararlanıyorlar. siz herhangi bir servisten orjinal yada eş değer parçalar kullanarak araç bakımınızı yaptırırsanız kanunen garanti dışı kalmasının hiç bir hükmü yok. ama uygulamada tekelleşmiş servisler de fazlasıyla zorluk çıkarılıyor tabi. yasal sürecin yavaş işlemesinden yararlandıklarını düşünüyorum.
filtreler ve yağın faturalandırılması konusunda değişiklik yapılmış olabilir belki ama 120 tl ye bile fazlasıyla kar ediyorlar. örnek bir filtre seti paylaşıcam ki bu parekente satış. http://www.opelgm.com/Opel-Astra-J-16-A16XER-Filtre-Seti-GM,PR-7233.html ki benim aracımda polen filtresi değişimi olmadı. servisimden çok memnunum 9. yılıma girdim aynı serviste.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben ufak bir detay daha veriyim. Garanti süresi bittiğinde dahi müşteri memnuniyeti kapsamında sürekli servise giderseniz parça değişimi oluyor. Özel servis bizzat opelin olan kendi combo aracı için 60bin km de bütün bakımları opelde yapılmış aracın turbosunu ücretsiz değiştirdiğini söylemişti. Çevremde de aynı şekilde her firmada parça değiştirenler var. Kişisel görüşüm fiyat farkı o kadar göze batmamalı. Umarım ileride sorun çıkarmaz hayırlı olsun :)

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

acmazkacmaz link' Alıntı:
Arkadaşlar servislere bu parçalar toplu alım olduğu için inanamayacağınız kadar uygun geliyor anladığım kadarıyla. ürünler gözümün önünde tek tek açılı. hepside lisanslı orjinal gm. ayrıca bu servislerin garanti politikasının hiç bir yasal dayanağı yok. sadece yasalardaki boşluktan ve hantallıktan yararlanıyorlar. siz herhangi bir servisten orjinal yada eş değer parçalar kullanarak araç bakımınızı yaptırırsanız kanunen garanti dışı kalmasının hiç bir hükmü yok. ama uygulamada tekelleşmiş servisler de fazlasıyla zorluk çıkarılıyor tabi. yasal sürecin yavaş işlemesinden yararlandıklarını düşünüyorum.
filtreler ve yağın faturalandırılması konusunda değişiklik yapılmış olabilir belki ama 120 tl ye bile fazlasıyla kar ediyorlar. örnek bir filtre seti paylaşıcam ki bu parekente satış. http://www.opelgm.com/Opel-Astra-J-16-A16XER-Filtre-Seti-GM,PR-7233.html ki benim aracımda polen filtresi değişimi olmadı. servisimden çok memnunum 9. yılıma girdim aynı serviste.
antalyada hangi servis sizin gittiğiniz, benim bakımda geldi garanti bittiği için dışarda yaptıracağım , günlas 550llira fiyat verdi. tavsiye ederseniz bende gideyim.

acmazkacmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
antalyada hangi servis sizin gittiğiniz, benim bakımda geldi garanti bittiği için dışarda yaptıracağım , günlas 550llira fiyat verdi. tavsiye ederseniz bende gideyim.
kesinlikle tavsiye ederim. adres ve telefon bilgilerini gönderiyorum özelden.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Acmazkacmaz ben sonuna kadar destekliyorum sizi. Soylediklerinize harfiyen katiliyorum. Servislerin garantiden cikar korkusu nedeni ile insanlari malesef en kibar tabiri ile öpüyorlar. Kaldiki garanti konusunda da yine soylediklerinize katiliyorum. Yani bakimi disarda yaptirmis olmaniz frendiskinizi garanti kapmasimi disina cikarmaz ? Ey servisler de tuning uygulamasi yaptiranlar siz bu uygulamari yaptirirken garanti kapmasimi disinda kalmadiginimi saniyorsunuz ? Oyle saniyorsaniz yaniliyorsunuz. Ben size olani soylim. Sayet tuningi yaptirdiginiz servise gidiyorsaniz o servis sizin tuningi sisteme girmeden ariza kaydini girip yani yalan dolanla garantiden isini hallediyor ! Peki ya baska servise giderseni ? Gecmis olsun. Servis kaydina yapilan tuning uygulamasi netice ile ariza vermistir kaydini girdimi bitti garanti o parcayi sittin sene garantiden yaptiramazsiniz. Kaldiki yarin bu arkadasin araci arizalansin servise gitsin yine garantiden yapacaklar. Tecrube ile sabit. En dogru olani yapmissin servisler hak etmedikleri astronomik ucretler ile ceplerini yeterince dolduruyor biraz da esnaf kazansin.

DrFuchs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
eski sanayide doruk opel