1 haftada 4 ceza :(

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence asıl özürlü olan o cezayı yazan memur ve onu koruyan komiserdir :mad:. Özürlülere ait yerleri işgal edenlere o kadar çok kızıyorum ki. Sapasağlam adam AVM geliyor, iki adım fazla atmamak için özürlü vatandaşlarımıza ayrılan yere aracını park ediyor, uyarınca da kendince bir bahane buluyor veya "sana ne" diyor. O zaman anlıyorum ki adam gerçekten özürlü (görme veya zihinsel özürlü) ve aracını park ettiği yer doğru sadece plakasında özürlü işareti eksik.

bende dikkat ederim park olayına ki H ehliyetim war we %45 ayaklarımdan özrüm war ama araç babamın üzerine we otomatik vites fakat plakada özürlü işareti yok.benden daha kötüleri (belden aşağısı tutmayanlar,koltuk değnek yardımıyla yürüyenler) vardır die parketmiyorum normal boş bir yere parkediyorum.benim merak ettiğim bu zamana kadar hiç polis çewirmesine yakalanmadım.yakalandığım zaman aracı mı bağlarlar_?ceza mı yazarlar_?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bende dikkat ederim park olayına ki H ehliyetim war we %45 ayaklarımdan özrüm war ama araç babamın üzerine we otomatik vites fakat plakada özürlü işareti yok.benden daha kötüleri (belden aşağısı tutmayanlar,koltuk değnek yardımıyla yürüyenler) vardır die parketmiyorum normal boş bir yere parkediyorum.benim merak ettiğim bu zamana kadar hiç polis çewirmesine yakalanmadım.yakalandığım zaman aracı mı bağlarlar_?ceza mı yazarlar_?
Bildiğim kadarıyla H sınıfı ehliyetle standart donanımlı araç kullanılmıyor, tıpkı özürlü plakasına sahip araçların normal ehliyetle kullanılmadığı gibi.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Emniyet kemeri nasıl ya.... Sonradan mı geldi emniyet kemerini takmadın diye? Yapma ya nasıl anladılar bunu ?

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emniyet kemeri nasıl ya.... Sonradan mı geldi emniyet kemerini takmadın diye? Yapma ya nasıl anladılar bunu ?

Evet sonradan postayla geldi.Nasıl anladılar diye bişey yok görmüşler direk plakaya yazıp göndermişler, itiraz edememde muhtemelen kemersizimdir..

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yav bizi de çevirdi herifler bugun yazmasınlar bize de.. Peki güle güle dedi.. Gönderdi.. Baktım kemer takılı degil. Çaktırmadan taktım sonra. Ardından ruhsatı vermeye geldiğinde gördümü görmedimi bilmiyorumm. Sonra yollamasınlar benim arkadan da cezayı :D Sakat bu işler...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yav bizi de çevirdi herifler bugun yazmasınlar bize de.. Peki güle güle dedi.. Gönderdi.. Baktım kemer takılı degil. Çaktırmadan taktım sonra. Ardından ruhsatı vermeye geldiğinde gördümü görmedimi bilmiyorumm. Sonra yollamasınlar benim arkadan da cezayı :D Sakat bu işler...
Asıl sakatlık hayatı ciddiye almamak değilmidir? Emniyet kemeri senin ve araçta bulunanların hayatları için önemlidir. Görevdeyken her sene en az 3-4 tane emniyet kemeri veya kafalık kullanmadıkları için felç olan hastamız olurdu. Hayatın asla şakası yok, Allah korusun günün birinde yatağa veya tekerlekli sandalyeye bağımlı olarak yaşamakta var. O nedenle benden size tavsiye en kısa yolculuklarda bile emniyet kemerlerimizi takalım.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Savaş abi doğru diyorsun. Öten uyarılardan taktırsam aslında. Şehiriçinde unutuyorum abi...