1.4 turbo kullanıcıları

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com
Ynt: 1.4 turbo kullanıcıları

inanıp güvenmemek elimizde olan bi şey değil ki! ben muş ta çalışıyorum gideceğim bir kaç servis var. van elazığ, erzurum gibi. bundan ziyade ben herşeyi biliyo olsaydım bu forumda işim olmazdı zaten hepimiz burda bilgi alış verişinde bulunmak için varız. ben sizin turbo konusundaki bilginize güvendiğim için bu soruları sordum hem sadece ben değil en az 5 arkadaşda bu sesi duyduğunu söyledi.
söylediğim gibi bu ilk turbo arabam. arabayı alırkende bayi bana 30 sn ye olayından bahsetmedi. mutlaka uyardım.
debriyaj konusunda da araç 2. vitesteyken bile 1000 devire yaklaşınca debriyaja dokunmadın mı stop ediyo! eski arabamda böyle bi şey yoktu bu da mı turbo dan kaynaklanıyo.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omergokbulak link' Alıntı:
inanıp güvenmemek elimizde olan bi şey değil ki! ben muş ta çalışıyorum gideceğim bir kaç servis var. van elazığ, erzurum gibi. bundan ziyade ben herşeyi biliyo olsaydım bu forumda işim olmazdı zaten hepimiz burda bilgi alış verişinde bulunmak için varız. ben sizin turbo konusundaki bilginize güvendiğim için bu soruları sordum hem sadece ben değil en az 5 arkadaşda bu sesi duyduğunu söyledi.
söylediğim gibi bu ilk turbo arabam. arabayı alırkende bayi bana 30 sn ye olayından bahsetmedi. mutlaka uyardım.
debriyaj konusunda da araç 2. vitesteyken bile 1000 devire yaklaşınca debriyaja dokunmadın mı stop ediyo! eski arabamda böyle bi şey yoktu bu da mı turbo dan kaynaklanıyo.

Sayın Ömer Sözümü yanlış anlamayın Bize güvenmiyorsunuz demek istemedim. Sadece bazı usta kisvesi altındaki kişilerin sözlerine pek itibar etmeyin demek istiyorum her ne kadar böyle şeylere gerek yok deseler bile. Bayilere gelince bazıları sadece satmayı bilir bazıları herşeyinizle ilgilenir.

2. viteste stop etme konusunu biraz açabilirmisiniz? Böyle birşey olmaması gerekiyor Neticede altınızda 200Nm lik bir araç var.

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

yani 2. Viyeste de 1. Viteste de 1000 devire yaklaşınca motor zorlanıyo o an debriyaja dokunmasam stop ediyo. Bende boşa atmak istemiyorum tamamen durana kadar debriyaja basıyorum yada ayağım debrlyajda basılı gereken vitese gelince ona atıyorum. mesala 4. Viteste gidiyosam firen yapınca debriyajada sonuda dek basıyorum araç 2. Vites hızına düşünce 2 ye atıp ayağımı debriyajdan çekiyorum.

Ustalar konusundaki görüklerinize katılıyorum ama söylediğim gibi idare edecez artık.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omergokbulak link' Alıntı:
yani 2. Viyeste de 1. Viteste de 1000 devire yaklaşınca motor zorlanıyo o an debriyaja dokunmasam stop ediyo. Bende boşa atmak istemiyorum 2amamen durana kadar yada atıyorum 4. Viteste gidiyosam firen yapınca debriyajada sonuda dek basıyorum araç 2. Vites hızına düşünce 2 ye atıp ayağımı debriyajdan çekiyorum.

Ustalar konusundaki görüklerinize katılıyorum ama söylediğim gibi idare edecez artık.

1.viteste hele stop etmesi olacak iş değil o devirde. Sizin aracınızdan olan arkadaşlar mutlaka yorum yapacaktır buna. Bence debriyajı çok sık basılı olarak kullanmayın basıp boşa alın sonra tekrar 2. vitese alın. Bir de siz de bilirsiniz ya aman kompresyona bindirmeyin vites değişimlerinde, triger derdi çıkmasın başınıza, sıyırmayıp sente atlasa yeter sıkıntısı.

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

yani şu anda kaskonun verdiği astra h yi kullanıyorum onda böyle bi sıkıntı yok. 1000 devirin altına bile düşse stop etmiyo. Acaba arabama fazla dikkat ettiğimden mi oluyo?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence bir derdi var. Servise söylediniz mi böyle yapıyor diye?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu motor ilginç bir şekilde stop etmeye meyilli. ben ilk bir kaç ay hiç ettirmediğim kadar stop ettirdim ama artık ya araba bana alıştı yada ben ona alıştım, stop etmiyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya stop ediyor ya sessizce patinaj atıyor, bence nedeni gaz pedalına iyice alışmadığımız süreç içerisinde motorun sesinin az duyuluyor olması.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yani 1.viteste bile rolanti devirlerinde hiç gaza dokunmadan ilerlemiyor mu?  soruu

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bazen aklıma gelen bir soru ama denemeyi unutuyorum.

Stop etmem gaz vermeden debriyajı sert bırakmamdan, patinaj o an için motorun devirlendiğini duyamadan debriyajı sert bırakmamdan, her ikisinde de motor sessiz olduğundan gereken gaz miktarı-debriyaj hareketini kuramamak esas neden bende.