Zincir yerine Kar Paleti?

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar; aklımda olan bir sormak istiyorum. Kar paletleri ile bilgisi olan var mı zincir kadar arabaya zarar vermediğini kış lastiği yerine kullanılabileceğini söylemişler. Ne kadar doğrudur? Marka olarak önerileriniz var mı? Ankara'da bu sene çok ihtiyacımız olacak sanırım. Olur olmaz zincir takmak hem zor hemde arabaya zarar veriyor.Ne yapmalıyız sizce?

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de baktım güzel birşeye benziyor ama ne kadar etkili bilmiyorum. karda tamam, anayola asfalta çıkınca nasıl olur acaba.

bir de baya pahalı bir ürünmüş.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasada bir kaç seçenek bulmak mümkün,Kar paleti Bursalı bir üretici tarafından patentli şekilde üretiliyor, (PLASKAL) Kar Paleti diye geçiyor.Benim gördüğüm; Zincirden farkı 50-60 km hızlara kadar asfalt zeminde de kullanabiliyorsun ve zincire göre daha az titreşim yapıyor.

asagidaki linkte ürünün resmi ve satıcının yazdıgı bilgiler mevcut:
http://urun.gittigidiyor.com/snowwolf-kar-paleti-binek-araclar-icin_W0QQidZZ7272738

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bence ii bişiy değil zaten o paraya 2 tane kar lastiği alınıyor ben gecen gün koçtaşta baktım 270 milyon diyor bide netiçede lastiğin üzerine takınca lastikten bir farkı kalmıyor en iyisi zincir garanti

ahmsino

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.spikes-spiders.com/
bu linkten "videos" kısmına tıklayın

http://www.halaogullari.com/karpaleti.htm
bu linkten de video görüntülerin yazan yerin altındaki compact sport ve montaj ın üstüne tıklayın

bende bu kar paleti işine sardım bu aralar.yaptığım araştırmalara göre piyasada 500 ytl (spikes spider) ile 200 ytl(snow piranha yerli) arasında bi kaç ürün var.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spider denilen bişey war kış başında tekerleğe takıyosun sonra kar kış oldumu aparatını bağlıyosun

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler bilgiler için..

selcukkoylu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SNOWTECH memlekette kullanma fırsatım oldu 50 cm karda süper asfaltta 90 la giderken sadece lastik sesi geliyo

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar ben de bulunan bir kar palet diyelim aslinda lastik zincir ici celik halat disi yumusak lastik ve 10mm kalinliginda bunu mevsimlik olarak takiyorsunuz karli havalarda buzlu yollarda ve kuru asfaltta sorun yok ve aracta titresim bile olmuyor bunu 3 ay veya daha fazla aracta takili bulunduruyorsunuz ve mevsim ilkbaharda cikarin super bisey imalatci firma saatte 90 kilometre guvenli olarak hiz limiti vermis ..fotosunu isterseniz cekip buraya koyabilirim..

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Ya bosverin bunlari! Alin pasa pasa kis lastigi, basiniz agrimasin.....Yazin yazlik, kisinda kislik lastikle gidince lastigi neredeyse iki misli fazla kullaniyorsun, oda zaten maddi olarak kendini kompanse ediyor....Lastik bu.Sakaya, uyanikliga gelmez.....Araban istedigi kadar kaliteli olsun, lastik yolu tutmuyorsa hersey hikaye