yüregimiz serinlesin köpek leşleri bunlar

barcha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ülkeye o kadar çok sıcak para girmişki, o kadar çok dış borç varki; Genel Kurmay Başkanı da en fazla bu kadar sert çıkışlar yapabiliyor.. Olası büyük bir krizden korkuyor.. AB'ye alınmayacağımız apaçık ortada, buna rağmen Avrupa Birliği için bu kadar taviz verilirse sonuçları da bunun gibi vahim olur..

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne demişti değerli komutanım SAYIN OSMAN PAMUKOĞLU, -ASKERE LEŞŞŞ TOPLATMAM!

''UNUTULANLAR DIŞINDA YENİ BİŞEY YOK'' bu kitabı okuyun ....

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne demişti değerli komutanım SAYIN OSMAN PAMUKOĞLU, -ASKERE LEŞŞŞ TOPLATMAM!

''UNUTULANLAR DIŞINDA YENİ BİŞEY YOK'' bu kitabı okuyun ....

yok şimdi böyle bi cesur yürek adamlar operasyon degil savaş yapmışlar resmen gögsüm kabarıyor dinledikce

belki vardır da engelleniyordur. :good:

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herşeyi basının bilmesine ne gerek var?CIA'in yaptığı kaç operasyon basına yansıyor?

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslanlar var halaa..

tabi bu işin derin ve gizli kısmı

özel harekat diye bi şey var .. bordo berelisi var var da var .. çok şükür ALLAH kuvvet versin. hepsine

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok şimdi böyle bi cesur yürek adamlar operasyon degil savaş yapmışlar resmen gögsüm kabarıyor dinledikce

belki vardır da engelleniyordur. :good:

sana katılmıyorum...ama ne demek istedigini anladım.onlar bilinçli ve planlı yapılan operasyonlardı..Dedigin gibi bir savaş olsaydı çok daha farklı olurdu...Zamanında ırak suriye kalmazdı....

Terörle mücadele kararlılık ve süreklilik ister...Sayın OSMAN PAMUKOĞLU efsaneydi...bir fiil operasyonlara katılır,çatışırdı...emirsubayı ve birkaç askerle iki areş altında kaldıgı bile olmuştur..
Ispartada 4 ay Hakkaride 8 ay görev yapmış biri olarak o psikolojiyi ve duyguyu çok iyi bilen biriyim...bölge tanınmadan ve şartlar iyileştirilmeden bu mücadele KOCA BİR BOŞŞŞŞ....nihayet profesyonel askerlik getiriliyor...Ölmekten korkum yoktu ama öldürmeden ölmekten korkuyordum...çünki hiçbiryeri tanımıyosun ,bilmiyosun...Silah kullanımında ustalaşmamışsın...ve elinde benimle yaşıt dandik bir G3(sonradan keleş kullanımı yaygınlaştı). Şimdi komandolarımızı dahada eğitimli hale getirecekler..ve bölgede daha uzun süre görev yapacaklar..Eğirdirdeki komanda eğitimi dünyanın hiçbir ülkesinde yoktur.bu kesinleşmiş ve kanıtlanmıştır...ama bölgeyi bilmedikleri ve deneyimsizlikleri sonuçunda askerimiz zor durumlara düşmüş ve ne yazıkki şehit vermisizdir..polis özel harekat timide sanırım eski günlerine dönecek,alımlar başladı...180 KADARI DOGUYA GÖNDERİLDİ BİLE...
180 RAKAMI SİZE KOMİK GELEBİLİR AMA İNANIN ABARTISIZ 400-500 KİŞİLİK -ÇAPULÇU VATANSIZ SEREFSİZLE BAŞA ÇIKAR....

unutmayın,bu konularda duyarlı olalım...Askerimize polisimize sahip çıkalım...

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Köpekleri çok severim..:)Üstelik onlar yaşadığı,ekmeğini yediği yerlere ihanet veya kalleşlik etmezler..Köpek leşi demekle yanlış yapmışsın Muharrem :)..Ama sende haklısın bunlara bir sıfat yakıştırmak bile çok zor..Köpeğin bile vatanı var...Vatansızın sıfatımı olur....

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kedi diyelim o zaman.Nankör hayvandır, kim beslerse ona yanaşır...

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana katılmıyorum...ama ne demek istedigini anladım.onlar bilinçli ve planlı yapılan operasyonlardı..Dedigin gibi bir savaş olsaydı çok daha farklı olurdu...Zamanında ırak suriye kalmazdı....

Terörle mücadele kararlılık ve süreklilik ister...Sayın OSMAN PAMUKOĞLU efsaneydi...bir fiil operasyonlara katılır,çatışırdı...emirsubayı ve birkaç askerle iki areş altında kaldıgı bile olmuştur..
Ispartada 4 ay Hakkaride 8 ay görev yapmış biri olarak o psikolojiyi ve duyguyu çok iyi bilen biriyim...bölge tanınmadan ve şartlar iyileştirilmeden bu mücadele KOCA BİR BOŞŞŞŞ....nihayet profesyonel askerlik getiriliyor...Ölmekten korkum yoktu ama öldürmeden ölmekten korkuyordum...çünki hiçbiryeri tanımıyosun ,bilmiyosun...Silah kullanımında ustalaşmamışsın...ve elinde benimle yaşıt dandik bir G3(sonradan keleş kullanımı yaygınlaştı). Şimdi komandolarımızı dahada eğitimli hale getirecekler..ve bölgede daha uzun süre görev yapacaklar..Eğirdirdeki komanda eğitimi dünyanın hiçbir ülkesinde yoktur.bu kesinleşmiş ve kanıtlanmıştır...ama bölgeyi bilmedikleri ve deneyimsizlikleri sonuçunda askerimiz zor durumlara düşmüş ve ne yazıkki şehit vermisizdir..polis özel harekat timide sanırım eski günlerine dönecek,alımlar başladı...180 KADARI DOGUYA GÖNDERİLDİ BİLE...
180 RAKAMI SİZE KOMİK GELEBİLİR AMA İNANIN ABARTISIZ 400-500 KİŞİLİK -ÇAPULÇU VATANSIZ SEREFSİZLE BAŞA ÇIKAR....

unutmayın,bu konularda duyarlı olalım...Askerimize polisimize sahip çıkalım...

bende bi çok operasyonda bulundum bölgeyi bilmeyen askerler ama başındaki komutanlar iyi biliyor TSK gerekli teçsisat var ve gercekten amerikadan aşagı kalır yanı yok
ama bu işlerin temelinde o bölgelerin ohal den çıkmaması var bunu orda askerlik yapan lar dahil tüm kamu görevlileri istemiyor .
biliyormusunuz bilmem ama görev yaptıkları saglık ocagını para verip taratanları duyduk evet ohal kalsa idi
ayın 1de aldıgımız 35 ytl ohal maaşı ve 15 inde aldıgımız 25 ytl oparasyon tim tazminatı olmayacaktı bu 98 tarinde ki maaş bu düşünün devlet bütcesinin ne kadarı gider.

oktay sinanoğlu gercekten hiç durmamış bi komutan yürekten kutluyorum.

şimdide onun gibi rütbeliler var ateş etmek için emir gerek işte o emir gelmiyor neden çünkü tansu çiller yok olsa böyle olmazdı sanırım.

bakın gece 200 kişilik gurup bögemizden gözümüzün önünde geçiş yaparken biz sadece bize taciz ateşi acan 5 10 kişiyi dikkate alıp yol 190 kişiyi es geçiyorduk sonra o 190 kişi bi zaman sonra egtimini alıp 10 narlı 20 şerli guruplar halinde taciz degiz vur kaça geliyorlardı. peki neden göz önündeyken biz vurmuyoruz cobra helikopterlerimiz var f 16 larımız var ki çok operasyonda destek vermişlerdir .
evet sizce neden ?
anlatabilmişimdir umarım

bu arada van başkale de askerdim hakkari siirt bingöl diyarbakır muş bitlis yani bi çok yere gittim göreve
o 32 virajların soğunuda çok çektik bölge yi iyi biliyorum yani

özel harekat evet 1000 kişilik tugaya ye ateş açanlar onların 10 tanesini gördünmü yok olurlardı.:good: :alkis:

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kedi diyelim o zaman.Nankör hayvandır, kim beslerse ona yanaşır...

ama oda sevimli hayvandır. :)

işin aslı bizler birey olarak ne yapabilirizde ama elde hiç bişiy yok ne destekliyen markalardan haberdarız nede kişilerden. bilsek o ürünleri kullanmaz o kişileride görmezdik herhalde.