Yüksek Hızda Motor Arıza Işığı Yandı

mumies

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nekibuyani.tr.cx
Slm arkadaşlar,

Dün çevre yolunda yaklaşık 150-160 ile ilerlerken motor arıza ışığım yandı. Gazdan ayağımı çektim 100'e kadar yavaşladım. tekrar hızlanmak istediğimde araç 100 km yi geçmedi. Sonra hızımı 90 km altına çektim arıza ışığı söndü araç tekrar hızlandı. denemek için 160-170 yaptım arıza ışığı yanmadı. Bunun nedeni ne olabilir sizce.

Selamlar.

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr olabilir..yüksek devirlerde sistem devreye giriyor...serviste bağlantı yaptırırsan sorun ortaya çıkabilir...

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr ihtimali yüksek bazende hava akış metresimi ne zımbırtıysa motora yeterince hava gelmeyince ışık yanabiliyo... geçen hafta bende de aynı sorun oldu 140 civarı ışık yandı bende hiç durmadım topukladım valla...

csoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.csoftcomputer.com
Arkadaşlar yanılmıyorsam...

oksijen sensörüde olabilir
Arkadaşlar yanılmıyorsam, herhangi bir arızadan yanan motorlambası sönmüyor servise gidip söndürmek gerekiyor ??? Tansu usta yanılıyorsam düzelt ama ne iş bu kendiliğinden sönmüş.. benim eski arabada yandımı Tech2 istiyordu biliyorsun ya..???

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Aractada Ayni Sikintiyi Yuksek Hizlarda Veriyodu Ben Servise Goturdum Onceden Egzosu Degistirmistim Sebring Taktirmistim Egzostan Kanaklanan Bir Hata Veriyormus
Bİlgİsayara Baglatinca Buluyolar Zaten

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yanılmıyorsam, herhangi bir arızadan yanan motorlambası sönmüyor servise gidip söndürmek gerekiyor ??? Tansu usta yanılıyorsam düzelt ama ne iş bu kendiliğinden sönmüş.. benim eski arabada yandımı Tech2 istiyordu biliyorsun ya..???
o2 sensörü kendiliğinden söner cumhur abi.ama egr verir ise sönmez..