Astra j motor arıza ışığı

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler İkamet ettiğim yerde böyle bir usta olduğunu sanmıyorum (Kırşehir) en kısa zamanda Ankara’ya gidip bu ayarı yaptıracam
Kayseri'ye yolunuz düşerse benim ustam yapıyor.

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar LPG Cinin biriyle görüştüm brc kite afr gerekmez diyor bana mı saçma geldi yoksa gerçekten gerekmez mi
Hocam senin arabada benzinde durum nedir ? benzine aldığında rölantideyken araba anlık yakıt tüketimi ne yazıyor arabada ?
yakın bi zamanda bende yaşadım benzer sorunu, ben motor yaptırdım ve lpg iptal ettim. Fakir yakıt karışım konusunda araştırmadığım nokta kalmadı. Benzinde ve ya lpg de anlık yakıt tüketimi bu aylarda 0.5 - 0.6 da durması gerek. Eğer yüksek oranda ise kesinlikle 1. önceliğin oksijen sensörlerini kontrol ettir. Sonra kalibrasyon yaptır. yaptırmasan bile çalışıyorsa sorun yok demektir. 2. aşamada ateşleme sistemine baktır. Benzinde sorun yoksa LPG enjektörleri olabilir. Çünkü oksijen sensörü ve Ateşleme sistemi ile araba doğru AFR ayarlayabilir. En ideal değeri 14.7 dir fakat bunu kırşehirde rahatça ölçtüreceğiniz bir yer olduğunu sanmıyorum. Muhakkak dönüşünüzü bekliyorum.

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Adı ne haftsonu gelmeyi düşünüyorum Kayseri’ye
OLGUN LPG Mustafa OLGUNHARPUTLU benim adımı soyadımı söylerseniz yardımcı olur. Yoksa geldiğinizde müsait olursam birlikte de gideriz bakarız. Bende de cihaz var araç değerlerine birlikte bakabiliriz.

Hsnrdc

Kayıtlı Kullanıcı
40-Kırşehir
Siteyi ziyaret et
Hocam senin arabada benzinde durum nedir ? benzine aldığında rölantideyken araba anlık yakıt tüketimi ne yazıyor arabada ?
yakın bi zamanda bende yaşadım benzer sorunu, ben motor yaptırdım ve lpg iptal ettim. Fakir yakıt karışım konusunda araştırmadığım nokta kalmadı. Benzinde ve ya lpg de anlık yakıt tüketimi bu aylarda 0.5 - 0.6 da durması gerek. Eğer yüksek oranda ise kesinlikle 1. önceliğin oksijen sensörlerini kontrol ettir. Sonra kalibrasyon yaptır. yaptırmasan bile çalışıyorsa sorun yok demektir. 2. aşamada ateşleme sistemine baktır. Benzinde sorun yoksa LPG enjektörleri olabilir. Çünkü oksijen sensörü ve Ateşleme sistemi ile araba doğru AFR ayarlayabilir. En ideal değeri 14.7 dir fakat bunu kırşehirde rahatça ölçtüreceğiniz bir yer olduğunu sanmıyorum. Muhakkak dönüşünüzü bekliyorum.
Hocam benzinde rölanti de 0.8 gösteriyor , araç LPG giderken dururken hafif yekiniyor lakin çekişte bir sorun yok gibi , bu mesajınızdan sonra sorunu farklı yerlerde arıycam Kayseri’de önerdiğiniz yerlere göstericem arabayı ateşlemede vs sorun olabilir

Hsnrdc

Kayıtlı Kullanıcı
40-Kırşehir
Siteyi ziyaret et
OLGUN LPG Mustafa OLGUNHARPUTLU benim adımı soyadımı söylerseniz yardımcı olur. Yoksa geldiğinizde müsait olursam birlikte de gideriz bakarız. Bende de cihaz var araç değerlerine birlikte bakabiliriz.
Tabiki sizin için uygunsa sorun yok

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Sizin sorununuz kesinlikle ve kesinlikle o2 sensörü ama buraya gelince bi lftf sftf değerlerine bakalım birlikte.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.