Yetkili Servisteki GM5W30 yağa güvenelimmi?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorum:
Bu gönderdiğiniz sayfaları ve dahasını defalarca inceledim zaten, size gönderdiğim bilgileri;
http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_products_mobil-1-esp-0w40.aspx#
linkindeki onay sayfasından kopyaladım.
Sizde incelerseniz görebilirsiniz.
Bu konuda ya bir çifte standart var, yada yağın spesifikasyonları ile ilgili karmaşıklık var.
Ayrıca halen bu siteden aracıma hangi yağ uygun seçeneğinde yağ aradığımızda 0W40 New Life çıkıyor karşımıza.
Merak ediyorum, şimdi piyasada olmayan ESP 0W40 öneriyorsunuz, bu çıkmasaydı 0W40 NF önerecektiniz, 0W40 NF çıkmasaydı acaba ne önerecektiniz opel dizel araçları için?
Ayrıca şu linkten anladığım kadarıyla Mobil1 New Life 0W40 istenen spesifikasyonları karşılıyor;
http://www.mobil.com/Turkey-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil_1_New_Life_0W-40.aspx
ne düşünüyosunuz?

Cevap:
Yaglarin spesifikasyonlari ile ilgili bir karisiklik yok Salim bey.Gonderdiginiz ilk linkte farkettiyseniz Mobil 1 ESP 0w-40 kisminda olmamiza ragmen onaylar kisminda Mobil 1 Formula 5w-30 yaziyor. Bir yazim yanlisligi oldugu kesin.Sayfanin solundan Mobil 1 Formula 5w-30 kismina girerseniz sonra onay kismina bakarsaniz Dexos 2 olmadigini goreceksiniz. Siz sadece benim size yolladigim linktekilere bakin. Ikinci gonderdiginiz linkte de Mobil 1 New Life 0w-40 ta Dexos 2 olmadigini goreceksiniz.Spesifikasyonlari incelerken lutfen sadece size gonderdigim urun katalogu arama adresindekileri referans alin. Yeni model araclar gelistikce araclarin ozellikleri belki kullanilan malzemeler degisiyor. Buna gore de otomobil firmalari bu aracimda kullanacaginiz yaglarinizda bu spesifikasyon bulunmali diyorlar (ornegin Dexos 2 ) Yeni spesifikasyonlar cikinca da Mobil bu spesifikasyonlari karsilayan yeni urunler gelistiriyor. Benim size Dexos 2yi karsilamayan bir urun onermem gercekten mumkun degil. Bunu karsilayan motor yaglari da Mobil 1 ESP 0w-40 ve Mobil Super 3000 XE 5w-30 . Evet bu urunlerin bulunmuyor olmasi buyuk bir eksik ama benim sadece urunlerin teknik ozellikleriyle ilgili bilgi verme yetkim var.

varın gerisini siz düşünün artık. Koca mobilin yaptığı hataya bakın...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya aracınızda partikül filitresi yok kafaya takmayın kullanın bundan ne kalitelisini bulursunuz ne de motora birşey olmaz...Ha gelsin zaten onu o zaman kullanırız :)

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya aracınızda partikül filitresi yok kafaya takmayın kullanın bundan ne kalitelisini bulursunuz ne de motora birşey olmaz...Ha gelsin zaten onu o zaman kullanırız :)
Abi sen Mobil 1 ESP 5W30 mu yoksa New Life 0W40 mı tavsiye ediyosun?

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gm yağlarının arka tarafındaki yazıları dikkatlice okursanız Petrol ofisi tarafından doldurulduğunu göreceksiniz , PO kötü bi marka değil

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PO kötü değil belki ama bizde PO da doldurulmuş GM etiketi ile satılan yağı orjinal diye dayatılıp 3 katı fiyatına alacak kadar enayimiyiz?

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki şimdi 2 bakımdır servisde paket olarak yapılan bakımda sahtekarlık yapmadılarsa GM 5W30 kullandılar Astra H 1.3 CDTI aracıma.

3. Yıllık bakımı için Yaz - Kış Ankara şartları için yine GM 5W30 mu alayım (50 TL),

Yoksa Mobil 1 ESP 0W40 (90 TL) veya Mobil 1 0W40 New Life mı alayım (90 TL)?

2010 Astra H 1.3 CDTI 90 HP motor türünde Dizel Partikül Filtresi var mı yok mu?

ESP modelini DPF olan araçlara tavsiye ediyorlar, DPF yoksa New Life mı almalıyız?

Bu hafta içi yağ seçimini yapıp GM Filtreleride alıp bakımı yaptırcam bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki şimdi 2 bakımdır servisde paket olarak yapılan bakımda sahtekarlık yapmadılarsa GM 5W30 kullandılar Astra H 1.3 CDTI aracıma.

3. Yıllık bakımı için Yaz - Kış Ankara şartları için yine GM 5W30 mu alayım (50 TL),

Yoksa Mobil 1 ESP 0W40 (90 TL) veya Mobil 1 0W40 New Life mı alayım (90 TL)?

2010 Astra H 1.3 CDTI 90 HP motor türünde Dizel Partikül Filtresi var mı yok mu?

ESP modelini DPF olan araçlara tavsiye ediyorlar, DPF yoksa New Life mı almalıyız?

Bu hafta içi yağ seçimini yapıp GM Filtreleride alıp bakımı yaptırcam bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
Aracınızda partikül filtresi yok, ben mobil 0w40 esp koydum son bakımda memnunum. servis garantim bitmişti dışarda yaptırdım. serviste yaptıracaksanız gm5w30 dexos2 yi kullanabilirsiniz.

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda partikül filtresi yok, ben mobil 0w40 esp koydum son bakımda memnunum. servis garantim bitmişti dışarda yaptırdım. serviste yaptıracaksanız gm5w30 dexos2 yi kullanabilirsiniz.

Garanti bitene kadar serviste bakım yaptırdım ve servis kendi kullandıkları yağı kullandılar tahminimce 5W30 kullandılar,

Şimdi 39.000 km de ki aracın yağ vizkozitesini değiştirmek doğru mudur? Yoksa yine GM yağını mı almalıyım?

Mobil 1 ESP 0W40 ile GM arasında kaldım şu ana kadar yağ eksiltme yaşamadım şimdi Mobil alıp yağın inceliğinden dolayı eksiltme yaşarmıyım :/