Yeni Opel Astralara Serviste Takılan Sunroof

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar .. Bildiğiniz gibi bende Yeni Opel Astra Sport 1.4 Turbo araç var .. Aracımda Sunroof yok .. Malum bahar geliyor , havalar ısınıyor  005hihih bende araca serviste sunroof taktırmayı düşünüyorum ... Ama artılarını ve eksilerini hiç bilmiyorum  :( Fiyatıda daha öğrenmedim .. Taktıran var mı aracına sunroof .. Birde tavan kaportası kesilecek galiba bir sorun yaşar mıyım sizce ... Kötü tecrübeleriniz varsa , bu planı askıya alayım .. Sorun olmaz diyorsanız fiyat araştırması yapacam ... :D

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Yeni Opel Astralara Serviste Takılan Sunroof

Sn. SahteSahne,

Bu konu ile ilgili araştırma yaptınız mı hiç?

Bir ilk olacaksınız bunu yaparsanız.

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Tavan kaportasının kesilerek sunroof'lu hale getirilebileceğini zannetmiyorum. Velev ki böyle bir uygulama varsa bile son derece sağlıksız olacaktır. Bence, sadece tavan komple değiştirilerek yapılabilir ki kişisel görüşüm bunun da iyi bir fikir olmadığı yönünde. Bu nedenle en doğrusu her zaman söylediğimiz gibi aracı satın almadan önce ihtiyaçlarımızı doğru bir şekilde ortaya koymak ve donanımı buna göre seçmek olacaktır.

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Serviste takılabileceğini söylemişlerdi satın alırken , daha önce takmışlar .. Fakat tavanın kesilecek olması aklımı karıştırıyor .. Sonradan bir problem çıkar mı bilmiyorum .. O yüzden sonradan takdıran var mı diye merak ettim ... ::)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayatta ben böyle birşeye girmem  riskli bir uygulama gibime geliyor. bence  sunroof yerine camları açın :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Başka bir forumdan:

kendi aracıma geçen sene sunroof taktırdım.aracım volvo 850 orjinalinde olmadığından ve sunroofu çok sevdiğimden taktırdım.ortalama 3 günlük bir işlem ve hem sunroofun hem de işçiliğin 3 sene garantisi var. yapan firma son derece profesyonel.. sunroof da Inalfa marka..ama çok ucuz bir işlem değil..

Uygulama imkansız olarak gözükmüyor ama...

Kişisel düşüncem kesinlikle yaptırmayın derim. Hem oldukça maliyetli hem de riskli bir işlem. Aracın orijinalliği tamamıyle bozulacaktır. İzolasyon, malzeme ve işçilik kaliteleri tamamıyle soru işareti.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sonradan sunroof yapımında tavan kesilir. bunun başka bir çaresi yok bildiğim kadarıyla. bu işi yapan bir çok firma ömür boyu garanti verir hatta. ammaaa onun vereceği garanti sunroofun çalışması ve sızdırmazlığıyla ilgili. tavanda esnemelerden dolayı oluşacak göçüklere ve çatırdamalara yapacak hiç bir şey yok. nacizane şahsi düşüncem asla böyle bir şey yapmayın. eski bir araba olsa belki ama yeni bir araçta yazık olur.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende orijinal sanruflu aracın her şeyiyle fabrikada testlere tabi tutulup milimetrik hesaplarla yapıldığını ve tavan koruma bantlarının ona göre dizayn edildiğini duymuştum... yani bizde sanruf olan yerde tamam demir bar yok ama ama diğer yerlere yapılanlarla bu farkı kapattıklarını düşünüyorum... ama sonradan yapılanda bu durum söz konuus dahi olmayacaktı... aracın rüzgar alıişı bile değişir bence

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yapılabilir bir uygulama başka bir opel forumunda önceden vectra c kasaya yapıldığını görmüştüm hatta adım adım fotoğraflamış yaptıran kişi ve tavanı kestirerek yaptırmıştı, başka da çaresi yok sanırım.

Ama bana soracak olsanız üstüne para verseler yeni astra j'me böyle bir uygulama yaptırmazdım.

akcaylıastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cuma neskara gideceğim aracım hakkında daha detaylı bilgiler almaya benim kafama bu sanruff takılıyor acaba ekletmelimi 2000 tl diye biliyorum...