Yeni Opel Astra

GhOsTTT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlar selamlar,

Bir aydır falan araba alacağım diye geziyorum:)
Geçen hafta büyük bir kaza geçirdim ve araba alacağım kesinleşti.

Nese Dün Opel'e gittim ve Astra Classic Sedan ve Yeni Astra'nın fiyatlarının aynı olduğunu gördüm:)
Fiyatıda nedense diğer arabalara kıyasla çok uygun geldi. Örneğin Cruze Focus vs gibi.

Nese Forumda geziyorum sabahtan beri kimisi LPG sorunu demiş kimisi Classic'lerde Amastor sorunu klima sorunu falan yazmış.

Bunları okuduktan sonra biraz soğudum açıkcası.

Zaten hangisini alsam diyede baya düşünüyorum normalde Sedan araba istiyorum ama onlardada bu tarz sorunlar varmış.

HB ise yeni lerde bu tarz sorun yok ama yakıt tüketiminde hiç başarılı değilmiş Dizel'de alamayacağım ortalama 44milyarım var

Eminimki iki modelin arasında kalan benim gibi çok insan vardır biraz yardımcı olabilirmisiniz?

Teşekkürler:bir:

Gökhan Ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni astra 1,3 cdti için opel odak 46500 lira fiyat verdi cuma günü bi arkadaşıma almak için

birtanyildiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diğer yazdığınız sorunları ben heryerde okumadım ama olabilir. lpg sorunu ise euro5 motorlu her arabada şu an itibari ile (sorun olarak görülürse ) var. ben daha yeni sedan aldım sizinle birebir aynı düşünce de idim sedan araç istediğimden aldım değilse ben alırken sedan classic 3 38 yeni kasa 39 bin idi ancak sedan ı tercih ettim. benim tek takıntım var araba yeni ya :) tornavida bile dokundurmak istemiyorum değilse gider taktırırım lpg yi herkes taktırmış 1.6 turbo araçlar bile taktırmış bence iyi bir usta ile, özellikle benim gibi yüksek devirlerde seyretmeyen kullanıcılar için lpg de pek problem çıkartacak gibi durmuyor.

GhOsTTT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bundan önceki hyundai'den lpg konusunda çok memnunum

bugüne kadar hiç sorun yaşamadım hatta daha önce neden taktırmadık diye babama baya kızıyorum:)

LPG türkiye standartları için süper birşey ama euro5 için birşey diyemeyeceğim:(

MURAT-KAYAA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bundan önceki hyundai'den lpg konusunda çok memnunum

bugüne kadar hiç sorun yaşamadım hatta daha önce neden taktırmadık diye babama baya kızıyorum:)

LPG türkiye standartları için süper birşey ama euro5 için birşey diyemeyeceğim:(

Üstadım ,
Şuan Astra j dizel kullanıyorum ve gayet memnunum, şayet benzinli düşünüyosan opel için gaz takdırma fikrini aklından çıkarmanı tavsiye ederim, bundan önce 2005 clasik aracım vardı ona takdırdım fakat sürekli arıza ışığı yakmaya başladı benim için arabada bu tür küçük sornlar mide bulandırıcı sanıyorum sizin içinde öyledir...
Fikrim sıfır bir araç alıyosunuz, ve yılda 15000 km yi geçiyorsanız tavsiyem dizel almanızdır , 44000 TL ile 48000 TL arasında pek fark yok ufak bir kredi ile hallolabilir, ama arkanıza bi 6-7 sene bakmazsınız, benzinli alıp gaz takdırdığınız zaman ise araçta yaşanacak en ufak bir problemde keşke takdırmasaydım gibi bir hayıflanma ile karşı karşıya kalabilirsiniz, ben eski aracımda kalmıştım...

GhOsTTT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadım ,
Şuan Astra j dizel kullanıyorum ve gayet memnunum, şayet benzinli düşünüyosan opel için gaz takdırma fikrini aklından çıkarmanı tavsiye ederim, bundan önce 2005 clasik aracım vardı ona takdırdım fakat sürekli arıza ışığı yakmaya başladı benim için arabada bu tür küçük sornlar mide bulandırıcı sanıyorum sizin içinde öyledir...
Fikrim sıfır bir araç alıyosunuz, ve yılda 15000 km yi geçiyorsanız tavsiyem dizel almanızdır , 44000 TL ile 48000 TL arasında pek fark yok ufak bir kredi ile hallolabilir, ama arkanıza bi 6-7 sene bakmazsınız, benzinli alıp gaz takdırdığınız zaman ise araçta yaşanacak en ufak bir problemde keşke takdırmasaydım gibi bir hayıflanma ile karşı karşıya kalabilirsiniz, ben eski aracımda kalmıştım...

hocam malesef arada 8 milyardan fazla fark var:(

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni kasa astra 2012 sonlarında geliyor onu bekle. int. resimleri var tanıtımıda yapıldı.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jetta 1.2 tsi de düşünebilirsin. kullanmadım ama kanımca tip ve yakıt olarak astra clasic den iyidir. 46000 civarında heralde..