yeni opel astra mı yeni i30 mu ?

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten komik yorumlar var. Özellike şu kaza yapan i30 a çok güldüm.

Birincisi bir arkadaş demişki Opel ABS olarak Bosch kullanıyor Hyundai Mando diye bir marka.
Açıp baktınız mı Hyundai'nin beyini,bujileri,fren diskleri ne marka? 2. Mando fren testinde Bosch kadar puan alabilen bir fren sistemi ise ucuz fiyata aynı performansı sunuyor demektir,bu da Boschun iyi olmadıgını gösterir. Hyundai Getz sınıfında fren performansı konusunda lider olmus bir otomobil,bunu biliyor muydunuz?

Şu takla atan araca gelirsek; araca bakıyorum resimlerden anlasıldıgı kadarıyla ne önden darbesi var ne arkadan. Takla atmıs tavan üzerinde gitmiş durmuş. Neden airbag açsın ki bu şimdi? Önden 60+ ile vurmamış görünüyor. Tavan üstünde giden,takla atan her araç airbag açacak diye bir durum mu var? Ben size 1000lerce airbag açmamıs Opel resmi gösterebilirim,kalite kriteri bu mudur? Sürücü emniyet kemeri takmamıstır açılmaz,sensörden darbe almamıstır açılmaz vs. vs..... Hyundai'nin de açıklaması öyle ise o da komik tabi. Alttan darbe almamıs? :)

Hyundai babamın malı değil ama 2+2=4 adamlar kaliteli arabalar yapıyorlar artık ve satmak için her yolu deniyorlar. Servisleri gayet güleryüzlü ve kaliteli. 6 sene garantisi var. Dizaynları güzel,donanımları güzel,testlerden başarı ile geçiyorlar daha ne istiyorsunuz? Opel için de aynılarını söyleyen yüzlerce insan vardı, Astra J ve Insignia çıktıktan sonra herkes sustu.

Corsa D var işte bende arabanın ses gelmeyen noktası yok,arkadaki koltukların altında bulunan vida kapaklarını ben takıyorum onlar düşüyor, klima kollarının oldugu yerdeki ledler yanmıyor, her yerinden gacırtı geliyor vs. vs. bu araba da eski değil 2007 üretimi ve Opel.

Yeni Astra hakkında da bir sürü kötü yorum okuyoruz sağdan soldan. Azıcık objektif olun,gdin bir Hyundai bayine test sürüşü talep edin, canlı olarak bakın bakalım nasıl olmuş i30.

öncelikle sen mercedesinin kaputunu kaldırıp bir bak abs üniten ne marka, abs nin yaratıcısı bosch,

getz nerde fren performansında lider olmuş?, corsa d 39metrede duruyor, getz de 39 metrede duruyor. 100km-0km

hyundai 6 yıl garanti vermiyiyor, buda yenimi çıktı? benim bildiğim 5 yıl 100.000km

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Biraz daha uzarsa bu konu, I30 vs Ferrari diye yeni başlıklar açılacak.. :D

Konuyu açan arkadaş Astramı I30 mu demiş, Adamlar mercedes ile hyundai kıyaslıyor.. insanda azıcık utanma olur ya.. Bence konu eğlence kısmına taşınmalı.. Son sözü Tokyo Driftin Hanı söyledi zaten.. :D

Kıytırık uzakdoğu araçları ile Almanlar arasındaki kısaylamayı kağıt üzerinde yapmak yanlış.. Bi apple ile samsung arasındaki fark kullanılmadan anlaşılmaz.. Gerçi arabadan anlamayan kullansa bile aradaki farkı anlamaya bilir :D

Donanım diye saydığınız elektronik aksamların arge maliyeti yok. Ekleme olarak her ararca uygulanabilen toplam maliyeti, dijital ekranı kamerası vs.. hepsi dahil üretici için araç başına 1000 tl yi geçmiyecek donanım benim için bişey ifade etmez. Karoser ve döşeme, koparta vs donanımda kullandığı almanlara oranla daha kalitesiz malzemeler sayesinde aradaki farkı zaten kapatıyor.

Toyota ve Jetta nasıl karşılaştırılmış bi bakın..

http://www.youtube.com/watch?v=IWzAEPZ760k

Son düzenleme:

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abim hatay antakyadaki opel bayisindeki yetkili ile son pazarlığı yapmak için konuşmaya başlamışlar fakat opel yetkilisi şuan abimde olan 2000 model 2.0 dti comfort arabaya fiyat bile vermemiş almam demiş.(araç 275 binde gümüş gri darbe boya yok) abimde kendi arabanıza nasıl fiyat bile vermezsiniz deyip sinirlenip çıkmış opel bayisinden.

Allah kolaylık versin satılması çok zor bir araçmış bende de vardı hiç bir galeri dönüpte bakmadı arabaya halbuki çok temiz bi araçtı en son hastasını buldum 16 bine sattım aynı modelde(2001) dayımın oğlunda 1.8 benzinlisi vardı geçen 21,250 ye vermiş hesabı sen yap

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu mesajım burada dursun unutturmayın, on yıl sonra iki aynı aracın 10 yıllık halleri burada yayınlansın görelim hangisi iyi arabaymış.Tamam i30 gerçekten donanımlı güzel cidden fena değil ama Astra j den bahsediyoruz burada :) Kimse yanlış anlamasın ama benim için sağlamlık çok önemli, ha diyeceksiniz euro ncapta aynı puan falan hiç demeyin.Sağlamlık kelimesini geniş vadede tutun.2000 model 150000 de d sınıfı hyundailere meydan okuyorum, arabaları yan yana koyalım, her türlü testi yapalım...

98 full bir sonataya bin sonra bu kararını tekrar gözden geçirirsin eminim

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz daha uzarsa bu konu, I30 vs Ferrari diye yeni başlıklar açılacak.. :D

Konuyu açan arkadaş Astramı I30 mu demiş, Adamlar mercedes ile hyundai kıyaslıyor.. insanda azıcık utanma olur ya.. Bence konu eğlence kısmına taşınmalı.. Son sözü Tokyo Driftin Hanı söyledi zaten.. :D

Kıytırık uzakdoğu araçları ile Almanlar arasındaki kısaylamayı kağıt üzerinde yapmak yanlış.. Bi apple ile samsung arasındaki fark kullanılmadan anlaşılmaz.. Gerçi arabadan anlamayan kullansa bile aradaki farkı anlamaya bilir :D

Donanım diye saydığınız elektronik aksamların arge maliyeti yok. Ekleme olarak her ararca uygulanabilen toplam maliyeti, dijital ekranı kamerası vs.. hepsi dahil üretici için araç başına 1000 tl yi geçmiyecek donanım benim için bişey ifade etmez. Karoser ve döşeme, koparta vs donanımda kullandığı almanlara oranla daha kalitesiz malzemeler sayesinde aradaki farkı zaten kapatıyor.

Toyota ve Jetta nasıl karşılaştırılmış bi bakın..

http://www.youtube.com/watch?v=IWzAEPZ760k

bu vıdeodakı adam tam bir .... ve üzerinde oynanmış bir video bu. jettanın kapı sesi tamamen feyk, videonun kendisi gibi...

Son düzenleme:

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
i30 iyi araba ama Astra'dan iyi değil. Donanım olarak astra'dan fazla falan değil.Cosmonun üstüne 2 tane paket alırsanız i30'u donanım olarak bayağı ezersiniz.Ki i30'da navigasyon opsiyonda bile yok. Cosmo'da AFL plus standart.i30un en dolusunda dahi xenon opsiyonda yok.Ki Flexride donanımı ile Astra segmentindeki araçları donanımda ezebilecek seviyede.Ayrıca konun başında Hyundai'nin tam otomatiği var demişsiniz.Opel'de easytronic artık yok active select tam otomatik var. i30 iyi araba Test etmiş biri olarak yumuşak süspansiyonları en dandik yollarda bile çok başarılı çıtırtı tıkırtı yok ancak yol tutuş astra'nın çooook gerisinde.Malzeme kaliteside tartışılır.Sinyal silecek kollarına bakmanız yeterli. Sonuç olarak i30 iyi bir araç yalnız astradan iyi değil.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu kızmadan sinirlenmeden ve hakaret etmeden tartışalım. kimse burdaki yazılara bakarak astra iyi yada hyundai iyi diyemez sonuçta. kırmayalım birbirimizi....

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle sen mercedesinin kaputunu kaldırıp bir bak abs üniten ne marka, abs nin yaratıcısı bosch,

getz nerde fren performansında lider olmuş?, corsa d 39metrede duruyor, getz de 39 metrede duruyor. 100km-0km

hyundai 6 yıl garanti vermiyiyor, buda yenimi çıktı? benim bildiğim 5 yıl 100.000km

Yazdıgım onca şey içinde bunlara mı takıldınız? Açtım baktım Bosch. Başka bir marka olmasını beklemiyordum zaten alman aracında bosch olur. Burdan çıkacak sonucu merakla bekliyorum..ABS nin yaratıcısı bosch diye başka markada bosch olmayınca o kötü mü oluyor?

Getz'in sınıfının en iyi performansını sunduğunu AutoShow'da okumuştum onun yalancısıyım.

Evet doğru 6 sene vermiyor,Honda ile karıştı. Ama Opel ve çoğu iyi markanın 2 seneden fazla veremediği garanti yerine 5 sene verebiliyor yine de iyi.

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazdıgım onca şey içinde bunlara mı takıldınız? Açtım baktım Bosch. Başka bir marka olmasını beklemiyordum zaten alman aracında bosch olur. Burdan çıkacak sonucu merakla bekliyorum..ABS nin yaratıcısı bosch diye başka markada bosch olmayınca o kötü mü oluyor?

Getz'in sınıfının en iyi performansını sunduğunu AutoShow'da okumuştum onun yalancısıyım.

Evet doğru 6 sene vermiyor,Honda ile karıştı. Ama Opel ve çoğu iyi markanın 2 seneden fazla veremediği garanti yerine 5 sene verebiliyor yine de iyi.

dostum 725tl ödediğin zaman astran 4 sene garantili oluyor, opel uzatılmış garanti sistemi.

http://www.opel.com.tr/arac-sahipleri/garanti/garanti-uzatilmis.html

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et