yeni opel astra mı yeni i30 mu ?

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar abim yeni araç bakıyor önyargısız bi yaklaşımla iki aracı karşılaştırırsak hangisini seçmek daha iyi bi seçim olur.

1.6 GDİ STYLE MODELİ : 44 BİN TL
http://www.hyundai.com.tr/tr/Conten...tid=2&model_id=35&menu_id=411&ordercolumn=1.0

OPEL ASTRA J EDİTİON 1.6 115 HP : 40 BİN TL
http://www.opel.com.tr/opel-serisi/satis-alani/arabalar/new-astra-hatchback/konfig%C3%BCrat%C3%B6r.html#/trim

Bu iki araç arasında hangisi uzun vadede dogru bi seçim olur acaba ?(kullanım rahatlığı , serilik, konfor,kronik sorun, servis ,bakım, tamir konularında) araca en az 5 yıl binilecek. (sizlerden ricam opel aşkını mümkün olduğu kadar bırakıp nesnel bi bakış açısıyla değerlendirmenizi rica ediyorum:) )

bu modellerde maksimum torku elde etme devirleri ne acaba ?

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni İ serileri oldukça dolu donanım olarak. artık alman'ların sözü bu ortamda geçmez oldu. alman markaları geçmişteki imajları ile araç satar duruma geldiler artık.
i30 beni de çok cezbeden bir araç açıkçası.
şahsım adıma tercihim i30 olurdu ancak ASTRA OPEL markasının bence en değerli modeli ve aracıdır. her ne kadar insignia adı geçsede astra modelindeki uzmanlık ve prestij opel markasını üst sıralara taşıyor.
LPG takmayı düşünüyorsanız hyundai'nin yeni motorlarını iyi araştırmak gerekiyor.

GTi.OnuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle ve kesinlike i30'u tercih ederim.Eğer otomatik vites düşünürseniz gerçekten memnun kalırsınız.Çünkü vites geçişlerinde kesinlikle sarsma yapmıyor.Donanım olarakta oldukça zengin bir araç.Ama aklınızda bulunsun 2010-2011 model alacak olursanız ''Mode'' paket alın.Dijital klima,sis farı,çelik jant var yine 2010-2011 model olarak ''Prime'' paketi var.Dijital klima,sis,farı,çelik jant,koltuk ısıtma,deri koltuk vs var.Ama kesinlikle ve kesinlikle i30'un boş paketini almayın çünkü satarken zorluk yaşarsınız.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun vadede astra doğru tercih, kendin bak geçmişe, opelin 90 yıllardan itibaren araçlarına birde hyundai nin araçlarına bak, bu gün hala astra g ye keyifle binebilirsin ama o yıllardaki hyundai den ne kadar keyif alırsın bilemem.

kore tasarımları ilk çıktıklarında etkileyici olurlar ama bir süre sonra erken çökerler bence

i serisi hariç hyundai nin yakışıklı bir modelini söylermisiniz?

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci elde piyasası olduğu için Opel diyorum...Kore araçları pek ilgimi çekmiyor açıkcası. jant, sis farı, deri koltuk gibi hiçbir fonksiyonu olmayan yada sonradan da ekletilebilen aksesuarlara aldanmamak lazım...

bir de Civic'lere bakmalısınız..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun vadede astra doğru tercih, kendin bak geçmişe, opelin 90 yıllardan itibaren araçlarına birde hyundai nin araçlarına bak, bu gün hala astra g ye keyifle binebilirsin ama o yıllardaki hyundai den ne kadar keyif alırsın bilemem.

kore tasarımları ilk çıktıklarında etkileyici olurlar ama bir süre sonra erken çökerler bence

zaten hyundai ve kia'nın artık tercih edilebilir olmasındaki etkide bu zaten. eski üretim stratejilerini değiştirip artık daha lüks ve sağlam araçlar yapmaya başladılar. zaten hyundai dizel motor üreticisi olarak dünya üzerinde hatrı sayılır bir yere sahipti son karoser yapısı ve tasarımıyla alman firmalarını ciddi derecede zorlamaya başladılar.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

http://www.songazetehaberleri.com/yeni-hyundai-i30-yorumlari-fiyati-2012.html
"Son yıllarda otomobil pazarındaki payını her geçen gün artıran Hyundai, 2007 yılında ilk lansmanı yapılan i30 modelininin makyajlısını Yeni i30 modelini tanıttı. Tasarımı Almanya-Rüsselsheim’daki Hyundai Avrupa Teknik Merkezi’nde şekillenen ve Çek Cumhuriyeti’ndeki Nosovice fabrikasında yeni Hyundai i30 üretilmektedir" yani bundan sadece güneykoreye ait bir marka anlamı çıkıyor. marka güneykorenin fakat kore ile başka uzaktan yakından bi ilgisi olmayan otomobil anlamı çıkarıyorum ben.

şunuda belirtmek istiyorum. opel ile hundai yi karşılaştırmıyoruz. sadece yeni i30 1.6 GDİ STYLE MODELİ ve OPEL ASTRA J EDİTİON 1.6 115 HP modellerini karşılaştırıyoruz. konu dağılmasın :D :D

Son düzenleme:

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astrayi ve Opeli cok sverim ama kesinlikle i30 derim bende. 5 sene garanti ve konforu secim nedenim olurdu. Elentra kullandim bir hafta yemin ederim c180 den rahat araba ya.

Artik on yargilari birakmak lazim Hyundai cok cok iyi bir marka haline geliyor.

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Elentra, Genesis, Genesis Coupe, Accent Blue, Santa Fe eskilerden Coupe gayet yakisikli araclar. Hyundai Kia dan bir gomlek ustun bu arada. Yalniz otomobil degil ticari ve endustriyel alanda da cok basarili bir firma. Eski Accentler Sonatalar hep yollarda... Tas gbi arabalar.

İ20 yi benim corsadan 10 bin lira ucuza aldik arabada sunrooftan espye usb girisinden kol dayamaya katlanir elektrikli aynalara kadar herbirsey var. Ve malzeme kalitesi Opeli aratir cinsten degil.
Bir onceki postta dedigim gibi elentraya resmen asik oldum bu kadar konforlu, duzgun kaliteli bir arac nasil yapmislar sastim ya. En bos versiyonu olmasina ragmen neler vardi arabada. Vites gecisleri hissedilmiyor otomatikti ama harikaydi. Yaylar yumusacik, yol tutusu direksiyon tepkileri, surus hissi, oturus pozisyonu vs vs harika bir arac.

Opel fanatigi olarak Hyundai iyidir diyorsam vardir bir seyler ;)