Yeni motor benzinle mi gitmeli?

scorpios

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın motoru yeni yapıldı.Araç LPG li acaba bir süre benzinle mi kullanmalıyım?:confused:Benzinin fiyatı malum yararı yoksa boşuna parayı gömmeyelim.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aracımın motoru yeni yapıldı.Araç LPG li acaba bir süre benzinle mi kullanmalıyım?:confused:Benzinin fiyatı malum yararı yoksa boşuna parayı gömmeyelim.

Yeni yapıldı derken neler yeni yapıldı, nasıl yapıldı? Sonuçta fabrika hassasiyeti olmayacağından benim şahsi fikrim rodaj lazımdır ve ısısı düşük benzini tercih edin. 1000-1500km sonra yağı değiştirip gene Lpg kullananın. Bunlar sadece kullanıcı önerisidir.

scorpios

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piston ,yatak,fişek,silindir ,rektefiye vs.olmayan bir şey kalmadı gibi.Baskı balata,triger termostat.Orjinal parçalarla yapıldı.Isısı düşük benzin ne oluyor bu arada?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
piston ,yatak,fişek,silindir ,rektefiye vs.olmayan bir şey kalmadı gibi.Baskı balata,triger termostat.Orjinal parçalarla yapıldı.Isısı düşük benzin ne oluyor bu arada?

Lpg ye göre düşük demek istemiştim. Şahsi görüşüm rodaj aşaması yaşamanızdır ve bunu benzin ile yapmanızdır. Toleransı bilemediğimizden rodaj iyidir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
LPG kullanmıyorum ama ustalardan duyduğum kadarıyla yeni motorlarda LPG'ye sıcak bakmıyorlar, rodaj süresi boyunca benzin kullanımını öneriyorlar.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ben de sizin gibi motor yaptırmıştım ve ilk 1000 km rodaj süresince benzinde gezmiştim. yakıtın farkı 200 lira fln olacaktır, evet benzin pahalı ama motora yaptıgınız masrafın yanında hiç bile :D

hayırlı olsun, iyi bir ustanın elinden çıktıktan ve sorunsuz olduktan sonra sıfır motor tadından yenmiyor keyifli oluyor :D