YENİ ASTRA SEDAN 1.4 COSMO ACTİVE SELECT. 15.000 BAKIMI HAKKINDA.

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABA ARKADAŞLAR.
2013 mart 6 da almış oldugum yeni astra sedan 1.4 otomatik vites aracım 14.500 km oldui. yaklaşık 5 ayda 15bin km yaptım. aracı reis opelden aldım ankaradan.

sizlere sorum:
15 bın bakımda neler yapılacak yağ su ve filtreler dışında ne bakım yapılacak.
fren balataları değişecek mi?
ayrıca otomatik vites için ayrı bir bakım yapıyorlar mı? veya şanzuman yağı ekliyorlar mı?.
çoğu arkadaştan kaliperle ilgili sıkıntı duydum ancak kendı aracımda boyle bır sese tanıklık etmedim.
ancak ön gögüsten tıkırtılar geliyor ve camlardan 120 cıvarı hız da ruzgar sesi alıyor. bunlarla ilgili ne yapabilirler.
ayrıca nelere dıkkat etmem lazım ve bakım sırasında aracın yanında durmalı mıyım?
son olarak aracı oldığım bayiiden mi bakımını yaptırayım.

saygılarımla.

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: YENİ ASTRA SEDAN 1.4 COSMO ACTİVE SELECT. 15.000 BAKIMI HAKKINDA.

bir soru daha geldi aklıma; şimdi 15 bin bakımda standart şeyler yapılıyor. onun dısında servis bana yok şunun değişmesi lazım yok bunun değişmesi lazım diyip ekstra birşey çıkarabilir mi?. böyle bir durumda ne yapılabilir veya ayrıca ne gibi masraf cıkarabilirler.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
aracta bi sorun yoksa ekstra masraf cikmamasi gerekir... zaten bi sorun warsa, soruna gore fiyat cikar karsiniza..

- standart olarak 500 - 580 arasi bi fiyat cikar. ondada standart seyler degisir. yag filtresi, hava filtresi, polen filtresi gibi seyler. yag degistirilir. kontrolleri yapilir. sorun yoksa yallah :) balata, triger kayisi fln degismez.. ruzgar sesine hicbisey yapamazlar..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: YENİ ASTRA SEDAN 1.4 COSMO ACTİVE SELECT. 15.000 BAKIMI HAKKINDA.

15000 km bakimda yag ve filtreler degisir.
Ses vs ne varsa garantiden yapilir.
Vites icin bisey yapilmaz.
1.4 araclarda triger kayisi yok. Degismez yani.