Yeni Astra Kapı Gıcırtısı

Aliihsankorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı alalı 7-8 ay oluyor bizim kapılar gıcırdamaya başladı. Üstelik bir çözüm de bulunamıyor. Şikayet ettim genel merkeze. Sürekli yetkili servise gönderip yağlatıyor fitilleri ama bir ay demeden yağın etkisi geçince yine başlıyor gıcırdamaya. Sıfır bir arabada kabul edilecek birşey mi bu yahu? Var mı benimle aynı sıkıntıyı yaşayan. Buna bir çözüm bulmak gerek

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aramiza hosgeldiniz. Tam olarak kapinin neresi gicirdiyor ? Araç giderken gelen bir sesmi yoksa kapi kapatip acarkenmi oluyor. Ayrica nereyi yagliyorlar merak ettim hocam.

serkany59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı alalı 7-8 ay oluyor bizim kapılar gıcırdamaya başladı. Üstelik bir çözüm de bulunamıyor. Şikayet ettim genel merkeze. Sürekli yetkili servise gönderip yağlatıyor fitilleri ama bir ay demeden yağın etkisi geçince yine başlıyor gıcırdamaya. Sıfır bir arabada kabul edilecek birşey mi bu yahu? Var mı benimle aynı sıkıntıyı yaşayan. Buna bir çözüm bulmak gerek

Merhaba ;

Bende Ocak 2016'da Asta J 1.4 Turbo sedan aldım, aldığımdan beri bu ses sorunlarından dolayı torpido söküldü , 7 kez kapılardan gelen lastik sürtme sesi yüzünden servise gittim ancak sorun çözülmedi , aracı satıp jetta alacağım tek çözüm bu gibi :)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Şans birazda bu isler. Bence jetta astranin rakibi bir arac degil. Malesef c segmenti aracina biniyoruz ufak tefek eksiklikleri tabiki olacak.

serkany59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şans birazda bu isler. Bence jetta astranin rakibi bir arac degil. Malesef c segmenti aracina biniyoruz ufak tefek eksiklikleri tabiki olacak.

İnsan bu kadar para veripte biraz konfor bekler değilmi ? Kapı lastiklerinden gelen bu ses nasıl olupta giderilemiyor. SAğa sola dönüşlerde inanılmaz ses yapıyor. Bu kalitede bir arabada olmamalı bence

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Tam olarak bu ses dönüşlerde kapılardanmı geliyor. Bu dediğinizin olması için kapının oynayarak ses yapması lazım. Benim aracımda böyle bir durum yok. Özellikle beton zeminlerde aracımızın lastikler sağa sola dönüşlerde ses yapar onla karışıyor olabilir mi ?

serkany59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam olarak bu ses dönüşlerde kapılardanmı geliyor. Bu dediğinizin olması için kapının oynayarak ses yapması lazım. Benim aracımda böyle bir durum yok. Özellikle beton zeminlerde aracımızın lastikler sağa sola dönüşlerde ses yapar onla karışıyor olabilir mi ?

Lastiklerden değil SAğ ve sol kapılardan gerilme gibi kapılar kasılıyor da lastik sürtünüyor gibi ses geliyor. walla servis çözemedi opel izmir aramaktan bıktı ben arabayı servise götürmekten bıktım o durumdayım .

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Garip bir durum var kapıları gerecek bir hareket veya durum oluşmuyorki, kapılara biliyorsunuz herhangi bir yük binmez sadece aşırı sürat durumunda aradan rüzgar gireceği için ses yaparlar ancak onun dışında kolay kolay zorluk çıkarmazlar. Acaba sizin şikayetlerinizden sonra kapılarında ayarlarınımı bozdular, ara boşluklarda vs bir gariplik varmı ? Kapılar normal görünüyorlar değilmi ?

serkany59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garip bir durum var kapıları gerecek bir hareket veya durum oluşmuyorki, kapılara biliyorsunuz herhangi bir yük binmez sadece aşırı sürat durumunda aradan rüzgar gireceği için ses yaparlar ancak onun dışında kolay kolay zorluk çıkarmazlar. Acaba sizin şikayetlerinizden sonra kapılarında ayarlarınımı bozdular, ara boşluklarda vs bir gariplik varmı ? Kapılar normal görünüyorlar değilmi ?

Kapılar normal görünüyor. Aracı ilk aldığım andan beri bu var. Sürekli dönüşlerde hafif kasislerde bu lastik sürtme sesi geliyor. Kapı fitilleri ve kapı lastikleri değişti.

ali alan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Avukat bir tanıdığım chevrolet almıştı opelden jeep tarzı olanlarından . Daha ilk zamanda arıza ışığı yanmaya başladı ve servisler çözemedi . Dava açtı .1 yıl sürdü dava ve arabasını da kullandı bu süre zarfında . Ama sonunda faiziyle aldı parasını geri . Bir avukatla konuşmanızı öneririm . Kolay gelsin .