Yeni astra kapı gıcırtısı şikayeti

Aliihsankorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı alalı 7-8 ay oluyor bizim kapılargıcırdamaya başladı. Üstelik bir çözüm de bulunamıyor. Şikayet ettim genel merkeze. Sürekli yetkili servise gönderip yağlatıyor fitilleri ama bir ay demeden yağın etkisi geçince yine başlıyor gıcırdamaya. Sıfır bir arabada kabul edilecek birşey mi bu yahu? Var mı benimle aynı sıkıntıyı yaşayan. Buna bir çözüm bulmak gerek

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Silikon sprey deneyin kesebilir

Sony Z5 cihazımdan tapatalk ile gönderildi.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapıyı tam boy çeviren fitillerin gıcırdamasını söylüyorsunuz anladığım kadarıyla.
Bunun tek çözümü silikon kauçuk bakım spreyiyle arada bir yağlamak. Boşuna servise gitmeyin, onlar da yağlayıp gönderirler. Sıfır araba olur mu filan deseniz de başka bir sonuç çıkmaz.

Sık sık aracı yıkatıyorsanız, yıkamacıların kullandığı temizleyiciler, silmeleri fitillerin yumuşaklığını alıyor. Gıcırdamayı geri getiriyor.

Hatta geçen de, yıkamacı arabayı teslim ederken "abi fitillerde yağ filan vardı, hepsini bi güzel temizledim çıkardım. Mis gibi oldu" dedi.

Hay Allah razı olsun, sağol dedim, bozmadım bişey demedim :) Eve gidince tekrar spreyle yağladım.