Yeni Astra Full LED uygulama (01'lı Decepticon)

madatruk01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb,

Ekte astra araca resimli full LED uygulama dosyasını bulabilirsiniz. Dili TR değil ama resimlerden zaten anlaşılıyor. 2 link olarak ekliyorum. 1.link direkt indirme linki.  greatt

http://server.3rd-wing.net/public/E9rendil/ASTRA/Pack_full_led_blanc_luxe_Opel_Astra_J.pdf

veya

https://rapidshare.com/files/458507144/Pack_full_led_blanc_luxe_Opel_Astra_J.pdf

Hangi tip nsl LED kullanacağız, yukarıda güzelce anlatılmış. Ben plakalara taktığı  LED hata msj vermişti ama şimdi nsl bir led aracağımı buldum. ևinde yarın sipariş vermeyi düşünüyorum. 1 ay geldiğinde artık o zaman takacağız. TR plaka LED bulunabilir.

Bir kaç TR linki:
http://www.hepsiburada.com/Liste/photon-canbus-no-error-44-ledli-park-ampulu-85d006/ProductDetails.aspx?productId=otm85d006&categoryId=20024643
http://www.hepsiburada.com/Liste/photon-canbus-no-error-4-buyuk-ledli-park-ampulu-85d007/ProductDetails.aspx?productId=otm85d007&categoryId=20024643
http://www.hepsiburada.com/Liste/photon-canbus-uyumlu-park-ampulu-85d018/ProductDetails.aspx?productId=otm85d018&categoryId=20024643

şimdi gelelim asıl konumuza, gündüz farına LED yapma;
Baya bir araştırdım ve uygulamayı buldum:  okkk
http://www.car.gr/parts/photos/1155604/

elektirik müh olmadığım için anca araştırak bulabilidim. Araya bir resistans konularak Astra J yapılabiliyormuşuz. Nette resistanslar var ama kabloyu kesmek istemiyorum. Sanırım garanti bitene kadar bu iş yatacak. Bazı resistanslarda kesmeden yapılabiliyor diyo ama yarın olmazsa bizim fab. elektirikcilere sorarım.

T10 yani iç ve plaka ışığı için hata msj vermeyen yukarıdaki linkte gibi LEDler var. Aynısı gündüz farı için arıyorum. T20 soketinde olacak ve hata msj almayacağımız, yani "Canbus" lı anti error LED için bir kaç forumada yazdım. En kısa ve kolay çözüm bu ama bakalım bulabilecekmiyim.  lampp

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Full LED uygulama (01'lı Decepticon)

iç aydınlatmaları ben yaptım. nasıl söküleceğini resimlemedim ama tornavidaya falan gerek yok. lambaların olduğu kısımdan ( düğmeler tarafından değil ) elinizle çekince komple geliyor. sonrada resimlerde tornavidayla açtığı yeri arkadan elinizle iterek açıyorsunuz. çok kolay. isteyen olursa resimlerim. taktığım ledler de çifti 5 tl olan dandik t10 led :)
plakaya da mavi camlı ampul taktım yine dipsiz yani t10 olacak. ışık beyaz fakat tüm mavi camlılar gibi biraz loş kalıyor. ben de alu. folyoyu katladım ampulun arkasına yansıtıcı yaptım  005hihih

1001412.jpg

1001418f.jpg

orta lambada kırmızı ledli dipsiz ampul

1001420.jpg

ve 3ü1 arada :)

1001428x.jpg

1001404m.jpg

madatruk01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hllb,

ön taraftaki kırmızı led güzel olmuş. Benim hiç aklıma gelmemişti  okkk

bende arka tavan aydınlatmasına mavi-beyaz, ön tarafa sizin kırmızı led taktığınız yerede, beyaz 3W 9x5050 led taktım. arabanın içine binerken enerji alıyorsunuz  005hihih

Gündüz farı ve plaka olayları kaldı. Gündüz farı aklımda nsl yapcağım soru işareti ama plaka bende mavi led düşünüyorum.  lampp

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madatruk01 link' Alıntı:
Hllb,

ön taraftaki kırmızı led güzel olmuş. Benim hiç aklıma gelmemişti  okkk

bende arka tavan aydınlatmasına mavi-beyaz, ön tarafa sizin kırmızı led taktığınız yerede, beyaz 3W 9x5050 led taktım. arabanın içine binerken enerji alıyorsunuz  005hihih

Gündüz farı ve plaka olayları kaldı. Gündüz farı aklımda nsl yapcağım soru işareti ama plaka bende mavi led düşünüyorum.  lampp
plaka lambaları yatay duruyor o yüzden yanlara ışık veren bir led kullanın. ön orta aydınlatmada kırmızı fena olmadı :)

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Güzel paylaşımda yanlız Türkiyede normal ampülü zor buluyoruz bide bunların ledlerini bulmak çok çok zor

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra Full LED uygulama (01'lı Decepticon)

arkadaşlar benim arabada bu ortadaki kırmızı ledin olduğu lamba yanmıyor bildiğim kadarıyla düğme orta kısımdayken kapılar açılması halinde yanması gerek ama yanmıyor yardımlarınızı bekliyorum ...

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gencebay25 link' Alıntı:
arkadaşlar benim arabada bu ortadaki kırmızı ledin olduğu lamba yanmıyor bildiğim kadarıyla düğme orta kısımdayken kapılar açılması halinde yanması gerek ama yanmıyor yardımlarınızı bekliyorum ...
dügmenin tam ortada olup olmadıgını kontrol edin. bir kaç kez acıp kapayın.daha sonra yine yanmıyorsa ampul patlamış olabilir. ampul degişimi basit olmakla beraber biraz incelik istiyor. Led takabilrisiniz

frostmanhkn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunu yapipta ariza lambasi yakmayan warmi cok merak ediorum yaptiran warsada araciniz artik elektronik olarak garantisi bitmistr

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

frostmanhkn link' Alıntı:
Bunu yapipta ariza lambasi yakmayan warmi cok merak ediorum yaptiran warsada araciniz artik elektronik olarak garantisi bitmistr

sanmam !! küçük bir led ile tüm elektronik garanti dışında kalmaz sanırım !!

frostmanhkn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kucuck bi ampul diil iste voltaj kac cekio o? Degstrdgn anda iptal plakalik haric sorun orenin istiorsanz