Yanlış Konulan şanzıman yağı

schembri2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçnlerde sanayide periyodik bakım sırasında şanzıman yağınıda değiştirdim,Atf yağ koymuşlardı,tabi bilmediğimizden...:mad:
Bugün bir arkadaşım servise gidip şanzıman yağını benim yönlendirmem sonucunda atf koymak istemiş,servis bu duruma kesinlikle olmaz demiş,
Manuel araca atf yağ konulmaz mı?
Bir an önce değiştirmelimiyim?
Araca bir zarar vermiş olma ihtimalim var mı?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçnlerde sanayide periyodik bakım sırasında şanzıman yağınıda değiştirdim,Atf yağ koymuşlardı,tabi bilmediğimizden...:mad:
Bugün bir arkadaşım servise gidip şanzıman yağını benim yönlendirmem sonucunda atf koymak istemiş,servis bu duruma kesinlikle olmaz demiş,
Manuel araca atf yağ konulmaz mı?
Bir an önce değiştirmelimiyim?
Araca bir zarar vermiş olma ihtimalim var mı?

kısa zamanda zarar vermez ama doğru yağ ne ise onu koymalısınız.yıllarca vectra astra şanzımanlarına atf koydu ustalar şak diye bozulan olmadı tabi ama zamanla yıpranmasına sebep olmuştur illaki

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
75w-90 tam sentetik kullanmanız lazım. En kısa sürede değiştirin. Hatta değiştirirken bir şekilde mazot veya wd40 gibi birşeyle temizletin de içini, gerçi biraz zor olur.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orginal yağ SAE 75w-85 / API GLA oda rengi kırmızı gibi ustalar bundan dolayı atf koyuyorlar fakat piyasada SAE 75w-85 / API GLA zor bulunuyor.... Atf ile bi sıkıntı olmaz hemen...

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
otomatik sanzumanı 15W40 bozmuyosa atf manuel sanzumanı bozmayabilir. ama temel kural şu; fabrika ne koy diyosa onu koy!!!

schembri2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün şanzuman yağını değiştirdim,
75w-85 koydular,vites geçişleri bir rahtladıki anlatamam,
Liman Günlas Otoda (yetkili servis)80 TL gibi bir maliyetle durumu hallettim,
İçim rahatladı :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
otomatik sanzumanı 15W40 bozmuyosa atf manuel sanzumanı bozmayabilir. ama temel kural şu; fabrika ne koy diyosa onu koy!!!

Tork konventörü, ısıcaklık farkını atlamayalım

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Tork konventörü, ısıcaklık farkını atlamayalım

Emre atf daha yuksek sıcaklıklara dayanıklı bildigim kadarıyla..
benim basıma onceki calıstıgım yerde soyle bi olay geldi. hyunai marka lastikli lloader vardı bunların bakımından ben sorumluydum ve sanzumana atf3 yag aldıyodum ki son anda servisine bi soralım dedik adamlar 15w40 koyacaksınız dedi. sonra ankara servisi aradım onlarda aynısını soyledi. ilde defa otomatik sanzumana motor yagı koyulurken gordum yani