yakıt pompası rölesi sorunu

mks2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 3 gün önce vectra 1.6 comfort 2001 model araç aldım. dün akşam aracımla biraz dolaştıktan sonra bir yerde durdum ve arac marş basmasına rağmen çalışmadı. motorun sağına soluna baktım bişey görünmedi. Malesef Boluda sadece özel servis olduğu için ona gittim ve aracı tech cihazına bağladık ve yakıt pompası röle sorunu var göründü. ustanın bana söylediği beyinde sorun var ve tamire dönderceğiz dedi. bo konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt pompası rolesi arızası vermiş ve beyini mi tamire göndereceklermiş ?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Marş yaparken biri de arka koltuğu kaldırıp depoya tıklasın, araç çalışıyorsa benzin pompasıdır. Sorunu tam anlayamadım direk beyin demişler.

mks2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marş yaparken biri de arka koltuğu kaldırıp depoya tıklasın, araç çalışıyorsa benzin pompasıdır. Sorunu tam anlayamadım direk beyin demişler.
araçla biraz dolaştım. sonra bir yerde durdum. bir müddet sonra kontağı taktım ve çevirdim. bu arada lpg göstergesindede hiç bir ışığın yanmadığını gördüm. yinede marşa bastım ama arabam çalışmadı(marş basmasına rağmen) biraz bekledikten sonra kendiliğinden çalıştı(marşa basınca). sorun buydu servise gitim yakıt pompası röle sorunu dedi ve beynin tamiri gerekiyormuş ustanın söylediğine göre.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
ben o ustalara güvenmiyorum. Bolu'da opel den anlayan usta yok malesef yada varsada kıyıda köşede biyerlerdedir.. Ben gittiğimde arıza ışığı yanmıyorsa bişe yapamayız dediler, sonra cihaza bağladık hava debimetresi dediler ve 440tl yenisi dediler. sonra kendim soketi temizledim sorunum düzeldi. Ayrısa internette aynı ürün 250lira civarında. Orjinal diye yan sanayi takıyorlar. İmkanın varsa bolu dışında bir yere git... düzeye mesela.

kökez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçla biraz dolaştım. sonra bir yerde durdum. bir müddet sonra kontağı taktım ve çevirdim. bu arada lpg göstergesindede hiç bir ışığın yanmadığını gördüm. yinede marşa bastım ama arabam çalışmadı(marş basmasına rağmen) biraz bekledikten sonra kendiliğinden çalıştı(marşa basınca). sorun buydu servise gitim yakıt pompası röle sorunu dedi ve beynin tamiri gerekiyormuş ustanın söylediğine göre.

Bak arkadaşım.LPG göstergelerin yanmadıysa o roleden enerji gelir.Arabayı çalıştırırken beyinden + gelir.Adamlar doğru tespit etmiş.Beyin soketlerindede gevşeklik olabilir.Öncelikle onlara baktır.Zaten adamlar votlmetre ile ölçerlerse ortaya çıkar.Lambayla falan olcak iş değil.

NOT:HEMŞERİM OLDUĞUN İÇİN ANLATTIM.:)

Son düzenleme:

mks2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün boludan düzceye yetkili servise gittim ve aracım ordada aynı sorunu yaptı(bence ustanın yanında sorun çıkması güzel oldu) ve aracı çalıştıramadılar. uzunca kontrol ettikten sonra yakıt poması ve rölesinin değiştiği taktirde sorunun çözüleceğini söylediler. ellerinde parça olamdığın yaptıramdım.

kökez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün boludan düzceye yetkili servise gittim ve aracım ordada aynı sorunu yaptı(bence ustanın yanında sorun çıkması güzel oldu) ve aracı çalıştıramadılar. uzunca kontrol ettikten sonra yakıt poması ve rölesinin değiştiği taktirde sorunun çözüleceğini söylediler. ellerinde parça olamdığın yaptıramdım.

Normal piyasadaki 30 amper 4 bacaklı roleler olur.Normal elektrik malzemesi satanlarda olur.Fark ne olur derseniz rolenin 2 tane bacağı geniş değil dar olur ama senin işini yinede görürdü.Orjinalini bulasıya kadar.(ÇİN MALI ROLELER BİLE OLUYOR)