Yağmur Kaydırıcı Tavsiyesi

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yağmur Kaydırıcı Tavsiyesi

Bende sonaxın yağmur itici sıvısı da var. Haftasonu ilk fırsatta uygulayacağım aynalara. Camlarımda 2 numara cam filmi de var. Gece yağmurlu zamanlardaki sürüşlerimde çektiğim eziyete son vermek istiyorum ben de. Başarılı olursa bi resimli anlatımla konuyu kökten çözmüş oluruz kanımca..

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

birde bazen birşekilde kuruyor aynadakiler bazen hep sulu sulu kalıyor aynı şartlarda tam çözemedim en zor da dur kalk trafikte araçların farları nedeniyle neredeyse kim nerde sağ sola geçebilirmiyim anlayamıyorum

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
birde bazen birşekilde kuruyor aynadakiler bazen hep sulu sulu kalıyor aynı şartlarda tam çözemedim en zor da dur kalk trafikte araçların farları nedeniyle neredeyse kim nerde sağ sola geçebilirmiyim anlayamıyorum

Bence onun sebebi yağmurun yağış yönü. Eğer hava rüzgarlıysa, arkadan aynaya doğru vuruyorsa daha çok su birikiyor gibi. Bir de ayna kirliyse, o da suyu tutar gibime geliyor. Bunların hepsi benim teorilerim tabi  :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben sanırım bir daha y.kaydırıcı uygulanayacağım ön cama; yolda tavana doğru tırmanan onlarca su tanesi belli bir süreden sonra insanda hipnoz etkisi oluşturuyor! :)

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben neolife yağmur kaydırıcıyı HB dan alıp kasım ayında uygulamıştım kiremit renkli sıvı bir temizleyici ile tüm camları (dıştaki aynalarda dahil)temizleyip ardından nano yağmur kaydırıcıyı uygulamak şeklinde iki aşamalı tamamlanan bir işlemi var uğraştırdı ancak etkisi halen devam ediyor.1 yıl etkili olduğu yazıyor prospektüsünde ama endişeliyim.İşe yaradı mı? evet yaradı.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ben sanırım bir daha y.kaydırıcı uygulanayacağım ön cama; yolda tavana doğru tırmanan onlarca su tanesi belli bir süreden sonra insanda hipnoz etkisi oluşturuyor! :)

Bunun çözümü çok kolay Tolga,

Yağmur kaydırıcıyı cama 5 cm düşey aralıklarla uygula.Bu sayede kaydırıcılı kısımda sular yukarı giderken, normal yüzeyde aşağı gidecek.Böylece birbirlerini sönümleyecekler :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:

Yağmur kaydırıcıyı cama 5 cm düşey aralıklarla uygula.Bu sayede kaydırıcılı kısımda sular yukarı giderken, normal yüzeyde aşağı gidecek.Böylece birbirlerini sönümleyecekler :D

Bu seferde onları izlerken insan şeşbeş olur yahu. ((:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:

011zaa

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün yağmur yağdıktan sonra park halindeki aracımın yağmur kaydırıcı uyguladığım camında diğer arabalarda olmayan boncuk boncuk su damlacıkları gördüm.Belli açıdan bakınca cam açık yeşilimsi görünüyor.Normal midir?

Durağan halde diğer araçların camlarından içerisi net görünmezken benim aracımda damlacıklar içerinin görünmesini engelliyor.Yani yağmur kaymamış.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Su Kaydırıcı uygulamalarından önce camı mutlaka güzelce temizlemek gerekiyor. Alkol ihtiva eden cam temizleyicilerle güzelce temizledikten sonra uygulamayı yapıp tüy bırakmayan bir bezle (tercihen mikrofiber) ürünü camın üzerinde kurutmadan güzelce silmek gerek.
Daha önce de söylemiştim bu tarz ürünler arasında en çok hoşuma giden Aquapel oldu. 6 ay oldu uygulamasını yapalı etkisi halen devam ediyor.  greatt  
Aquapel