Yağ değişiminden sonra bilgisayar ile sıfırlama yapmak

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
yaklaşık  3 ay önce aracımın 35 bin bakımını yaptım aracın yağ ve filtreleri değişti. Yağ değişimi yapıldıktan sonra bilgisayara bağlayı servis için her hangi bir sıfırlama işlemi yapılmadı aracın yol bilgisayarı üzerinden yap ömürünü restledi usta okadar. Arada arabanın ekranın aracı en kısa zamanda servise götürün uyarısı çıkıyor bugun bir ustaya sordum bilgisayar üzerinden sıfırlama yapmak lazım yoksa servis zamanı geldiği için bu yazı arada çıkar dedi. ? sizce doğru mu ?

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Yağ değişiminden sonra bilgisayar ile sıfırlama yapmak

Doğru değil bildiğim kadarı ile bilgisayara bağlayıp sıfırlama diye birşey yok. Her 10 kişiden rahat 6-7 si özelde bakım yaptırıyor özelde yapılan bakımda da yine bilgisayara bağlayıp aracı sıfırlama vs yapmıyorlar ve uyarıda vermiyor araç Usta sallamış sık sık yazıyı görüyorsanız ve performans kaybı vs oluyorsa servise gitmenizde fayda var

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe j' Alıntı:
Doğru değil bildiğim kadarı ile bilgisayara bağlayıp sıfırlama diye birşey yok. Her 10 kişiden rahat 6-7 si özelde bakım yaptırıyor özelde yapılan bakımda da yine bilgisayara bağlayıp aracı sıfırlama vs yapmıyorlar ve uyarıda vermiyor araç Usta sallamış sık sık yazıyı görüyorsanız ve performans kaybı vs oluyorsa servise gitmenizde fayda var

Hocam cevabınız için teşekkür ederim bende sizin gibi düşünüyorum. Bu uyarı 20 günde 2 defa verdi araçta herhangi bir sıkıntı yok sadece 15 gündür sabahları çalıştırırken pervane sesi gibi bir ses geliyor 2-3 saniye okadar sadece ilk çalıştırmadan sonrakilerde yapmıyor. Acaba bu neden olabilir ?

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Oda yüksek ihtimal fan ile alakalı sabah ilk çalıştırmada fan açması anlamsız çünkü araç zaten soğuk sensörlerde vs ufak temassızlık olabilir yada sigorta ile alakalı diye düşünüyorum.

Bir müddet daha takip edin aracınızı pervane sesinin fandan vs nereden geldiğini tespit edin örneğin ilk çalıştırmadan önce kaputu açın aracı çalıştırıp hemen dışarı çıkıp bir kaç dakika takip edin araca bakım yapılırken motor temizliği yaptı mı ustanız su vs kaçırdıysa ondan da olabilir fan motoruda ama çok nadir rastladığınız için biraz gözlem yapıp ardından iyi bir opel ustasına danışın eğer çözüm bulamazsalar servise gitmeniz gerekiyor. Büyük bir sorun olacağını sanmıyorum içiniz rahat etsin bir uyarı ustanızı değiştirin başıma kalacak diye olmadık bahaneler üretiyor bizlere yaptığı işin arkasında duran usta lazım geçmiş olsun canınızı sıkmayın büyük birşey değildir 2-3 gün gözlem yapın ardından bir ustaya olayı ve sesin nereden geldiğini detaylıca anlatın

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe j' Alıntı:
Oda yüksek ihtimal fan ile alakalı sabah ilk çalıştırmada fan açması anlamsız çünkü araç zaten soğuk sensörlerde vs ufak temassızlık olabilir yada sigorta ile alakalı diye düşünüyorum.

Bir müddet daha takip edin aracınızı pervane sesinin fandan vs nereden geldiğini tespit edin örneğin ilk çalıştırmadan önce kaputu açın aracı çalıştırıp hemen dışarı çıkıp bir kaç dakika takip edin araca bakım yapılırken motor temizliği yaptı mı ustanız su vs kaçırdıysa ondan da olabilir fan motoruda ama çok nadir rastladığınız için biraz gözlem yapıp ardından iyi bir opel ustasına danışın eğer çözüm bulamazsalar servise gitmeniz gerekiyor. Büyük bir sorun olacağını sanmıyorum içiniz rahat etsin bir uyarı ustanızı değiştirin başıma kalacak diye olmadık bahaneler üretiyor bizlere yaptığı işin arkasında duran usta lazım geçmiş olsun canınızı sıkmayın büyük birşey değildir 2-3 gün gözlem yapın ardından bir ustaya olayı ve sesin nereden geldiğini detaylıca anlatın

hocam çok teşekküerim uzun cevabın için. Takip edeceğim son durumu sizler ile paylaşırım.

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bakıma 1 hafta geç gitmiştim uyarı verip duruyor du menüden kendim sıfırlama yaptım hiç sıkıntı olmadı

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi