Vites Aralıklarımız Çok Kısa

--neco--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sizce de vites aralıklarımız çok kısa değil mi?

3,4,5. viteslerde 2000 devirde hemen shift uyarısı çıkıyor,anlık yakıt tüketimi fırlıyor..Bir üst vitesi istiyor..2500-3000 veya 3500 devirlerde kullanınca yakıtı içiyor gibi gösteriyor(+20 lt. civarı)

Bu da sürüş zevkini etkiliyor..Bazen shift uyarısına uyup vitesi yükseltiyorum,araç sanki biraz yığılıyor..Bazen de shift çıkmasına rağmen vitesi yükseltmiyorum,o zaman da yakıt tüketimini görünce moralim bozuluyor.. :) :)

Yani bence vites aralıklarımız çok kısa.. :(

Sipiralli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Vites Aralıklarımız Çok Kısa

Yol bilgisayarını anlık hıza çevir hocam.Yakıt tüketiminde tutup moralini bozma. 002tuhaff

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Zaten verilen değer 20lt/h :) yani 1 saat o devirde kalırsanız 20lt tüketir ama siz zaten anlık çıkıyorsunuz ve vites değiştirince normal değerlere iniyor :)

Rakam sürekli oynadığından ben pek o ekranda kullanmıyorum :)

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bencede çabuk vites isteyen bi araç vites atmaktan sıkılıyorum bazen keşke otomatil olsaydı  012uhu

--neco--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Zaten verilen değer 20lt/h :) yani 1 saat o devirde kalırsanız 20lt tüketir ama siz zaten anlık çıkıyorsunuz ve vites değiştirince normal değerlere iniyor :)

Rakam sürekli oynadığından ben pek o ekranda kullanmıyorum :)

Tamam 20 lt bir saat için,biliyorum o kadar yakmadığını ancak tüketimi bir kenara bırakırsak size de vites aralıkları kısa gibi gelmiyor mu , daha önce kullandığınız araçları da düşünürseniz..

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Ben biraz alıştığım için sanırım çok yüksek devirlere gelmeden vites değiştiriyorum. Dediğiniz gibi 3500dev/dak da iken hiçbir viteste sabit hızla gitmiyorum ama bu sanırım motor hacmi ile alakalı.

2.0 Vectra cd 136hp kullandım ilk Opel olarak. O araçın gücü ile şu anki motorum yaklaşık eşit güçte dersek eğer Vectra'da 3500dev/dak sabit hızda giderken motor çok homurdanmıyor ama 1.4'te vites değiştirilmesini istiyor.

Insignia 1.6T lerde aynı şanzıman dişlisi kullanılıyor ve bizim sıkıştırma oranımız onlardan daha yüksek. 1.4T ile 1.6T nun vites sonu hız değerlerini karşılaştırdık aynı çıktı ama hacim farkını gözönüne alırsak onlarda 3500 dev dak çıkan ses bizden azdır diye düşünüyorum.

--neco--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

N'apalım biz de pek yüksek devirlere çıkmayız artık.. :(

Ancak şöyle de bir durum var turbonun,140hp nin gücünü de ancak yüksek devirlerde hissedebiliyoruz maalesef..

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Kendinizi çok kısatlamayın (tamam kabul ediyorum eninde sonunda gelip yakıt fazla, maliyet fazla diyoruz).

Ben isteyince düşük de yakıyor isteyince fazla da yakıyor.

İhtiyaç duyunca, sollamada sıkışınca, arkama birisi fazla yanaşınca dip gaz yapıyorum sonuçta anlık.

Bu durumlarda ihtiyacım olur diye de geri kalan zamanlarda sakin kullanıyorum :)