Vectra Otomatik Vites Max. Hız Sorunu

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar filtreyi değiştirtmiştim, baya faydası oldu 200'ü geçiyor artık ama öyle manuel gibi de değil.
Ayrıca şanzumanı yağla iletilen bütün otomatik araçların son hızları düz viteslilerine göre daha düşük olur.
Mesela düz vites 2.0 vectra düz yolda maximum 225-235 yapabilirken, otomatik 215-225 arası oynuyor. Otomatiğin konforu var avantajı orda

iiilhami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4500 d/d geçmiyorsa devir saatin kam mili sensörü arızalıdır ve aynı zamanda çok benzin tüketir. Bu sensör hangi hızda hangi devirde patlama odacığında ne basınçta güç üretileceği konularıyla ilgilidir. Başka bir olayda Hava filitrenizi iyi kontrol ediniz. Oksijen alamayan her motor performanstan düşer. Kolaylıklar dilerim

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar teşekkür ederim sorunu yaklaşık 1 ay evvel hallettik motorda herhangi bi eksik,sorun vs. yok. problem şanzuman filtresindeymiş.

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sevindik birader.Ben daha o hızları denemedim.Deneyecek yol da bulamadım.Ama 220'yi bulur gibi.O hissi veriyor.

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akşemseddin aracın otomatikmiydi, düz vitesse geçer o sürati tabii motor durumu ve bakımı da önemli ;)

iiilhami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar üst kam mili sensörü fişi çıkarsa, oksitlenirse ve veya arızalanırsa devir saatiniz 4500 d/d geçmeden elektronik olarak gaz keser + başka bir sorununuzda aracınızın çok yakmasıdır. Kam mili sensöründen tepki alamayan besleyici devre daha fazla benzin pompalayarak ekonominizi bozmaktadır söz konusu sensörü hayata geçirmeden ne sürat nede ekonomi yapabilirsiniz kolay gelsin (yaptığınız her işi adabıyla yapın )

VectRaColiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kayseri-Mersin Yolunda Manuel 97 Vectra 2.0 aracımla 230 km/h radara girdim:D

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tebrik ederim :D:D :D :)

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Arkadaşlar filtreyi değiştirtmiştim, baya faydası oldu 200'ü geçiyor artık ama öyle manuel gibi de değil.
Ayrıca şanzumanı yağla iletilen bütün otomatik araçların son hızları düz viteslilerine göre daha düşük olur.
Mesela düz vites 2.0 vectra düz yolda maximum 225-235 yapabilirken, otomatik 215-225 arası oynuyor. Otomatiğin konforu var avantajı orda
Filtreyi kaça değiştirdin?...