Vectra C kasa da Benzin&LPG 'li olan mı Dizel olan model mi tercih edilmelidir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Adamın tekiyle konuşmuştum sanayide. Ben bundan önce Şahin kullanıyordum diyor. Bu arabaya bi geçtim şaştım kaldım, her bindiğimde arabanın biyerlerinden ota b*ka uyarı veriyor diyo.
Yok sağ arka fren balatası bitiyormuş, vay efendim sol arka lastiğin havası inmiş, bi damla su değse çat diye silecekler çalışıyor korkuyorum diyor.
Adam alışamamış, teknoloji dayı işte bu desen, hay öyle teknolojinin ben... diye başlar :D

Olsun hocam ya vectra olsun versin uyarıları aura'sı var ya mesela Maşallah Serdarın araba on numara 1.6 değilde 2.0 turbo , 1.9 cdti yada daha büyük motoru olsa direk satması için baskıda bulunacam :D Yok yok sıfır alamayacağım bu saatten sonra ya vectra c1 yada jetta alacam ben ama temiz bulursam kesin vectra c1 alırım :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallaha beğendğine sevindim Doğukan vectra c leri :) herkes anlamaz bu araçlardan..Açıkçası ekonomik olduğu için 1.6 aldım..Daha doğrusu alabildim diyeyim..Çünkü ancak buna paramız yetti :D 1.9 cdti ve 2.0 T lar 30 dan aşağı yok...Model de varsa km düşükse 40-45 bin arası zaten..

1.6 Atikerli LPG li vectra c elegance var bende ve satmayı da hiç aklımdan geçirmiyorum..Araç karma tüketimde gazla 220 krş, benzinde 360 krş yakıyor...Yol bilgisayarı, 7.8 lt gösteriyor...Bursa-Ankara-Bursa toplam 800 km yol yaptım ve 140 tl gazla gittim geldim..Km de 189 krş yaktı..Hiç de kasmadım..Bazı zamanlar 160 la gittiğim oldu..Çünkü yol bitmiyordu..Yoksa 90 la gidip 5.5 lt yakmasını da bilirdim, kamyonların tırların arkasına takılıp :D

Aldığımdan beri aracın sadece mekanik ve elektronik değişen şeyleri bunlar; (modları yazmıyorum)

-Fren diskleri ve balataları ile fren yağı,
-Direksiyon yağı 1 kez motor yağı 5 kez antifriz 5 kez (3 yılda)
-Ateşleme bobini,bujiler(5 kez)
-EGR Valfi
-Triger takımı,V kayışı(2 kez)
-Debriyaj seti ve debriyaj bilyası ile şanzıman yağı
-Klima gazı ve su radyatörü
-Enjektörler
-Ön/Arka amörtisör setleri
-Hava debimetresi

Bu yüzden satmam :D sıfırladım gibi bir şey oldu...

Otomobil dediğiniz insan gibidir..Siz bakmazsanız yağını suyunu koymazsanı hastalanır,arızalanır..Yani siz onu üzerseniz o da sizi üzer..Doğukan güzel temas etmiş..Yıllardır şahin kartal kullanan,o araçlarla yatıp kalkan ustalara giderseniz selamınız ya da bağınız var diye; aracı komaya sokması da normal..Alman ların sosyo-politik hali ile bizim insanımızın sosyo-politik hali bir değil..Bu yüzden ne istediğiniz de önemli..Bu araçlar dağa taşa vur arabası ya da şu hondayı kaşıyayım yok işte rollde siroccoya saplayayım gibi bir araba değil kanımca..

Bazı otomobiller vardır, tek birşeyde çok iyidirler..Diğerlerinden feragat ederler..Ama vectra c lerde özellikle size 4/4 lük bir hizmet var..Yani ekonomi mi, tasarım mı, güvenlik mi,prestij mi?Ne ararsanız her birini size sunuyor..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
isteyen varsa satılık c2 2007 1.6 vectra var gri panacotta renginde :D
3 parça boyası var değişeni yok. 135500 km'de. Alanın dua edeceği bir arabadır. ;)
4 bujisini bile yeni değiştirdim. :) p.tesi lpg enjektörlerini yeniliyorum lpgde silkelemesi vardı. baskı triger lastikler 122 binde değiştirildi. motoruna herşeyine kefilim dombulumun :D
1601225_10202158049725629_1329159247_n.jpg

1012892_10202158057285818_1290090317_n.jpg

1521848_10202158052525699_436152500_n.jpg

buda ayrılmadan önce son çektiğim kareler vasat ötesi kameramla :D

omrklnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-->1.6 elegance modelin hangi yıl ürettiği model daha iyi 2004...vb..
-->Bir de km en fazla kaç olan alınabilir...
-->1.6 Design Edition 1.6 elengace farkı nedir Elegance daha dolu ama artısı nedir Design Edition modeline göre
-->Birdebu C1 C2.... dediğiniz model nasıl biliniyor??
--> Bu araç bu fiyata normal mi sizce ucuz değil mi?? Opel Vectra 1.6 Elegance 2006 Model 28.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Lacivert renk - 149001138

Km ye takılı kalmayın 111bin km de aldığım araCa 170bin de motor yaptırdım. Şuan 227bin km yi geçti(26ayda) ama aracımın motoru yürüyeni aldığım günden daha düzgün.
Linkini verdiğin araç C2(makyajlı kasa) mesela. Benim aracım C1 diye geçiyor.

Ayrıca @Kontrol Ünitesi 5 defa ateşleme bobinini nasıl değiştirdin :rakir:

omrklnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km ye takılı kalmayın 111bin km de aldığım araCa 170bin de motor yaptırdım. Şuan 227bin km yi geçti(26ayda) ama aracımın motoru yürüyeni aldığım günden daha düzgün.

teşekkür ederim peki bu linkte verdiğim aracın fiyatı normal mi yani diğer ilanlarda 30 000 tl den aşağı pek yok makyajlı kasa 2006 model buna yorumunuz nedir ?

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-->1.6 elegance modelin hangi yıl ürettiği model daha iyi 2004...vb..
-->Bir de km en fazla kaç olan alınabilir...
-->1.6 Design Edition 1.6 elengace farkı nedir Elegance daha dolu ama artısı nedir Design Edition modeline göre
-->Birdebu C1 C2.... dediğiniz model nasıl biliniyor??
--> Bu araç bu fiyata normal mi sizce ucuz değil mi?? Opel Vectra 1.6 Elegance 2006 Model 28.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Lacivert renk - 149001138

Eğer 1.6 elegance alacaksanız c1 kasa 2005 model(2004 model değil),(c2 kasa farketmez) alın derim..Çünkü C1 kasa ama 2005 model vectra lar makyajlı kasalar ile aynı alt yapıyı kullanır..Farkı nedir diye soracak olursanız; Örn 2005 model elegance larda direksiyon simidi farklıdır ve yol bilgisayarı ile hız sabitleme ya da el gazı fonksiyonları direksiyon üzerine taşınmıştır..Yine 2004 model elegance larda olmayan ve opelin en kaliteli ses çıkışı sağlayan CDC 40 OPERA ses sitemine sahip olmasıdır..Öyle ki bu yol bilgisayarına sahip vectraların grafik bilgi ekranı renkli bilgi ekranıyla değiştirilebilir..Böylece 2005 model aracınızla 2013 model mercedes ya da audi ya da bmw yol bilgisayarı görüntüsüne kavuşmuş olursunuz..Yani demek istediğim sonradan yapacağınız elektronik değişimlere adapte sorunu yoktur 2005 modellerin..Onun dışında dış tasarım olarak aynıdırlar..Tesisat ve iç tirmlerde farklılık vardır...

Design Edition özel bir seridir..Biliyorsanız eğer; Vectra B kasalarda da 100.Yıl donanımı vardır..CDX donanımına çok yakındır ancak vites oranları farklıdır ya da koltuk döşeme renkleri farklıdır vs...İşte Design Edition vectra C ler de böyledir..Donanım olarak xenon far ve far yıkama ile,elegance ve comfortlardan farklı jant tipine sahiptirler..Direksiyon simidi c2 kasalardaki gibi 3 kolludur..Ön farlar ve arka stoplar koyulaştırılmıştır..Dış rengi yine comfort ya da elegancelarda sunulmayan değişik tonlardadır..Motor opsiyonlarında da fark yoktur..Bir de ön tampon; c1 kasanın GTS tamponuna sahiptir..

C1 Kasa Vectra lar 02-05 modellerdir..C2 kasa vectralar da önden makyajlanmış ve yeni bir kaç donanım eklenmiş vectra C lerdir...

İlanını paylaştığnız araç Vectra C-2 Kasanın Comfort modelidir..Elegance değildir..C-2 kasalarda şöyle bir durum vardır; Örn normalde Elegance donanıma ait olan donanımlar Comfort donanıma ek olarak satın alınabiliyordu..Yani normalde comfortlarda koltuk ısıtma(deri koltukla gelir) yoktur fakat elegance paket istenirse comfortta da oluyor..Ya da ön-arka park sensörü ya da xenon far ve far yıkama, comforta ek olarak elegance paketten alınabiliyor..Fakat saf elegance larda bu donanımlar zaten oluyor...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:30 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:23 ----------

Dikkatinden kaçmış galiba Arda Abi; ateşleme bobini yazdıktan sonra virgül koydum..5 kez değişen bujiler :)

omrklnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer 1.6 elegance alacaksanız c1 kasa 2005 model(2004 model değil),(c2 kasa farketmez) alın derim..Çünkü C1 kasa ama 2005 model vectra lar makyajlı kasalar ile aynı alt yapıyı kullanır..Farkı nedir diye soracak olursanız; Örn 2005 model elegance larda direksiyon simidi farklıdır ve yol bilgisayarı ile hız sabitleme ya da el gazı fonksiyonları direksiyon üzerine taşınmıştır..Yine 2004 model elegance larda olmayan ve opelin en kaliteli ses çıkışı sağlayan CDC 40 OPERA ses sitemine sahip olmasıdır..Öyle ki bu yol bilgisayarına sahip vectraların grafik bilgi ekranı renkli bilgi ekranıyla değiştirilebilir..Böylece 2005 model aracınızla 2013 model mercedes ya da audi ya da bmw yol bilgisayarı görüntüsüne kavuşmuş olursunuz..Yani demek istediğim sonradan yapacağınız elektronik değişimlere adapte sorunu yoktur 2005 modellerin..Onun dışında dış tasarım olarak aynıdırlar..Tesisat ve iç tirmlerde farklılık vardır...

Design Edition özel bir seridir..Biliyorsanız eğer; Vectra B kasalarda da 100.Yıl donanımı vardır..CDX donanımına çok yakındır ancak vites oranları farklıdır ya da koltuk döşeme renkleri farklıdır vs...İşte Design Edition vectra C ler de böyledir..Donanım olarak xenon far ve far yıkama ile,elegance ve comfortlardan farklı jant tipine sahiptirler..Direksiyon simidi c2 kasalardaki gibi 3 kolludur..Ön farlar ve arka stoplar koyulaştırılmıştır..Dış rengi yine comfort ya da elegancelarda sunulmayan değişik tonlardadır..Motor opsiyonlarında da fark yoktur..Bir de ön tampon; c1 kasanın GTS tamponuna sahiptir..

C1 Kasa Vectra lar 02-05 modellerdir..C2 kasa vectralar da önden makyajlanmış ve yeni bir kaç donanım eklenmiş vectra C lerdir...

İlanını paylaştığnız araç Vectra C-2 Kasanın Comfort modelidir..Elegance değildir..C-2 kasalarda şöyle bir durum vardır; Örn normalde Elegance donanıma ait olan donanımlar Comfort donanıma ek olarak satın alınabiliyordu..Yani normalde comfortlarda koltuk ısıtma(deri koltukla gelir) yoktur fakat elegance paket istenirse comfortta da oluyor..Ya da ön-arka park sensörü ya da xenon far ve far yıkama, comforta ek olarak elegance paketten alınabiliyor..Fakat saf elegance larda bu donanımlar zaten oluyor...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:30 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:23 ----------

Dikkatinden kaçmış galiba Arda Abi; ateşleme bobini yazdıktan sonra virgül koydum..5 kez değişen bujiler :)

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim kafamda ki soruların cevabını aldım..

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim..Yardımcı olabildiysem memnun olurum..Vectra C ler güzel araçlardır..Ancak iyi baktırmak gerekir..Özellikle galeriden mecbur kalmadıkça almayın..(kazalı olup değiştirilen ya da arıza kodları kapatılmış,km leri düşürülmüş ve değişimsiz parçalarla satılanlar olabiliyor) Hava yastıkları çoktur örn vectra c lerde.. 8-10 hava yastığı vardır..Bunların patlak olup olmaıdğına baktırın..Direksiyon sorunu olup olmadığına ve yine klimanın, cam açma düğmelerinin, radyo ve direksiyon tuşlarının çalışıp çalışmadığına bakın,baktırın..Stepnesine,vites topuzu ve direksiyon simidine,koltukların aşınmışıklarına yine göz atın..Gönlünüze göre bir araç bulursunuz umuyorum..

omrklnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim..Yardımcı olabildiysem memnun olurum..Vectra C ler güzel araçlardır..Ancak iyi baktırmak gerekir..Özellikle galeriden mecbur kalmadıkça almayın..(kazalı olup değiştirilen ya da arıza kodları kapatılmış,km leri düşürülmüş ve değişimsiz parçalarla satılanlar olabiliyor) Hava yastıkları çoktur örn vectra c lerde.. 8-10 hava yastığı vardır..Bunların patlak olup olmaıdğına baktırın..Direksiyon sorunu olup olmadığına ve yine klimanın, cam açma düğmelerinin, radyo ve direksiyon tuşlarının çalışıp çalışmadığına bakın,baktırın..Stepnesine,vites topuzu ve direksiyon simidine,koltukların aşınmışıklarına yine göz atın..Gönlünüze göre bir araç bulursunuz umuyorum..

inşallah bakıyorum sağdan soldan en fazla ederi değeri nedir?
birde gördüğüm kadarıyla çoğunda lokal boya mevcut lokal boya olması ilerde bana sıkıntı yaşatır mı?
Tabi birde değişmiş olanlar var serviste orjınali ile değişmiş diye yazmışlar ama..:confused:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...