Vectra c kasa abs ve esp ışığı yanıyor

Mekenel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım vectra c kasa. Uzun yolda giderken molaya durdum aracımı tekrar çalıştırıp yola çıktığımda abs ve esp ışığının yandığını gördüm. Hala yanıyor ve abs devreye girmiyor. Neden olabilir acaba.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
akünüz zayıflamış olabilir

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihaza bağlatıp hata koduna ulaşmanız lazım.basit bir abs sensörü arızası da olabilir cim arızası da

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mekenel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı cihaza bağlattım sağ hız sensörü arızası çıktı. Galiba porya değişecekmiş. Bu arada hareket halindeyken direksiyonu bıraktığımda sağa yatıyor direksiyon ve araç sağa gidiyor. Rot ayarlarını yaptırdım yine aynı. Lastikleri değiştik yine aynı. Porya ile bağı var mıdır acaba.

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
porya üzerindeki abs kablosunun temassızlığından dolayı lehim yaparak poryayı kurtaran üyelerin mesajları vardı bu forumda detaylı araştırmakta fayda var belki sizin işinize yarayabilir kablo kopukluğu vs varsa.Bahsettiğiniz sağa yatma ön takıma işaret ediyor detaylı olarak ön takıma tekrar baktırmakta fayda var

Mekenel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Poryayı değiştirdim lakin yolda giderken frene bastım ve frenden değişik bi ses geldi ardından abs ışığı yine yanmaya başladı. Çıldırmak üzereyim

aydemir97

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Poryayı değiştirdim lakin yolda giderken frene bastım ve frenden değişik bi ses geldi ardından abs ışığı yine yanmaya başladı. Çıldırmak üzereyim
Konuyu hortlacagim ama sorunu nasil cozdunuz ayni sorun ben de de var suan

Bahti78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slmlr.
Benimde esp uyarısı çıkıyor ve araç bazen istop ediyor çalışmıyor. Sensör giden kablo nerede nsl temizlediniz.
Yardımcı olun lütfen