Astra J 1.4T ESP ve Motor Arıza Lambası

ersnernct

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bir süredir giremedim sağlık sebepleri ile. Dün aracımı bakıma götürdüm 93.000 km de.
-manifold kontrolü yapıldı çatlak yok.
-gaz kelebeği, oksijen sensörü temizlendi.
-bujiler orjinali ile değiltirildi.

Bayramda uzun yola çıkacağım sorun hala devam ederse diğer söylediklerinizi kontrol ettireceğim. Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız bilgilendirmeleriniz için.

Mechatronix

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bir süredir giremedim sağlık sebepleri ile. Dün aracımı bakıma götürdüm 93.000 km de.
-manifold kontrolü yapıldı çatlak yok.
-gaz kelebeği, oksijen sensörü temizlendi.
-bujiler orjinali ile değiltirildi.

Bayramda uzun yola çıkacağım sorun hala devam ederse diğer söylediklerinizi kontrol ettireceğim. Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız bilgilendirmeleriniz için.
Bobinler kontrol edildimi yanık vs varsa kendini belli eder , yayın altındaki metal parçanın bobin de oturduğu yerde yanık izi kararma siyahlaşma olur

ersnernct

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bobinler kontrol edildimi yanık vs varsa kendini belli eder , yayın altındaki metal parçanın bobin de oturduğu yerde yanık izi kararma siyahlaşma olur
Evet pahalı olduğu için kafadan değiştirnedim kontrol edilsin demiştim kontrol ettiler bir sorun olmadığını söylediler.

ersnernct

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Peki şuanda hala aynı sorun devam ediyor mu
Şu an bilmiyorum çünkü şehir içinde sürüşlerde sorun yaşamıyorum. Uzun yola gittiğimde karşılaşıyorum bu sorunla daha çok çünkü ani hızlanma( sollama için vb.) ya da dik bir yokuş çıkarken hızlanmak yada hız kaybetmemek için gaza yüklendiğimde sorun oluyor. Cuma gece uzun yola gideceğim belli olacak ona göre buraya tekrar yazarım

ersnernct

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aslında kompresyon testi de yaptıracaktım ama motor sıcakken yapamayız akşamdan bırakacaksınız sabah motor soğukken yapacağız dediler. Eğer şimdiye kadar yaptıklarıma rağmen sorun düzelmezse kompresyon testi yaptıracağım.

Emreer

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Merhaba, son durum nedir sorunu çözebildiniz mi?

ersnernct

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba, son durum nedir sorunu çözebildiniz mi?
Merhaba arabayı iyice zorlayıp denedikten sonra yazmak istedim yaklaşık 2500 km yol yaptım arabayı her türlü zorlamama rağmen sorun olmadı. Bujilerin değişmesi mi yoksa gaz kelebeğinin temizlenmesi mi yada oksijen sensörünün temizlenmesi mi hangisi işe yaradı bilmiyorum ama sorun çözüldü şimdilik sıkıntı kalmadı. Tüm ilgilenen cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

ogzhnklc54

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de vardı , hava akışmetre
Merhaba,

Aracımda yaklaşık 1 senedir özellikle uzun yolda ve yokuş çıkarken, hızlanmaya çalışırken titreme ve silkeleme oluyor. Gaza yüklendikçe yükleniyorum ancak silkelemeye başlıyor önce esp ışığı yanıyor ve gaza yüklemeye devam ettikçe motor arıza lambası yanıyor. Stop edip tekrar çalıştırdığımda ışıklar sönüyor. Hem yetkili servis hem sanayide bir çok ustaya gösterdim ancak neden olduğunu bulamadılar. 5 kere bilgisayara bağlandı ancak kayıtlı bir hata mesajı çıkmıyor. Bu sorunu yaşayanlar veya fikir verebilecek olanlar var mı?
Hava akışmetre sensörüne baktır . Bende de aynı sorun vardı , o parça değişince düzeldi .