vectra c far temizliği için yardım

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2003 model vectra c aracımızın farları iki kere temizlendi ama çok kısa sürede çizilip çok kötü oluyor. izmirde bu işi layıkı ile yapan yada kendi imkanlarımla yapabileceğim alet edevat önerirseniz çok sevinirim teşekkürler.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
imzamdaki aracın farları berbat haldeydi.yapılan işlem şu;
farlar zımparalandı kalından inceye doğru (sararma ve kılcal çatlaklar vardı ciddi derecede hatta ben far almak üzereydim).sonra en ince zımpara ile iyice yüzeyi pürüzsüzleştirildi.
ardından güzelce yıkanıp kurulandı.ve 2 ya da 3 kat oldukça kaliteli vernik atıldı.1 ay sonra pasta cila atıldı vernik hatası varsa düzeltsin diye.
tam 1 yıldır kullanıyorum 40 dereceyide gördü -15 dereceyi de.uzun yol da yaptım ne bir çizik ne bir bozulma hiçbirşey yok.
maliyet olarak 80 tl ödedim boyacı ustama,elleri dert görmesin profesyonel bir işçilik uygulandı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Farların matlaşması az ise polisaj makinesi ile pasta cila veya diş macunu ile silme yapılabilir. Matlaşma fazla ve çiziklerde varsa mecburen 3 kademeli zımpara işlemi + pasta cila uygulaması yapılacak.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
800-1000-1500-2000 numaralı sulu zımpara ile çok bastırmadan bol su ile zımpara yapmalısın. zımpara sonrası pasta sonrada cila ile parlatma yaparsan uzun süre gider.
ben zımparalardan sonra (forumdan gördüğüm) vikaul adında maden cilası diye geçen ürünü kullanıyorum. pasta yerine vikaul geçmiş oluyor. vikauldan sonra sonax marka sıradan ucuz bir cila attıp bırakıyorum. kaç arkadaşın aracına yaptık hatırlamıyorum. hiçbiride birdaha bozuldu diye yeniden yapalım demedi. benim farlarda halen yaptığım şekilde duruyor. sanayide far temizleme dedikleri sadece pasta ile yapılıyor. zımoara yapmadınmı kılcal çizikler kısa sürede yeniden ortaya çıkıyor malesef.

Volkan0983

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle katılıyorum. Cila uygulanmadığı sürece far temizliği asla kalıcı bir çözüm olmuyor...

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. izmir içi önerebileceğiniz mekan varmı??

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tolga arkadasımız nokta atıs yapmıs uzun gitsin diyorsan işin sırrı vernik..
Yani bu işi her kes yapar oldu ama bu işi oto boyacıya yaptıracaksın..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet herkes yapıyor artık ama çok iyi bir boyacı iyi malzeme ile mükemmel sonuç alır ve inanamazsınız gözlerinize..

Sony Z5 ile gönderildi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vernik zamanla dökülüyor pul pul. oda kötü görüntü yapıyor. ben 1000 1200 1500 1800 2000 2500 zımpara yapıp school s3 +s30 geçtim halen canavar.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih boyacı usta dediki biryeri boyadığımızda üzerine attığımız verniğin sonu neyse buda öyle.yani pul pul dökülen kaporta boyası olmuyor hiç.yapılan işçilik çok önemli temiz zemin üzerine kaliteli vernik atılacak bunu artık çözüm olmayan bir fara uyguladık biz halen sapasağlam.
Zımpara pasta cila pahalı markalar 1 yıl sonra eski haline sönüyors uğraşmayın arkadaşlar herşeyi denedim ben zamanında.
Not:verniği atan ustanın işçiliği temiz iş yapılması kaliteli vernik olması çok çok önemli..

Sony Z5 ile gönderildi