Astra H GTC yardım ve bilgilendirme

onur16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam uzun süredir üye olmama rağmen Opel sahibi olunca bende artık forumda aktif olmaya karar verdim. Dün ilk sahibinden 50.000 de bir GTC sahibi oldum araba bayandan olduğu için biraz bakımsız . 1.6 motor 105 bg araca yapacakalrımı ve merak ettiklerimi sizlere bu başlık altından paylaşmak istedim.
Aynı zamanda alacak arkadaşlar için Araba hakkında olumlu olumsuz tüm herşeyi yazmaya çalışacağım çünkü internette herkes farklı ve yanlış şeyler söylemiş.

-SONAX: cam temizliği +cizik giderme
kaporta boya koruma+cila+detaylı temizlik
jant temizliği
iç mekan detaylı temizlik
far temizliği
motor temizliği(tavsiye eder misiniz)
az önce anlaştım sabah bırakıp akşama teslim alacağım

-Cam filmi
-Plaka aydınlatma
-APP plaka
-LPG uygulaması( lütfen lpg konusunda bana yardımcı olun)

Volvo s40 2.0 t4 200 bg(önceki aracım) VS Opel Astra GTC İzlenimlerim

-Araba son derece konforlu barındırdığı özellikler fiyatına göre üst düzey
volvo da koltuk ısıtma ve elektirikli cam sunroof ve 200 hp olması dışında özlediğim bişi yok :D Kokpiti son derece güzel. Hız merakımı epeyce giderdiğim için 180 kmh son derece yeterli geldi bana Bence turbosuz bir arabaya göre seri tam istediğim gibi :)
YOL TUTUŞU
-İnternette yol tutuş ve süpansiyon sistemine çok yakınan olmuş volvo asfaltta değilde sanki denizde gidiyor gibiydi sürtünme o kadar azdı özellikle virajlarda asla güven vermiyordu.Opelle aynı yollarda yılan gibi kıvrıldım.
SÜSPANSİYON
-Ankara Yaşamkenti bilen bilir yolları rezalet.Volvo o yolda dağılacak diye cok korkuyordum çok narindi tüm çukuru hissedebiliyordum 2001 model araba ama yinede spor megane da bile bu problem yoktu.Opelim bu yollarda bana oh beeeeeee dedirtmeyi başardı.Bence çok başarılı bir süspansiyonu var bu yorumu yapanlar kaç araba kullandı ve neye göre yaptı bilmiyorum ama çok yanlış.''ide+'' son derece başarılı.

İÇ MEKAN VE YAŞAM ALANI

-Öncelikle arka koltuklardan başlayalım benim boyum 1.80 arka tarafa 1.89 boyunda bir arkadaşım oturdu diz mesafesi güzeldi son derece konforlu dedi
Sanırım bu yeterli :)
-İç mekan açık renk olsaymış daha güzel olabilirmiş cam tavanlı modellerde bu olumsuz yön ortadan kalkıyor.Yinede siyah güzeldir :) Telefonu nereye koyacağımı şaşırdım yer yok :D Kol dayama gibi bir şey olsa fena olmazmış hani :) Çakmaklığın vitesin onünde olması bana göre handikap ama çözülmeyecek bir sorun yok uyumlu şık aksesuarlar bu sorunu çözer .
-karbon petekler sportiflik katmış olaya çok beğendim.İç aydınlatmalar başarılı.
Direksiyonda kumanda olması çok büyük bir kolaylık :) Hız sabitleyiciyi deneme şansım olmadı ama onuda en kısa zamanda yazarım

DIŞ Tasarım ve Donanım

-Tasarım bence tam bir spor otomobil normal astralardan farklı tasarımı kullanıcının keyfine göre şekillenebiliyor ama ben orjinal binmeyi düşünüyorum
-farları zenon ve amerikan park yapmak istedim fakat motorun arıza lambasının yandığını söylediler bunu Ankara da yapan birisi var ise yardımcı olursanız sevinirim . Far yıkamalar nasıl çalışıyor onuda bilmiyorum :D Araba tam bir spor araba ruhu taşıyor bu konuda sanırım herkes aynı düşünüyor :)

Yakıt ve Performans

-7 litreye kadar düşürmeyi başardım sert kullanımda 8.7 gibi bir rakam çıktı
LPG şart oldu gibi geliyor. Çok km yapmıyorum fakat yinede taktırmak gerek :/

-Performansı güzel fakat chip tuning ile bunu arttıran arkadaşlar var ise benimle iletişime gecerse çok sevinirim. Şimdilik bukadar yarın fotoğraflarını paylaşırım işlemlerden sonra :) GTC ile ilgili herşeyi bu başlık altında paylaşmaya devam edicem. İnanın internet yetersiz konular yetersiz . Teşekkürler

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam uzun süredir üye olmama rağmen Opel sahibi olunca bende artık forumda aktif olmaya karar verdim. Dün ilk sahibinden 50.000 de bir GTC sahibi oldum araba bayandan olduğu için biraz bakımsız . 1.6 motor 105 bg araca yapacakalrımı ve merak ettiklerimi sizlere bu başlık altından paylaşmak istedim.
Aynı zamanda alacak arkadaşlar için Araba hakkında olumlu olumsuz tüm herşeyi yazmaya çalışacağım çünkü internette herkes farklı ve yanlış şeyler söylemiş.

-SONAX: cam temizliği +cizik giderme
kaporta boya koruma+cila+detaylı temizlik
jant temizliği
iç mekan detaylı temizlik
far temizliği
motor temizliği(tavsiye eder misiniz)
az önce anlaştım sabah bırakıp akşama teslim alacağım

-Cam filmi
-Plaka aydınlatma
-APP plaka
-LPG uygulaması( lütfen lpg konusunda bana yardımcı olun)

Volvo s40 2.0 t4 200 bg(önceki aracım) VS Opel Astra GTC İzlenimlerim

-Araba son derece konforlu barındırdığı özellikler fiyatına göre üst düzey
volvo da koltuk ısıtma ve elektirikli cam sunroof ve 200 hp olması dışında özlediğim bişi yok :D Kokpiti son derece güzel. Hız merakımı epeyce giderdiğim için 180 kmh son derece yeterli geldi bana Bence turbosuz bir arabaya göre seri tam istediğim gibi :)
YOL TUTUŞU
-İnternette yol tutuş ve süpansiyon sistemine çok yakınan olmuş volvo asfaltta değilde sanki denizde gidiyor gibiydi sürtünme o kadar azdı özellikle virajlarda asla güven vermiyordu.Opelle aynı yollarda yılan gibi kıvrıldım.
SÜSPANSİYON
-Ankara Yaşamkenti bilen bilir yolları rezalet.Volvo o yolda dağılacak diye cok korkuyordum çok narindi tüm çukuru hissedebiliyordum 2001 model araba ama yinede spor megane da bile bu problem yoktu.Opelim bu yollarda bana oh beeeeeee dedirtmeyi başardı.Bence çok başarılı bir süspansiyonu var bu yorumu yapanlar kaç araba kullandı ve neye göre yaptı bilmiyorum ama çok yanlış.''ide+'' son derece başarılı.

İÇ MEKAN VE YAŞAM ALANI

-Öncelikle arka koltuklardan başlayalım benim boyum 1.80 arka tarafa 1.89 boyunda bir arkadaşım oturdu diz mesafesi güzeldi son derece konforlu dedi
Sanırım bu yeterli :)
-İç mekan açık renk olsaymış daha güzel olabilirmiş cam tavanlı modellerde bu olumsuz yön ortadan kalkıyor.Yinede siyah güzeldir :) Telefonu nereye koyacağımı şaşırdım yer yok :D Kol dayama gibi bir şey olsa fena olmazmış hani :) Çakmaklığın vitesin onünde olması bana göre handikap ama çözülmeyecek bir sorun yok uyumlu şık aksesuarlar bu sorunu çözer .
-karbon petekler sportiflik katmış olaya çok beğendim.İç aydınlatmalar başarılı.
Direksiyonda kumanda olması çok büyük bir kolaylık :) Hız sabitleyiciyi deneme şansım olmadı ama onuda en kısa zamanda yazarım

DIŞ Tasarım ve Donanım

-Tasarım bence tam bir spor otomobil normal astralardan farklı tasarımı kullanıcının keyfine göre şekillenebiliyor ama ben orjinal binmeyi düşünüyorum
-farları zenon ve amerikan park yapmak istedim fakat motorun arıza lambasının yandığını söylediler bunu Ankara da yapan birisi var ise yardımcı olursanız sevinirim . Far yıkamalar nasıl çalışıyor onuda bilmiyorum :D Araba tam bir spor araba ruhu taşıyor bu konuda sanırım herkes aynı düşünüyor :)

Yakıt ve Performans

-7 litreye kadar düşürmeyi başardım sert kullanımda 8.7 gibi bir rakam çıktı
LPG şart oldu gibi geliyor. Çok km yapmıyorum fakat yinede taktırmak gerek :/

-Performansı güzel fakat chip tuning ile bunu arttıran arkadaşlar var ise benimle iletişime gecerse çok sevinirim. Şimdilik bukadar yarın fotoğraflarını paylaşırım işlemlerden sonra :) GTC ile ilgili herşeyi bu başlık altında paylaşmaya devam edicem. İnanın internet yetersiz konular yetersiz . Teşekkürler

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın...
aracınızda far yıkama varsa farlar açıkken ön cama su püskürttüğünüzde farlarada su püskürtür kısa bir süreliğine.
lpg konusuna gelince lpg enjektörlerinden çıkan ve emme manifolduna giren hortumları kısa tutmak ve emme manifolduna açılacak deliklere dikkat etmek kaydıyla düzgün bir işçiliği vaadeden herhangibir lpg takılabilir uyum sorunu güzel ayarlandığında sorun olmaz. yeni nesil obd li lpglerden tercih edin sorunsuz kullanın derim.
60.000 veya 5 yılda triger ve devirdaim değişmeli.
muhtemelen diğer astralardaki gibi sizinkindede benzin filtresi depo içinde ve değişmeyen tip.
birde yazılıma bel bağlamayın pek bir şey çıkmıyor turbosuzda.
şimdilik aklıma gelenler bunlar...

onur16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiyeler için teşekkürler , öğrenmem gereken çok şey var biliyorum biraz aceleye geldi araba çok araştırma şansım olmadı. Biraz fazla yakması dışında her şey yolunda gibi :)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın..

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Far yıkama; farlar açıkken cama su fışkırtmanız yeterli olacaktır.