vectra c 2004 elegance cd70 navi

memo2134

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar vectra c kasa 2004 arac aldım.Aracıma cd70 navi takmak istiyorum.Netten araştırdım üstteki yolbilgisayar ekranıda beraber satılıyor.Alsam benim araca takılırmı?Soketlerde bi problem olur mu?şimdiden teşekkürler

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takılır , sorun olmaz ama Türkiyede navigasyon desteği yok. CD70 Navi ninde ses çıkış gücü cd30 mp3 ile aynı. CD70e gerek yok diyorum

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Takılır , sorun olmaz ama Türkiyede navigasyon desteği yok. CD70 Navi ninde ses çıkış gücü cd30 mp3 ile aynı. CD70e gerek yok diyorum

2004 lerde soketler farkli direk kuramazsiniz degismeniz gerekenleri yazayim.

1. CD70 arkadaki soket fakra - sizin aracinizda ISO tip baglanti var, bu soketi alacaksiniz. Soket icin cevirici mevcut 100 tl

2. ECC klima beyni degisecek, cikma alirken resetlenmis olmasina dikkat edin

3. Ekran degisecek. GID yada CID vectra c2 icin olan. C1 ve C2 lerde kullanilan ekran soketindeki pinler bir birinden farkli ic tarafta bir kac sokete gelen pinlerin yeri degiecek ayrica ecc den ekrana iki adet yeni tesisat cekilecek

4. Anten kablonuz degisecek uclar farkli.

5. GPS calismasi icin size bir adet gps anteni lazim, orjinal tavanda ama ucuz olnalr var kabine takilabilenlerden.

6. ABS beyninde CD70 teybe bir adet kablo ile hiz bilgisi getirlimeli, gayroskop ancak bu sekilde calisiyor.

7. Cerceve C1 ve C2 ekran cerceveleri farklidir, yeni cerceve alacaksiniz 2006 dan cikan cerceve size olmaz sifiri serviste 75 avro civari ama getirmiyorlar tr ye :(

Dip Not: C1 ve C2 lerde bilgi eglence sistemleri birbirinden farkli. 2006 dan sonra uretilen vectralarda cd serisi teyp vardir. Birde su var bir kisa aralikta C1 kasalar cd serisi teyplerle uretildi.

Son düzenleme:

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 lerde soketler farkli direk kuramazsiniz degismeniz gerekenleri yazayim.

1. CD70 arkadaki soket fakra - sizin aracinizda ISO tip baglanti var, bu soketi alacaksiniz. Soket icin cevirici mevcut 100 tl

2. ECC klima beyni degisecek, cikma alirken resetlenmis olmasina dikkat edin

3. Ekran degisecek. GID yada CID vectra c2 icin olan. C1 ve C2 lerde kullanilan ekran soketindeki pinler bir birinden farkli ic tarafta bir kac sokete gelen pinlerin yeri degiecek ayrica ecc den ekrana iki adet yeni tesisat cekilecek

4. Anten kablonuz degisecek uclar farkli.

5. GPS calismasi icin size bir adet gps anteni lazim, orjinal tavanda ama ucuz olnalr var kabine takilabilenlerden.

6. ABS beyninde CD70 teybe bir adet kablo ile hiz bilgisi getirlimeli, gayroskop ancak bu sekilde calisiyor.

Bilmiyordum. Vectra C için bu kadar işlem gerektiğini . Astra H 'larda bunlar söz konusu değil demi CD70 navi takmaya kalksak:)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
2006 sonrasi vectralarda buna gerek yok, sadece C1 kasa icin gerekli olan islemler bunlar, yoksa makyajli vectralarda tak calistir bir seydir cd70 ama yine gps anteni ve hiz kablosu icin yeni tesisat cekilecek vectra c2 olsa bile.

Astralarda da ayni gps anteni ve hiz sinyal kablosu abs beynineden cekilecek, bu gerekli.

memo2134

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım çok teşekkür ederim ilginden dolayı.Bana tavsiye edeceğin başka bir sessistemi varmı benim araca uygun ama beni fazla uğraştırmayacak.(Ekranlı+navigasyon+mp3 vb desteği olanlardan.)Tekrar teşekkür ederim kardeş...

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
sana tavsiye en güzel tak 1 tane pioneer kenwood alpine vs. tarzı bir ürün. hertürlü desteğide var. navi tv. dvd. vs.vs.vs.vs.vs.

bende cok düşündü bu cd 70 navi işini daha sonrasında. onlardan alamadığım birçok şey var.

mesela burda arkadaşların fiyatlarını belirmedikleri.
GPS anteni 200tl
bu cd 70 navi ile CID ı ortalama 700€ ya alırsın.
ecc alacaksın trde çıkması 250tl sıfırı 450tl
ara soketlerden bulmak zor. bulsanda 100tl iso fakra çevirici.

ha birde RGB kablosu alacaksın 2. eli 80€

işin içine girince al al bitmez.

ben aşağıdaki resimdeki gibi yaptım :)

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=70316

img0038rjh.jpg

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Arkadaşlar ben de bu tarz bişey düşünüyorum. Soket ve uyumluluk konusunda sıkıntı yaşar mıyım acaba?
Yukarıda anlatılanlarla aynı işlemleri yapmam gerekiyor mu?

Ekli dosyalar

• dvd.jpg
    dvd.jpg
    27.5 KB · Görüntüleme: 86
  • dvv.jpg
    dvv.jpg
    34 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme:

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Konuyla ilgili bilgisi olan varsa yönlendirirse sevinirim.